Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Instytut Festival 2019 Music & Art Twierdza Modlin

Instytut Festival Music & Art odbędzie się w czerwcu tego roku w XIX-wiecznym Garnizonie Modlin już po raz drugi! Fani szeroko rozumianej muzyki elektronicznej  mogą liczyć na występy największych gwiazd klubowej elektroniki (od legendarnych DJ-ów: Bena Klocka i Richie‘go Hawtina po bardzo popularnego i zdobiącego okładki najlepszych magazynów muzycznych Maceo Plexa  i charyzmatycznego  RØDHÅDA. Do tego występujący niezwykle rzadko Donato Dozzy, którego hipnotyczne sety przyciągają techno-turystów z całego świata. Na deser  fenomenalna Allen Ellien, Paula Temple i DJ Bone.

Ponownie ogromną atrakcją jest absolutnie unikalne położenie miejsca. Cytadela Garnizonu Modlin to unikat na skalę światową - najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Spektakularna forteca położona jest w samym sercu Polski, u zbiegu dwóch rzek: Wisły, Narwi w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych piaszczystych plaż skrytych pośród lasów  oraz zjawiskowych ruin zabytkowego spichlerza.

Ta właśnie niesamowita lokalizacja w połączeniu z wytrawnym, spektakularnym muzycznym line up’em poruszyła magazyny muzyczne i life-stylowe na całym świecie.  Instytut Festival miał znakomite recenzje na świecie w ubiegłym roku - duże zainteresowanie obserwujemy i teraz. Po znakomitej ocenie w relacji w najpoważniejszym piśmie klubowym na świecie Mixmag (istniejącym od 1986 r.) po pierwszej edycji obserwujemy kolejne pozytywne sygnały z zagranicy. O festiwalu piszą magazyny muzyczne i lifestylowe: od Clubbing Spain, niemieckiego Faze i włoskiego Vogue po renomowany portal Only Techno, który zresztą został naszym medialnym partnerem. Sensacją ostatnich dni są publikacje w The Guardian, Metro, Resident Advisor czy branżowym Data Transmission.
Jednakże największym zaskoczeniem był artykuł w DJ MAG, który w zbudził tak ogromne zainteresowanie około 4200 lajków, tysiące komentarzy i niemal tysiąc udostępnień), że redakcja skontaktowała się z promotorami aby zrobić reportaż o fenomenie Instytutu!

To jednak nie wszystko! Instytut Festival to również przestrzeń dla sztuki.

Podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym wielką atrakcją Instytut Festival będą działania artystów w przestrzeni imprezy. Twórcy związani z warszawską Pracownią N22 wypełnią Garnizon Modlin wielkoskalowymi instalacjami, projekcjami video i street artem. Artyści zaaranżują także klimatyczne strefy chill outu, gwarantujące znużonym imprezowiczom odpoczynek w ciepłej, przyjaznej atmosferze.  Co więcej, na ścianach komnat w ramach towarzyszącego festiwalowi graffiti jamu będzie wystawa namalowanych obrazów. Siła obrazów wsparta zostanie brzmieniem czterech soundsystemów, ukrytych w przestrzeniach budynku. Kuratorem działań artystycznych tegorocznej edycji Galerii Forty / Forty jest SC Szyman (Pracownia N22).
Reprezentacja artystów sztuk wizualnych: SC Szyman, Sławomir „Zbiok" Czajkowski, Jakub Gliński, Miss Dorys, Martiszu / Marta Ludwiszewska, Tomasz Matches i Maciej Połczyński.

Spotkajmy się wszyscy w Modlinie - zaczynając wakacje  w rytmie największych gwiazd sceny techno, w asyście artystów wizualnych i raverów  z całego świata, którzy po raz kolejny udowodnią, jak ważnym miejscem na techno-mapie świata jest Polska!
Nowy Dwór Mazowiecki objął patronat honorowy nad wydarzeniem.

web: https://www.technoinstytut.pl

Facebook: https://www.facebook.com/technoinstytut

Instagram: https://www.instagram.com/instytut.techno

  • autor: Żanna Tomczak
  • 21-22.06.2019 r. w Garnizonie Modlin odbędzie się Instytut...

« wstecz

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach:
poniedziałek:
od godz. 9.00 do 17.00
wtorek, środa, czwartek, piątek:
od godz. 8.00 do 16.00

[obiekt mapy]

Newsletter