Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Biegu Obrońców Modlina, wśród fortyfikacji Modlina Twierdzy

20 listopada br,  już po raz czwarty uczestnicy mogli ścigać się na trasie Biegu Obrońców Modlina, wśród zabytkowych fortyfikacji Modlina Twierdzy. Stowarzyszenie Rozbiegamy Nowy Dwór , Aktywni dla Mazowsza oraz Twierdza Modlin tym razem zaprosili biegaczy w okolice gościnnych progów Centrum Edukacji Historycznej - Prochownia 197.

Dopisała zarówno pogoda, jak też frekwencja zawodników i kibiców. W pakietach startowych zawodnicy otrzymali okolicznościowe czapki, na których widniało logo towarzyszącej imprezie akcji profilaktycznej pod nazwą Nie daj się uzależnieniom. Po profesjonalnej rozgrzewce pierwsze na start ruszyły dzieci i młodzież, które rywalizowały ze sobą w czterech grupach wiekowych, w podziale na dystanse od 200 do 800 M. Biegi miały cel charytatywny, ponieważ cały dochód z pakietów zostanie przekazany na terapię dzielnego nowodworzanina, 8 letniego Sebastiana. Następnie na dystansie 10 km sprawdzali swoją formę uczestnicy biegu głównego. Zanim jednak wystartowali wspólnie wykonali Mazurek Dąbrowskiego, aby uczcić pamięć o bohaterskich żołnierzach broniących Modlina w 1939 r. Łącznie w biegach wzięło udział około 500 osób - najszybsza wśród pań była Ewa Jagielska, a wśród panów Kamil Walczyk.

Po sportowych zmaganiach uczestnicy mogli posilić się wojskową grochówką, a także skorzystać z instruktarzu udzielania pierwszej pomocy prowadzonego przez ratowników medycznych. Podczas wydarzenia odczytany został list od Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika, który był patronem honorowym wydarzenia, a uroczystej dekoracji najlepszych na podium dokonali Anna Brzezińska - Radna Sejmiku Mazowieckiego, Jacek Kowalski - Burmistrz Miasta Nowy Dwór Maz. oraz Karol Bielec - Prezes Stowarzyszeń Rozbiegamy Nowy Dwór i Aktywni dla Mazowsza.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom i już zapraszają na przyszłoroczną edycję Biegu Obrońców Modlina.

Więcej zdięć zobaczysz na  fanpage Rozbiegamy Nowy Dwór

wyświetl galerię w Cooliris
  • Rozgrzewka dzieci
  • Bieg zawodników do mety
  • Wręczenie pucharów
  • Zwycięzcy na podium

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter