Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Rusza inwentaryzacja źródeł ciepła!

W najbliższych dniach na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego rozpocznie się inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła. Miasto realizuje to zadanie dzięki wsparciu z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.

Wykonawcą zadania jest poznańska firma Ekolog Sp. z o.o. i to wizyt ankieterów tego wykonawcy spodziewać się mogą właściciele indywidualnych źródeł ciepła na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego mieszkańcy mają możliwość wypełnienia ankiet bezpośrednio u ankietera, ale również korespondencyjnie oraz poprzez aplikację on-line, którą wszyscy zainteresowani mogą znaleźć pod linkiem: Ankieta - Inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Udział w badaniu dla posiadaczy indywidualnych źródeł ciepła jest obowiązkowy. Odmowa wypełnienia ankiety traktowana będzie jako fakt posiadania pieca pozaklasowego ze wszystkimi tego konsekwencjami wynikającymi z zapisów mazowieckiej Uchwały Antysmogowej.

Władze Nowego Dworu Mazowieckiego od lat pomagają mieszkańcom w pozbywaniu się najbardziej trujących pieców. W latach 2018 i 2019 miasto podpisało 126 umów na wymianę pieców węglowych na gazowe (lub opalane biomasą), przy czym wartość wsparcia finansowego dla mieszkańców sięgnęła kwoty 655 550 zł. Niezależnie od tego miasto rozbudowuje również system monitoringu jakości powietrza, tak aby mieszkańcy mieli wiedzę na temat tego jako skuteczne są nasze wspólne wysiłki.

Zdanie pn. „Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie miasta Nowy Dwór Mazowiecki zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter