Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

29. Finał WOŚP przeniesiony na 31.01.2021 r.

Wszystkich nas zaskoczyła informacją rządu na temat nowych obostrzeń związanych z pandemią, ale rozumiemy, że w tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Polska, środki muszą być stanowcze i to chyba jedyne rozwiązanie, które pozwoli opanować wirusa i pandemię.
W związku z tym Fundacja WOŚP podjęła decyzję, że dostosuje się do tych wszystkich zasad i przenosi 29. Finał WOŚP na ostatni dzień stycznia – 31 stycznia 2021 roku.
Bądźcie tego dnia z nami! 
Sztab WOŚP Nowy Dwór Mazowiecki
Facebook: https://www.facebook.com/sztabwospnowydwormazowiecki/

Poniżej załączamy list od Jurka Owsiaka.

„Kochani!
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków.

Kiedy mówię do Was te słowa, w tym momencie, na naszym koncie jest ponad 1 174 000 złotych, a przecież w starej wersji mieliśmy jeszcze kilka tygodni do rozpoczęcia naszego grania, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, razem z 80 Sztabami, które są rozsiane po całym globie. Gramy na wszystkich kontynentach – gramy, jesteśmy.
Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału – będziemy grali 31 stycznia!
Pamiętam jak kiedyś, kilkanaście lat temu, kiedy Polskę nawiedziły powodzie, zmieniliśmy termin naszego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Festiwal się odbył. Mało tego, ten nowy termin okazał się bardzo, bardzo dobry dla festiwalu.

Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło – WYGRAMY – było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie.
Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym.

Ja, Jurek Owsiak, je bardzo dobrze rozumiem. W innych krajach one już były wprowadzone wcześniej, w związku z tym, jeżeli chcemy się dobrze ustawić do tej skutecznej walki z koronawirusem – zróbmy to. Przetrzymajmy to. Ale 31 stycznia, ostatniego dnia stycznia 2021 roku będziemy znowu razem ze sobą. Już jesteśmy – nasze puszki już stoją w bardzo wielu miejscach. Nasi wolontariusze są gotowi, aby zagrać po raz 29-ty. 1,3 mld złotych do tej pory wydanych na sprzęt medyczny, na nasze programy medyczne. To pokazuje, że potrafimy sobie dawać radę i pandemia, która wybuchła na początku tego roku, także pokazała, że my razem, obywatele, wzięliśmy sprawy w swoje ręce i potrafiliśmy skutecznie z nią walczyć. Bądźmy także skuteczni teraz, liczmy na siebie, bądźmy ze sobą! 31 stycznia gramy w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zróbmy wszystko, aby hasło wygramy, było tym hasłem, które jednoczy nas wszystkich. Ludzi dobrych, ludzi, którzy patrzą na nasz kraj z optymizmem, którzy chcą, aby ten kraj był szanowany wszędzie na całym świecie. Póki co, grając z Orkiestrą na całym świecie, słyszeliśmy bardzo wspaniałe opinie na nasz temat. To jesteśmy właśnie my, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Ściskam Was bardzo serdecznie, dziękuję za zrozumienie, bądźcie razem z nami – 31 dzień stycznia, 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Gramy, bo gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.
A wygrywamy, bo gramy z sercem.
Dziękuję bardzo!"
- Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

29. Finał WOŚP w Nowym Dworze Mazowieckim
Tradycyjnie w Nowodworskim Ośrodku Kultury znalazł swoje miejsce sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Finał odbędzie się pod hasłem: GRAMY Z GŁOWĄ! Zbieramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Pokażmy, że Nowy Dwór Mazowiecki wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! 
W zeszłym roku zebraliśmy 100 000 zł i to był wspaniały rekordowy wynik!  
Podczas 29.Finału będzie trudniej, ale my nie idziemy na rekord, każde wsparcie się liczy.
Jak co roku nasi wspaniali wolontariusze będą kwestowali w niedzielę 31 stycznia 2021 na ulicach Nowego Dworu Mazowieckiego.
W związku z sytuacją epidemiczną niestety zmuszeni jesteśmy zrezygnować z imprezy towarzyszącej w NOK, ale jeżeli macie jakieś pomysły na wydarzenia online, albo inne które nie łamią obostrzeń i bylibyście w stanie je zorganizować zapraszamy do kontaktu (napisz wiadomość do wosp@nok.nowydwormaz.pl lub zadzwoń do NOK 22 732 08 76 wew.31- Paulina).

MOŻESZ NADAL ZGŁOSIĆ SIĘ JAKO WOLONTARIUSZ
Nasz sztab rekrutuje ONLINE.
Możesz zgłosić się na 2 sposoby:
- za pomocą TOKEN (kod otrzymany od koordynatora szkolnego);
- sam się zgłaszasz on-line (lub gdy jesteś niepełnoletni zgłasza Cię rodzic/opiekun prawny).
Rejestracja odbywa się przez portal iWolontariusz: https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ kliknij i się zarejestruj.
W wyszukiwarce wybierz nasz sztab: Sztab #4676 Nowy Dwór Mazowiecki
Ilość miejsc ograniczona.
Rejestracja aktywna do 5 stycznia 2021 r.

SZTABOWA PUSZKA STACJONARNA - ZGŁOŚ FIRMĘ, INSTYTUCJĘ
Sztabowe Puszki Stacjonarne to rozwiązanie dla firm, instytucji, które chcą wspierać WOŚP poprzez kwestę w swoich lokalach.
Ten Finał z uwagi na sytuację pandemiczną będzie inny, jednak zależy nam przede wszystkim na podkreśleniu tego, że jak zawsze gramy razem i jednoczymy Polaków! Wiele form wsparcia przenosimy do przestrzeni online, jednak zachęcamy również do tradycyjnej zbiórki do puszek, które od lat są już symbolem Orkiestry. Do kolorowych skarbonek WOŚP zbierają oczywiście wolontariusze, ale firmy też mogą w ten sposób wspierać cel Finału – dzięki Sztabowym Puszkom Stacjonarnym.
Czym jest Sztabowa Puszka Stacjonarna?
Sztabowa Puszka Stacjonarna to tekturowa puszka kwestarska, taka sama, kolorowa i wyjątkowa, jak te wolontariuszy, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna (osoby odpowiadającej za zbiórkę prowadzoną do Sztabowej Puszki Stacjonarnej) i lokalu. Nasz sztab prowadzi nadzór nad prowadzoną kwestą - wydaje niezbędne materiały oraz rozlicza zbiórkę. Zbiórka do Sztabowych Puszek Stacjonarnych może odbywać się w dniach 15.12.2020 r. – 31.01.2021 r.
Dostępne są dwie metody rejestracji Sztabowej Puszki Stacjonarnej:
-przez Sztab poprzez Formularz Zgłoszeniowy Sztabowej Puszki Stacjonarnej (dostępny pod linkiem:  https://www.nok.nowydwormaz.pl/aktualnosci/zaproszenia/1592-puszka-wosp-w-twojej-firmie ). Przesyłasz mailem skan na adres wosp@nok.nowydwormaz.pl lub dostarczasz do Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
-rejestracja Sztabowej Puszki Stacjonarnej przez Opiekuna, (czyli sam się zgłaszasz online - poprzez założenie konta na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ ), wybranie zakładki Sztabowa Puszka Stacjonarna i uzupełnienie Formularza Elektronicznego. Opiekun musi wybrać z listy nasz sztab #4676.
Puszki można rejestrować maksymalnie do 29.01.2021 r.
Więcej informacji w Regulaminie Sztabowej Puszki Stacjonarnej dostępnym pod linkiem: https://www.nok.nowydwormaz.pl/aktualnosci/zaproszenia/1592-puszka-wosp-w-twojej-firmie

eSKARBONKA
Nasz sztab ma swoją eSkarbonkę, już teraz nie wychodząc z domu możecie wesprzeć zbiórką na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Skarbonka będzie aktywna aż do 31 stycznia 2021. 
Link do eSkarbonki nowodworskiego Sztabu WOŚP: https://eskarbonka.wosp.org.pl/1czt4f.
Klikamy i wpłacamy, nawet najdrobniejsze kwoty się liczą. 
To takie proste, a razem możemy więcej. 
Taką wirtualną puszkę może założyć każdy wolontariusz. W skarbonce sztabu zsumują się wszystkie kwoty zebrane za pomocą eSkarbonek Wolontariuszy należących do naszego sztabu.

Polub nas na Facebooku: https://www.facebook.com/sztabwospnowydwormazowiecki.

Sztab WOŚP Nowy Dwór Mazowiecki

  • autor: Paulina Łucarz
wyświetl galerię w Cooliris
  • Grafika informującą o przeniesieniu 20. Finału WOŚP na 31...
  • Grafika Zostań wolontariuszem 29. Finału WOŚP, dziewczyna...
  • Napis eSkarbonka naszego sztabu jest już aktywna i zdjęcie...
  • Napis Puszka WOŚP w Twojej firmie na czerwonym tle i duże...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter