Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Jutro czeka nas długi dzień

WIĘCEJ NIŻ KINO to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze „świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami, dziennikarzami.

Podczas najbliższego spotkania z cyklu „Więcej niż kino” zobaczymy jeden z pierwszych w Polsce pokazów znakomitego filmu o Helenie Pyz wg. scenariusza i w reżyserii Pawła Wysoczańskiego pt. „Jutro czeka nas długi dzień”.

Produkcja: Polska, premiera światowa 28 maja 2019 r.
Czas trwania: 1 godz. 19 min.
Gatunek: dokumentalny.

Film opowiada o polskiej lekarce - Helenie Pyz, od 30 lat pracującej w Indiach w prowadzonym przez ojców Pallotynów ośrodku dla osób  trędowatych i ich rodzin - Jeevodaya. Helena jest postacią charyzmatyczną, ale film nie jest jej laurką. Jest opowieścią o człowieku z krwi i kości. Twardym, bezkompromisowym, wiernym swoim ideom. Akcja filmu toczy się w Indiach i w Polsce. „Jutro czeka nas długi dzień” to obraz zaskakujący – przejmujący i nie pozbawiony humoru, a przede wszystkim głęboko humanistyczny. Pokazuje zderzenie cywilizacji i zderzenie postaw; jest wciągającą opowieścią o empatii, poświęceniu i cenie jaką trzeba za nie zapłacić.

Gościem wieczoru będzie reżyser filmu i autor scenariusza Paweł Wysoczański.

Paweł Wysoczański (ur. 22 marca 1980 roku w Głogowie) – reżyser i scenarzysta.
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Już jedna z jego pierwszych etiud szkolnych, dokumentalny „Punkt widzenia” (2005), sarkastycznie portretujący wchodzące w życie pokolenie, spotkała się z szerszym zainteresowaniem i została wyróżniona na licznych festiwalach, m.in. we Wrocławiu (Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN) i Krakowie (Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Etiuda & Anima”). Z kolei nakręcony przez Wysoczańskiego już po zakończeniu studiów obraz „Kiedyś będziemy szczęśliwi” (2011), historia nastolatka z Lipin, dzielnicy Świętochłowic, który próbuje przy pomocy telefonu nakręcić własny film, także zdobył wiele nagród na festiwalach w Reykjavíku (Shorts&Docs Festival), Madrycie (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Documenta Madrid”) czy Kijowie (Festiwal „Docudays UA”).

Spotkanie poprowadzi red. Stanisław Zawiśliński.

Nowodworski Ośrodek Kultury
ul. I. Paderewskiego 1a
28.06.2019r., godz. 18.30

Wstęp wolny.
Zapraszamy.

  • autor: Krzysztof Borowski
  • 28.06.2019r. o godz. 18.30 zapraszamy do Nowodworskiego...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy]

Newsletter