Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Mama w mojej szkole

W Zespole Szkół Specjalnych w Nowym Dworze Mazowieckim matki aktywnie uczestniczą w terapii swoich dzieci.

„Nie tylko dziecko przychodzi na świat przez matkę, lecz również matka poprzez dziecko” w tych oto słowach istotę rodzicielstwa zawarła pisarka Gertrud von Le Fort. Zbliża się dzień, w którym możemy podziękować matkom za dar życia, za poświęcenie i za wychowanie. Nieważne, w jakim jesteśmy wieku, 26 maja składamy im życzenia, które niosą w sobie uczucie miłości.
O znaczeniu więzi pomiędzy dzieckiem, a rodzicami nie zapominają pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy w placówkach oświatowych. Tego dnia organizowane są liczne uroczystości, podczas których uczniowie, z ich pomocą, mogą wyrazić swoją wdzięczność.
W wyjątkowy sposób relację matka - dziecko rozwijają nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Nowym Dworze Mazowieckim. Od roku organizują pozalekcyjne zajęcia terapeutyczne Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. To system ćwiczeń i zabaw ruchowych, które wywodzą się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłym. Metoda Ruchu Rozwijającego jest propagowana na całym świecie, gdyż wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do wszechstronnego rozwoju. Niezbędnym warunkiem do prowadzenia zajęć jest obecność rodzica, a w Zespole Szkół Specjalnych funkcję tę przyjęły na siebie mamy, które systematycznie uczestniczą w terapii. Oprócz niewątpliwych korzyści osiąganych przez uczniów, tj. usprawnianie motoryki, świadomości przestrzeni, nabywania kontroli, poczucia wspólnoty, również mamy doświadczają pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń ze współdziałania ze swoim dzieckiem.
W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy jesteśmy zagonieni, matki w naszej szkole przeznaczają czas na „bycie” ze swoim dzieckiem,  budowanie  relacji i kształtowanie więzi, a także na  wspólne spędzanie czasu w atrakcyjny sposób. Ćwiczenia wymagają od obu stron zaangażowania, spojrzenia na siebie w innej sytuacji, akceptacji i humoru. To najlepszy prezent, jaki można sobie wymarzyć. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam.

  • autor: Kinga Sierzputowska - Wolszczak, Joanna Istygniejew
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter