Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Kacper Żuk z podwójną koroną Talex Open 2020

Kacper Żuk spiął cykl LOTOS PZT Polish Tour symboliczną klamrą. Zwycięzca czerwcowego turnieju otwarcia w Gdańsku, w niedzielę wygrał zawodowy turniej ITF o puli nagród 25000$ „Talex Open 2020” w Poznaniu zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej.

Aktualny Mistrz Polski opuścił Poznań z dwoma tytułami. W sobotę u boku partnerującego mu Jana Zielińskiego wygrał na kortach AZS-u rywalizację deblistów, a dzień później w singlowym finale pokonał mistrza sprzed dwóch lat, Dimitara Kuzmanova (318ATP). Pierwszy set decydującego spotkania był niezwykle zacięty. Nasz zawodnik nie wykorzystał prowadzenia z przełamaniem 6:5, więc losy partii zostały rozstrzygnięte w tie-breaku. W nim Bułgar walczył dzielnie i w bardzo trudnych wymianach obronił dwie pierwsze piłki setowe. Nowodworzanin podsumował jednak seta świetną akcją serwisową i po grubo ponad godzinie gry objął prowadzenie w meczu.
Zacięta, lecz przegrana końcówka, negatywnie wpłynęła na poziom gry Bułgara. Drugi set był jednostronny, a nasz reprezentant w zasadzie nie popełniał błędów. Koncertowa gra Polaka wybiła rywala z rytmu i zabrała wiarę w powtórzenie sukcesu z 2018 roku. Kacper wygrał 7:6(6), 6:1 i do coraz bogatszej kolekcji dodał piąty zawodowy singlowy tytuł zdobyty w turnieju ITF. Po sukcesach w Gdańsku, Szczecinie i Bytomiu, wygrana w Poznaniu oznacza też czwarte singlowe trofeum podczas cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

– Skończyło się to w najlepszy możliwy sposób. Zdobyłem podwójny tytuł na „zawodowej dwudziestce piątce” w Polsce. Nie spodziewałem się, że aż tyle osób przyjdzie mi tu kibicować za co serdecznie Im dziękuję. W ostatnich dwóch dniach dodawali mi energii i pomagali w wielu ważnych momentach. Potwierdziłem, że nie jestem tylko zawodnikiem na twarde nawierzchnie, ale potrafię też grać na mączce. Pokazałem tutaj klasę – podsumował występ nasz mieszkaniec, który po wygraniu turnieju Talex Open awansuje w okolice 280 miejsca na świecie w zawodowym rankingu ATP, a więc w miejsce, gdzie realnie można myśleć o występach w turniejach rangi ATP Challenger Tour.

Nasz zawodnik jest stypendystą Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki. W sprzęt wyposaża go firma YONEX, w odzież sportową firma LOTTO. Jest członkiem zawodowej grupy tenisowej PZT LOTOS Team. Jest reprezentantem Polski w rozgrywkach Davis Cup.