Baner
Katalogi
Intranet
Nawigacja
Treść strony
W Filii Nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyło się zakończenie trzyletniego edukacyjnego cyklu „Spotkania w bibliotece” w których uczestniczyli obecni uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 7 wraz z wychowawczynią, panią Grażyną Nurczyńską.
Nikt nie rodzi się czytelnikiem – czytelnika trzeba wychować, dlatego zapraszając dzieci chcieliśmy pokazać, że biblioteka to nie tylko miejsce gdzie wypożycza się książki. Można tutaj się rozwijać, realizować swoje pasje, pogłębiać zainteresowania.
Edukacyjne spotkania z Orlikami odbywały się raz w miesiącu. Każde z zajęć miało podobny schemat ale odrębny temat, np. : „Jesień”, „Imieniny książki”, „Dzień misia” – bo miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, czy „Tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych”. Trzyletni cykl zajęć miał na celu pogłębienie zainteresowań literackich poprzez podejmowanie tematów związanych z literaturą i językiem. Poszerzaliśmy wiedzę m.in. na temat Polski, naszej Ojczyzny, uczyliśmy się poprawności językowej, poznawaliśmy przysłowia. Razem z uczniami III B wyruszyliśmy w świat baśni Andersena, zorganizowaliśmy konkurs czytania wierszy Juliana Tuwima, wykonaliśmy również własną gazetkę „Głos Orlika” oraz grę planszową „Życie leśnych zwierząt”. Uczniowie zostali wprowadzeni w zagadnienia związane z książką i biblioteką, nauczyli się w jaki sposób korzystać z informacji zawartych w książkach co pomogło im podczas zajęć. Spotkania miały na celu kształcenie umiejętności słuchania, rozumienia czytanego tekstu, pracy w grupie.
Program „Spotkań w bibliotece” był ukierunkowany na zdobywanie przez Orliki wiedzy, samodzielności, rozwijał ich ciekawość i motywację do poznawania.
Zapraszając dzieci do biblioteki i proponując im różnorodne formy kontaktu z książką, podkreślając magię czytania, mamy nadzieję, że zaszczepimy wśród nich czytelnictwo