Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Miejski system powiadamiania

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim inwestuje w nowoczesne systemy komunikacji, które mają podnieść bezpieczeństwo i komfort życia lokalnej społeczności.

W dzisiejszych czasach jedną z najcenniejszych rzeczy jest informacja. Jeśli jest przekazana w odpowiednim momencie może ostrzec nas m.in. przed niebezpieczeństwem lub powiadomić o innych przydatnych sprawach. 

Informujemy o zagrożeniach

Z taką ideą w 2010 roku na terenie miasta został uruchomiony SMS-owy system komunikacji SISMS, za pomocą którego pracownicy Urzędu Miejskiego informują zarejestrowanych użytkowników o sytuacjach kryzysowych i innych istotnych dla mieszkańców wydarzeniach.

Jednak podstawową rolą systemu jest przekazywanie informacji o wszelkich zagrożeniach, stanach ostrzegawczych i alarmowych np. o konieczności ewakuacji z określonych rejonów lub zachowaniu ostrożności z powodu trudnych warunków atmosferycznych. System jest wykorzystywany również do informowania mieszkańców o poważnych awariach wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco wysyłane są komunikaty o ciekawych wydarzeniach na terenie miasta związanych z promocją regionu np. cykliczne imprezy plenerowe, koncerty, zawody sportowe itp.

Ze smartfonem łatwiej i taniej

Nowy Dwór Mazowiecki idzie krok do przodu i oddaje do użytku swoim mieszkańcom nową aplikację KOMUNIKATOR SMS. Aplikacja umożliwia przekazywanie posiadaczom smartfonów tzw. SMS Cloud, które mają nieporównywalnie większe możliwości niż tradycyjny SMS. Dzięki KOMUNIKATOROWI SMS wiadomości dostarczane mieszkańcom nie muszą ograniczać się do 160 znaków. Komunikat wysłany za pomocą aplikacji może zawierać nawet 10 tys. znaków, ponadto można załączyć do niego pliki multimedialne (zdjęcia, filmy, dźwięki) i, co istotne dla budżetu miasta, jest wielokrotnie tańszy od klasycznego SMS-a.

Pobranie aplikacji jak i korzystanie z niej jest dla użytkownika bezpłatne. KOMUNIKATOR wymaga jedynie połączenia z Internetem, ale ilość danych pobieranych przez aplikację jest bardzo niska.

Aplikacja jest wygodna i tak zbudowana, aby informacja o nadejściu wiadomości nie wymagała uruchamiania programu. Poinformuje nas o tym np. chmurka na ekranie, dźwięk lub wibracja – podobnie jak w przypadku klasycznego SMS-a.

KOMUNIKATOR SMS jest intuicyjny w obsłudze. Posiada wyraźny podział wiadomości na alarmujące, ostrzegawcze i informacyjne. Użytkownik może utworzyć własną listę spośród gotowych serwisów informacyjnych, z których będzie otrzymywał powiadomienia.

Warto ją mieć

Korzystanie z systemu SISMS jest bezpłatne, a co najważniejsze bezpieczne dla użytkowników. O wyborze tego konkretnego systemu zdecydował między innymi fakt, że przetwarzane w nim dane osobowe czyli nasze prywatne numery telefonów, są pod ścisłą kontrolą GIODO, zgodnie z wszelkimi wymogami prawnymi. Nie trzeba się zatem obawiać, że na telefony użytkowników spłyną niepożądane oferty handlowe. Wszystkie wiadomości będą wysyłane pod kontrolą pracowników urzędu.

Instrukcje rejestracji w aplikacji KOMUNIKATOR SMS oraz formularze rejestracji w tradycyjnym systemie znajdziemy pod adresem: https://nowydwormaz.pl/8,powiadomienia-sms-cloud

Możesz nas też powiadomić

W SMS-owym systemie komunikaty przekazywane są w kierunku od urzędu do mieszkańców. W Nowym Dworze Mazowieckim powstał system, który zapewnia komunikację alarmową w odwrotnym kierunku. W trzech punktach miasta zostały ustawione urządzenia, za pomocą których mieszkańcy mogą komunikować się ze Strażą Miejską.

Urządzenia mają formę podobną do infokiosku stojącego w parku im. J. Wybickiego. Wciśnięcie przycisku spowoduje zestawienie połączenia telefonicznego z dyżurnym Straży Miejskiej. System ma służyć mieszkańcom w przypadku sytuacji wymagającej natychmiastowej interwencji.

Więc jeśli zauważysz, że ktoś zasłabł, zobaczysz wypadek, pożar albo inną sytuację zagrażającą bezpieczeństwu mieszkańców lub ich mienia wciśnij czerwony przycisk i opisz zdarzenie strażnikowi miejskiemu.

Nowa funkcja - zamów taksówkę!

Wykorzystując mechanizmy urządzenia - możliwość nawiązywania i odbierania połączeń głosowych stworzono też jego nową funkcję. Ustawiając urządzenia w miejscach postojów TAXI mieszkańcy miasta dodatkowo uzyskają możliwość zadzwonienia na postój i zamówienia taksówki. Kolejnym plusem takiego umiejscowienia urządzeń jest to, że cały czas będą pod czujnym okiem taksówkarzy. Urząd Miejski przeznaczył dla mieszkańców specjalny numer telefonu 22 51 22 051 za pomocą, którego będzie można zamówić taksówkę. Po jego wybraniu połączymy się z najbliższym postojem. Jeśli zaś po przyjściu na postój nie zastaniemy żadnej taksówki będzie można ją przywołać. Do tego celu będzie służyć drugi przycisk. Jego wciśnięcie spowoduje nawiązanie połączenia z najbliższym postojem. Aby uniemożliwić dowcipnisiom odbieranie wezwań, panie i panowie taksówkarze będą odbierać rozmowy za pomocą zaprogramowanych kart zbliżeniowych.

Miejsca instalacji urządzeń:

  • ul. Morawicza - okolice dworca PKP, PKS;
  • skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Sikorskiego;
  • skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Daszyńskiego.

W związku z uruchomieniem systemu powiadamiania alarmowego oraz przywoływania TAXI utworzone zostały adresy mailowe:

alarm(at)nowydwormaz.pl

taxi(at)nowydwormaz.pl

pod którymi oczekujemy na Państwa uwagi dotyczące działania systemów. W przypadku problemów dotyczących systemu powiadamiania SMS zapraszamy do przesyłania pytań na adres sms(at)nowydwormaz.pl.

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter