Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Staroniewicz North Park feat.Erik Johannessen (NOR)

W ramach Nowodworskich Spotkań Jazzowych zapraszamy na koncert Staroniewicz North Park feat.Erik Johannessen (NOR).

20 marca 2019  r. godz. 19:00
Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a

To akustyczny jazz z najwyższej półki, bez stosowania ulgi na europejskość produkcji (...). W zamyśle lidera jest muzyką, która może być wykonywana zarówno na wielkich scenach jak i całkiem akustycznie, bez sięgania po mikrofony i wzmacniacze… To z jednej strony powrót do źródeł jazzowego grania z drugiej zaś estetyczne wariacje na kanwie nowoczesnego, nieskrępowanego mainstreamu dopieszczonego wielką wiedzą o harmonii i kompozycji trójmiejskiego saksofonisty… Chwilami radykalny, ale gdy trzeba również powściągliwy, Staroniewicz w sposób przekonywujący każdą nutą udowadnia, że jest w tej konwencji jazzu w naszym kraju klasą sam dla siebie… - Piotr Iwicki „Jazz Gazeta”.

Wojciech Staroniewicz – saksofon
Postać znana polskiej publiczności od ponad 25 lat. Saksofonista i kompozytor zaskakujący wciąż nowymi autorskimi projektami muzycznymi, o szerokim spektrum stylistycznym.

Erik Johannessen – puzon
Gra na puzonie, instrumentach perkusyjnych oraz śpiewa w Jaga Jazzist – zespole, z którym zdobył Norweską Grammy w 2010. Jest nowoczesnym puzonistą free jazzowym, ale lubi także improwizację melodyczną. Komponuje i aranżuje muzykę dla małych i dużych zespołów.

Dominik Bukowski – wibrafon
Wibrafonista i kompozytor. W 2018 uznany za najlepszego wibrafonistę w ankiecie JAZZ TOP według magazynu Jazz Forum. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album Melisa Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. Gra i nagrywa z takimi muzykami jak Amir ElSaffar, Tim Hagans, Cikada Quartet, Nigel Kennedy, Soweto Kinch, Janusz Muniak, Leszek Możdżer i inni.

Paweł Urowski – kontrabas
Kontrabasista, gitarzysta basowy Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu Zdobywca nagród na konkursach jazzowych, takich jak m.in. EIM, Jazz Juniors czy Krokus Jazz Festiwal.

Przemysław Jarosz – perkusja
Perkusista jazzowy związany z wrocławskim środowiskiem od 1999 roku, w którym to rozpoczął studia na wrocławskiej Akademii Muzycznej. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej, a obecnie jako członek zespołów: Piotra Barona, Krystyny Stańko, Dominika Bukowskiego.

  • autor: Sylwia Ciuchta
  • 20.03.2019 r. o godz. 19:00 zapraszamy do Nowodworskiego...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy]

Newsletter