Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Terytorialsi z Pomiechówka pomagają

Ponad 7 tysięcy maseczek wielorazowego użytku otrzymali mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic. Wszystkie środki ochrony dostarczyli żołnierze 65 batalionu lekkiej piechoty z Pomiechówka.
Od 16 kwietnia, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, obowiązkowym elementem potrzebnym do wyjścia poza teren swojego miejsca zamieszkania - są maseczki ochronne. W radomskich gminach i powiatach rozpoczęła się ich dystrybucja. Jest to kolejny środek, który ma na celu zminimalizować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Do każdego gospodarstwa za pośrednictwem m.in. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej zostaną dostarczone maseczki zgodnie z podaną liczbą osób zamieszkujących w danym gospodarstwie domowym.

Prośba o pomoc w dystrybucji maseczek,  wpłynęła do WOT za pośrednictwem specjalnej aplikacji „Odporna Wiosna”.  Platforma ułatwia współpracę żołnierzy WOT z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej i oddziałami Caritasu. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu terytorialsi, wspierający osoby starsze i objęte kwarantanną szybciej dowiedują się, kto i gdzie czeka na ich pomoc.
- Moi żołnierze są „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, by nieść pomoc lokalnej społeczności. Do tej pory udało nam się dostarczyć ponad 7 tys. maseczek wielorazowego użytku na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego i okolic. Jestem dumny z moich żołnierzy, że pomagają najbardziej potrzebującym - dodał  podpułkownik Jan Deręgowski, dowódca 65 batalionu lekkiej piechoty w Pomiechówku.


Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wykonują zadania na rzecz walki z koronawirusem już od 6 marca – w dwa dni po wykryciu pierwszego przypadku zakażenia w Polsce. Od 18 marca WOT prowadzi pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „Odporna Wiosna”. Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest ponad 5 tys. żołnierzy i przydzielonych pod dowództwo WOT podchorążych Akademii Wojskowych. Celem operacji  jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych. W ramach „Odpornej Wiosny” Terytorialsi dostarczają żywność i leki, wspierają służby sanitarne i samorząd terytorialny, współpracują z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wspierają rodziny personelu medycznego, kombatantów, osoby starsze i przebywających w kwarantannie, oddają krew oraz prowadzą infolinię wsparcia psychologicznego.

wyświetl galerię w Cooliris
  • Terytorialsi  dostarczają maseczki potrzebującym
  • Terytorialsi  dostarczają maseczki potrzebującym
  • Terytorialsi  dostarczają maseczki potrzebującym

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter