Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

I Warszawski Roller Cup z rekordem Guinnessa już 22 września

To będzie długo oczekiwane, prawdziwe święto miłośników jazdy na rolkach w Warszawie. W niedzielę, 22 września odbędzie się I Warszawski Maraton Roller Cup. Wielkie ściganie na rolkach wraca do Warszawy po długiej przerwie. Pierwsze zawody Roller Cup będą równocześnie finałem Długodystansowego Pucharu Polski 2013 w jeździe szybkiej na rolkach. W trakcie imprezy dojdzie również do próby pobicia rekordu Guinnessa w jeździe tyłem!

- Roller Cup ma charakter otwarty - mówi dyrektor zawodów Grzegorz Wajs. - Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rolki i kask. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Program imprezy obejmuje wyścigi dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz zawodowców.

Trasa usytuowana jest w nowej części Wilanowa. Kolorowe Miasteczko Rolkarskie z Biurem Zawodów, ze startem i metą wyścigów znajdzie się przy Al. Rzeczypospolitej obok Świątyni Opatrzności Bożej.

Swój udział zapowiedzieli wszyscy najlepsi polscy zawodnicy ze zdobywczynią Pucharu Świata 2013 w maratonie Aleksandrą Goss oraz trzecim w klasyfikacji mężczyzn Bartoszem Chojnackim. Zawodom Roller Cup towarzyszyć będą targi wrotkarskie i sportowe, pokazy jazdy freestylowej na rolkach oraz szkółka wrotkarska.

I Warszawski Maraton Roller Cup w Wilanowie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Podczas zawodów Tomasz Kwiecień podejmie próbę pobicia rekordu Guinnessa. Będzie chciał pokonać cały dystans maratonu (42 km) jadąc tyłem! Obecny rekord – 1 godzina 45 minut 56 sekund - należy do Niemca Wernera Fischera, a ustanowiony został na maratonie w Berlinie w 2006 roku. 

- Pomysł na oficjalną próbę rekordu bicia rekordu Guinnessa w jeździe tyłem zrodził się rok temu – mówi Tomasz Kwiecień, instruktor jazdy na rolkach. - Do tej pory uczestniczyłem w tego rodzaju rywalizacji jedynie dla własnej satysfakcji, chcąc się sprawdzić w dość nietypowym sposobie pokonywania trasy. Tym razem czeka mnie dużo większe wyzwanie, zwłaszcza, że wystartuję w niskim bucie, przystosowanym do jazdy szybkiej. Codziennie pokonuję dziesiątki kilometrów doskonaląc moją technikę jazdy tyłem. Dużo zależy od pogody oraz pierwszych kilometrów, jeżeli dobrze wejdę w trasę i złapię właściwy rytm, to jestem dobrej myśli. Liczę też na doping na trasie i wsparcie innych zawodników pokonujących maraton tradycyjnie do przodu.

I Warszawski Maraton Roller Cup organizowany jest we współpracy z Zarządem Dróg Miejskich, Zarządem Transportu Miejskiego, Urzędem Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich, Fundacją Mazowieckie Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego, Fundacją Sport i Poland Bike.

BIURO ZAWODÓW (zapisy i odbiór pakietów startowych)
Miasteczko Rolkarskie (Warszawa-Wilanów, Al. Rzeczypospolitej, przy Świątyni Opatrzności Bożej)  - 21 września (sobota) godz. 12-20 oraz 23 września (niedziela) od godz. 8.00.

PROGRAM ZAWODÓW (niedziela, 22 września)
8.00 - otwarcie Biura Zawodów
11.00 - wyścig dzieci w wieku 2-4 lat na dystansie 300 m i 5-7 lat na 600 m
11.30-12.00 - wyścigi dzieci w wieku 8-15 lat na dystansie 4 km (2 rundy)
12:30-13.30 - wyścigi na dystansie Fitness - 10 km (5 rund)
14.00-17.00 - wyścigi na dystansie Maraton - 42 km (13 rund)
17.00 - dekoracja zwycięzców Roller Cup.

Więcej na www.rollercup.pl

wyświetl galerię w Cooliris

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy]

Newsletter