Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Żużel w NOK-u

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Więcej niż kino”.

30 września 2022 r. (piątek) o godz.18.00 zaprezentujemy film pt. „ŻUŻEL” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej.

Gościem wieczoru będą reżyserka Dorota KĘDZIERZAWSKA i aktorka Jagoda PORĘBSKA.

Spotkanie poprowadzi red. Stanisław ZAWIŚLIŃSKI.

„ŻUŻEL” to połączenie melodramatu z filmem sportowym , opowieść  o „czarnym sporcie” i miłości. Bohaterem jest Lowa, młody żużlowiec pochodzący z dość biednej dzielnicy. Pewnego dnia na basenie poznaje Romę, która pracuje tam jako sprzątaczka. Chłopak od razu wpada jej w oko, jednak ich relacja nie będzie należała do najprostszych…Rzutują na nią m.in.: dysfunkcyjna rodzina chłopaka, sportowe ambicje, układy, lęki i rozczarowania… Film powstawał przez kilka lat. Zdjęcia były kręcone m.in. na stadionach żużlowych we Wrocławiu, Rzeszowie i Częstochowie.

W rolach głównych występują: Tomasz Ziętek, Jagoda Porębska, Paweł Wilczak, Żaneta Łabudzka, Mateusz Kościukiewicz, Karolina Gołębiowska, Tadeusz Kostro, Łukasz Kaczmarek, Marcel Szymko.

Zdjęcia i scenografia: Artur Reinhart.

Muzyka: Tomasz Gąssowski.

Produkcja: Polska, 2020, 103 min.

Dorota Kędzierzawska - reżyserka, scenarzystka i montażystka. Znana z filmów podejmujących tematy wykluczenia społecznego, takich jak Wrony (1994), Nic (1998), Jestem (2005), Pora umierać (2007) oraz Jutro będzie lepiej (2011). Jej filmy były wielokrotnie nagradzane nie tylko w Polsce, ale i na czołowych międzynarodowych festiwalach filmowych: w Cannes (Wrony), w Berlinie (Jestem, Jutro będzie lepiej), San Francisco (Pora umierać).

  • autor: Barbara Swatek
  • Kobieta dotyka ramię młodego chłopaka. Więcej niż kino...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter