Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Kajakiem po Serce

Renata Klekotko, instruktor w Sekcji Kajakowej NOSiR  wspólnie ze swoim kolegą Arturem Bielem, kajakarzem ze Spójni Warszawa chcą przepłynąć kajakiem odcinek Wisły z Warszawy do Gdańska na czas.

„Witam serdecznie mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego i zapraszam do kibicowania akcji „Kajakiem po Serce”, w której biorę udział wraz z moim kolegą Arturem Bielem, kajakarzem z Warszawy.
Nasza wyprawa kajakowa polega na spłynięciu 480km jakie dzielą  Warszawę od Gdańska. Planujemy pokonać ten dystans w cztery doby na specjalnie do tego skonstruowanym kajaku sportowym, na którym będziemy jeść i jeśli okaże się to możliwe również spać. Dziennie mamy do przepłynięcia około 130km".

Celem sportowym akcji jest ustanowienie pierwszego oficjalnego czasu na tym odcinku, który  by zostać uznanym będzie zmierzony  przez Sędziego Polskiego Związku Kajakowego.
Celem społecznym akcji jest zebranie środków na ciężką operację serca małej Ani Zięby, podopiecznej Fundacji Radia Zet.

Mamy nadzieje że dzięki naszemu wyczynowi uda się zebrać 80 tysięcy złotych, kwotę niezbędną na pokrycie kosztów operacji.
Start w Warszawie 2.07 godz.10.00 przy ulicy Solec, pod Pomnikiem Sapera. Na wysokości Nowego Dworu Mazowieckiego będziemy około godziny 14.30-15.00.

"Mieszkańców Nowego Dworu i okolic zapraszam do kibicowania nad brzegami Wisły.
Szczególnie liczę na moich zawodników z Sekcji Kajakowej NOSiR oraz przyjaciół kajakarzy z Old BOYS Świt Nowy Dwór którzy wypłyną nam na spotkanie".

Tych, którzy nie będą mogli być na starcie zapraszamy przed telewizory, ponieważ tuż przed 10.00 w programie „Dzień dobry TVN” ukaże się materiał o akcji i transmisja na żywo z miejsca startu.

Patronami honorowymi akcji są: AWF Warszawa, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Polski Związek Kajakowy , Fundacja CZE-NE-KA i Polski Komitet Olimpijski.
Patronat medialny nad akcją objęła Fundacja Radia Zet oraz portal Wodniacy.pl . Więcej o akcji na www.kajakiemposerce.pl  oraz Facebooku.

  • autor: Renata Klekotko
  • -

Biesiada Rozśpiewanych Narodów

  • -

Morskie opowieści

Dnia 16.06.2011 dzieci z gr. VII  integracyjnej ,,Kropelki” z PP 5 wyruszyły w morską podróż pod dowództwem kapitana – taty Zuzi.
Zaprosiły wszystkich zebranych gości do przeżycia wielkiej, morskiej przygody. Marynarze wypłynęli w rejs po Bałtyku  a w tej wyprawie towarzyszyły im piosenki o morzu. Załoga „Wilków Morskich” przeżyła groźną burzę, spotkała wieloryba - tatę Marty, który został ich przewodnikiem i obiecał bezpiecznie doprowadzić statek do portu.
Nad wszystkim czuwał Neptun – król morza, czyli tata Majki, któremu towarzyszyła ławica złotych rybek: Majka, Marta i Zuzia oraz morski stwór, czyli Kuba.
,,Na plaży fajnie jest” śpiewała Majka Jeżowska a wszyscy na czele z super bosmanem - Oliwią zaprezentowali układ taneczny.
Niekończące się brawa ze strony publiczności oraz słowa uznania p. dyr A. Pindel były dowodem na to, że dzieci osiągnęły sukces.
Wspaniała morska scenografia – statek a na żaglach portrety wszystkich dzieci, dodała uroku przedstawieniu a piosenka ,,Dzisiaj popłyniemy daleko” pozwoliła rozpocząć morską wyprawę.
,,Kropelki”  pożegnały przedszkole, by po wakacjach stanąć na progu kl.I  i rozpocząć nową, ciekawą drogę życia.
Życzymy Wam samych sukcesów i prawdziwych przyjaciół, którzy służyć Wam będą pomocą.
Jesteśmy z Was dumne!

Nauczycielki gr. VII ,,KROPELKI” PP5

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • Rybki z Neptunem.
  • Taniec majtków.

Mała Królewna

Radosny śmiech i bardzo dobre samopoczucie to efekt oglądania spektaklu pt. „Mała Królewna”, który odbył się w Nowodworskim Ośrodku Kultury 18 czerwca 2011 roku, w ramach cyklu Poranek z Teatrem. Historia o Królewnie Lulince, rycerzach, złej wróżce i smoku cierpiącym na atak czkawki przerodziła się w kabaretowo-farsową zabawę w wykonaniu Anny i Andrzeja Musiał. Aktorzy doskonale wyczuleni na dziecięcą wrażliwość, bardzo łatwo nawiązali kontakt z najmłodszą publicznością, a że mieli coś do zaproponowania także dorosłym widzom, wszyscy bawili się doskonale, biorąc aktywny udział w przedstawieniu wcielali się w różnorodne role: rycerzy, stracha na wróble, sówki i pomocnika rozbójnika. Salwy śmiechu wywoływało pojawienie się złej wróżki, która ciągle śpiewała jakie to ma zgrabne nóżki, a rewelacyjnie zagrana przez Pana Andrzeja Musiała. Nawet smok cierpiący z powodu czkawki wzbudzał uśmiech i chęć pomocy, którą zresztą, od głównej bohaterki, otrzymał. Bajkowo-kolorowy spektakl uświadomił nam wszystkim ile znaczy przyjaźń w naszym wcale nie bajkowym życiu. Para warszawskich aktorów wykonała humorystyczny, żywiołowy i interaktywny spektakl, który z pełną odpowiedzialnością można zalecić jako terapię na smutne i deszczowe dni z zaleceniem oglądania w dużej ilości.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

O dwa punkty od złota w “Perle Bałtyku”

Turniej „Ryga Open 2011” z cyklu Tennis Europe Junior Tour odbył się w dniach 19-24.06.2011r. w Rydze. Na starcie pojawili się zawodnicy z kilkunastu  krajów europejskich, a także z dalekiej Afryki. Na turnieju tym zameldował się również nasz mieszkaniec – Kacper Żuk. Turniej był kolejnym sprawdzianem tenisowej formy Kacpra na arenie europejskiej.
Od I rundy, aż do finału Kacper wskazywany był przez trenerów przyjezdnych ekip jako faworyt tego turnieju.  I i II runda to mecze bez historii, Kacper zdecydowanie dominował nad rywalami i kolejno wyeliminował Włocha – Lorenzo Baglietto  oraz reprezentanta gospodarzy Teodorsa Puskhe.
Ćwierćfinał wymagał już od Kacpra wiele większego wysiłku, gdyż po drugiej stronie siatki stanął, bezdyskusyjnie najzdolniejszy na półwyspie skandynawskim tenisista – Fin Emil Ruusuvuori, mający w swoim dorobku już jeden tytuł mistrzowski w rozgrywkach Tennis Europe Junior Tour. Kacper jednak nie przestraszył się groźnego i mądrze taktycznie grającego Fina i pewnie zwyciężył mecz ćwierćfinałowy. W półfinale Kacprowi przyszło grać z Ukraińcem Anatolim Rayninem, z którym Kacper mierzył się już z powodzeniem podczas finału turnieju na Litwie. Sprawdzian trudny, gdyż nie jest łatwo po raz kolejny potwierdzić swoją przewagę nad przeciwnikiem. Nie stanowiło to jednak dla Kacpra problemu i pokonał kolegę z Ukrainy.
Finał to kolejny Ukrainiec – Aleksandr Braynin. Zawodnik niezwykle wybiegany, grający bardzo nieprzyjemnym top spinem, stosujący wiele niekonwencjonalnych rozwiązań na korcie. Pierwszy set to bezapelacyjna dominacja Kacpra, nie mniej każdy punkt nasz zawodnik musiał wygrywać „trzy razy”, gdyż niezwykle szybki Ukrainiec przebijał na drugą stronę nawet te silne i precyzyjnie zagrane piłki. Mimo wygranej, pierwszy set znacznie nadwątlił siły Kacpra i drugi set odbywał się już bez tak wyraźnej dominacji nowodworzanina. W ten sposób zawodnicy doprowadzili do stanu 6/6 i o wygranej w meczu lub seta miała zdecydować rozgrywka Tie breakowa. W pewnym momencie Tie breaka Kacper był zaledwie o dwie piłki od tytułu, jednakże prowadząc 5/4 popełnił trzy błędy i drugiego seta wygrał Ukrainiec.
3 set to istna walka ze słabościami własnego organizmu. Kurcze mięśni, coraz mniej posiadanych sił, aby mocno zagrać tenisową piłkę spowodowały, że „ściana”,  bo tak nazwali Aleksandra rówieśnicy, wygrał 6/3 ostatecznie zwyciężając cały turniej. Jeszcze parę godzin po finale, wracając samochodem z dalekiej Łotwy, Kacper wspominał, że był jedynie o dwie piłki od zwycięstwa, a jednak się nie udało. Cóż…cały urok tej dyscypliny sportu, że niczego do ostatniej rozegranej piłki nie można być pewnym. Mimo to gratulujemy Kacprowi dzielnej postawy i walki do końca.
Nie udało się również w deblu, gdzie Kacper grając w parze z Mateuszem Gawrońskim musieli uznać wyższość Ukraińców Raynin/Braynin, nie umniejsza to jednak sukcesu naszej pary, która dotarła aż do finału po drodze eliminując pary:  łotewską, litewską  i cypryjską. Od tej pory po turniejach z cyklu Tennis Europe Junior Tour, na Litwie (I miejsce), Czechach (II miejsce) i w Rydze (II miejsce) w sportowym życiorysie Kacpra otwiera się nowy, trudniejszy rozdział. Teraz na turniejach będzie musiał potwierdzać swoją tenisową wyższość nad przeciwnikami, gdyż będzie w nich brał udział jako faworyt lub jeden z faworytów, czy mu się to uda? Zobaczymy.
Kacper już nie może doczekać się rewanżu na koledze z Ukrainy, a będzie miał do tego okazję już za 3 tygodnie gdyż los sprawił, iż reprezentacje Polski i Ukrainy grać będą w jednej grupie eliminacji Mistrzostw Europy U-12, a przed tym turniejem jeszcze jedno niełatwe wyzwanie przed naszym mieszkańcem, gdyż od wtorku (27.06.) rozpoczynają się w Szczecinie letnie Mistrzostwa Polski U-12, gdzie Kacper będzie próbował potwierdzić swoją dominację na arenie krajowej i obronić tytuł Mistrza Polski wywalczony w sezonie zimowym. Mamy nadzieję, że naszemu mieszkańcowi uda się zrealizować ten cel i będziemy trzymać kciuki za powodzenie na turnieju w Mistrzowskach Polski.

Sponsorem Kacpra jest firma: CIAŁBUD Wiesław Ciałkowski
W sprzęt wyposaża go producent sprzętu tenisowego: BABOLAT
.

 

Tennis Europe – Ryga Open 2011 - gra pojedyncza:

I runda: Kacper Żuk [POL] vs Lorenzo Baglietto [ITA] 6/1 6/1
II runda: Kacper Żuk [POL] vs Teodor Puskhe [LVA] 6/0 6/1
Ćwierćfinał: Kacper Żuk [POL] vs Emil Ruusuvuori [FIN] 6/1 6/2
Półfinał: Kacper Żuk [POL] vs Anatolii Rainin [UKR] 6/3 6/0
Finał: Kacper Żuk [POL] vs Aleksandr Brainin [UKR] 6/2 6/7(5) 3/6

 

Tennis Europe - Ryga Open 2011 - gra podwójna:

I runda Debel
Kacper Żuk/Mateusz Gawroński [POL] vs Daniels Dukats/Matis Stainhards [LVA] 6/2 6/2
II runda debel
Kacper Żuk/Mateusz Gawroński [POL] vs Simonas Zukauskas/Alex Gamzin [LTU] 4/6 6/3 10/7
Półfinał debel
Kacper Żuk/Mateusz Gawroński [POL] vs Dimitris Aravis/Eleftherios Neos [CYP] 7/6(3) 6/4
Finał debel:
Kacper Żuk/Mateusz Gawroński [POL] vs Aleksandr Braynin/Anatolii Raynin [UKR] 3/6 2/6

 

Winners

Boys Singles 12
1 - [UKR] Aleksandr BRAYNIN
2 - [POL] Kacper ZUK
3/4 - [UKR] Anatolii RAYNIN
3/4 - [RUS] Semen PANKIN

Boys Doubles 12
1 – [UKR] Aleksandr BRAYNIN/Anatolii RAYNIN
1 - [POL] Kacper ZUK /Mateusz GAWRONSKI
3/4 - [ITA] Lorenzo BAGLIETTO / JEremy MUELLER
3/4 - [CYP] Dimitris ARAVIS / Eleftherios NEOS

  • autor: Artur Żuk
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Czwórka na zielonej szkole

W dniach 6-9 czerwca 2011 r. byliśmy w Junoszynie nieopodal Stegny. Mieszkaliśmy w pięknym hotelu. Zachwycił nas stojący przed budynkiem basen, w którym często się pluskaliśmy.
Codziennie chodziliśmy na plażę moczyć stopy. Byliśmy w rezerwacie kormoranów, ptaków, które swoimi odchodami strasznie niszczą lasy. Odwiedziliśmy hodowlę strusi. Najodważniejsi z nas karmili je z ręki. Widzieliśmy też pasiekę i kosztowaliśmy pysznego miodu. Na Helu poszliśmy do fokarium, oglądać wyczyny tych wodnych akrobatów. Potem większość z nas kupiła sobie pluszową foczkę. Trzeciego dnia o godzinie 20.00 odbyła się dyskoteka, której dziewczynki nie mogły się już doczekać. Czwartego dnia o godz. 7.50 pakowaliśmy walizki i po śniadaniu udaliśmy się w drogę powrotną. Po drodze w Tczewie byliśmy w „Fabryce sztuk”. Oglądaliśmy piękne prace wykonane przez niepełnosprawnych i tworzyliśmy makiety „Dolina Wisły”. W „Akademii Wilków Morskich” uczyliśmy się szanty i węzłów żeglarskich. Potem w autokarze układaliśmy piosenkę o Zielonej Szkole.

BYŁO SUPER!!!

  • autor: Natalia Grędziszewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Kolorowo

XII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego na wielkiej scenie zainaugurował Nowodworski Ośrodek Kultury prezentując progam estardowy pt. "Kolorowo". I rzeczywiście było kolorowo, barwnie i różnorodnie. Program rozpoczęły pojedynki XIV wiecznych rycerzy na miecze, topory, oraz w walce wręcz, w wykonaniu młodej Grupy Rekonstrukcji Historycznej - Bractwa Rycerskiego herbu Leliwa pod wodzą Dominika Ciastkowskiego. A potem przez estradę przewinęła się cała paleta form i stylów estradowych. Obejrzeliśmy etiudę baletową "Jezioro łabędzie" w wykonaniu 6-8 letnich "baletnic". Bardzo barwny taniec "Zombi" w wykonaniu grupy 9-12 letnich tancerek,oraz "Brodway" i Jave w wykonaniu grupy młodzieżowej z udziałem instruktora Rafała Sawko. Instruktor nauki gry na instrumentach muzycznych Aleksandra Pasińska osobiście wykonała na skrzypcach "Czardasza" Monti, a potem na estradzie zaprezentowały się jej uczennice wykonując: Zuzia Affek na keyboardzie "Entertainer" Scotta Joplina, Magdzia Nawotka miniaturę fortepianową Cezarego Czernego, Basia Krawczak na skrzypcach "Allegro" Suzuki. W programie wystąpiła także grupa wokalistów przygotowywana przez Alicję Kabacińską: Ida Sułkowska wykonała utwór pt. "Rytm i Melodia", Kaja Paczuska zaśpiewała piosenkę "Czas nas uczy  pogody" z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej, oraz utwór "Gołębi song". W wykonaniu Karoliny Prasał usłyszeliśmy znaną, z repertuaru Maryli Rodowicz, piosenkę "Co się stało z mamą", Anita Wilczyńska zaprezentowała się w utworach: "Raj" z repertuaru Maryli Rodowicz i "Cykady na Cykladach" z repertuaru Kory. Joanna Liwska wyśpiewała nowodworzanom piosenkę "Puls", a Łucja Stulczewska piosenkę "Był sobie strach". Jedyny mężczyzna w gronie wokalistek Paweł Ziółkowski wykonał piosenkę "Belle", a w duecie z Joanną Liwską piosenkę "Jest OK".
I było OK zgrabnie zmontowany program, sympatycznie poprowadzony przez prowadzącego Dni Miasta Szymona Kusarka przyniósł wiele radości zebranym na stadionie mieszkańcom.
Program Nowodworskiego Ośrodka Kultury zakończył rockowym graniem działający pod skrzydłami ośrodka "Zespół Ostrego Grania" - objawy kliniczne. To był naprawdę ostry i dynamiczny finał.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Sportowa Gmina po raz drugi

Polski Klub Infrastruktury Sportowej po raz drugi przyznał Nowemu Dworowi Mazowieckiemu tytuł Sportowej Gminy. To nagroda dla samorządów, które umiejętnie łączą budowę infrastruktury sportowej  z promocją sportu i rekreacji.

Kapituła wyróżnienia w składzie: Monika Filipiuk (Specjalista ds. funduszy UE); Grażyna Rabsztyn (Członek Zarządu Fundacji „Centrum Edukacji Olimpijskiej”); Krzysztof Miklas (dziennikarz i komentator sportowy); Danuta Burzyńska (redaktor naczelna miesięcznika „Builder”); Norbert Skupiński (redaktor naczelny miesięcznika „sportplus”) spośród 123 zgłoszonych do konkursu miast i gmin wyłoniła 68 laureatów, a wśród nich nasze Miasto. 
 
Gala wręczania wyróżnień odbyła się 14 czerwca br. w Warszawie. Jak podkreślała Przewodnicząca Kapituły, Monika Filipiuk  szczególną uwagę kapituła przywiązywała do tego, by nowoczesna baza sportowa, była wykorzystywana przez gminy w maksymalnie efektywny sposób, realnie wpływając na rozwój sportu i rekreacji wśród mieszkańców.
 
Więcej informacji na stronie: www.pkis.pl. 
 

Rajd Pojazdów Zabytkowych

XI NOWODWORSKI RAJD POJAZDÓW ZABYTKOWYCH
Nowy Dwór Mazowiecki  2-5.06. 2011r.

Już po raz jedenasty miłośnicy zabytkowej motoryzacji mieli okazję spotkać się w Nowym Dworze Maz. i okolicach, aby podziwiać wyjątkowej urody pojazdy zabytkowe wyprodukowane przed rokiem 1945. Jak co roku impreza objęta została HONOROWYM PATRONATEM i SPONSORSTWEM STRATEGICZNYM przez BURMISTRZA MIASTA p. Jacka Kowalskiego oraz RADĘ MIEJSKĄ NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO.
Na starcie stanęło 27 pojazdów, ukończyło go 25. Stawka pojazdów w tegorocznym Rajdzie zaprezentowała pojazdy wyjątkowo piękne i zadbane. Najstarszym pojazdem okazał się Packard z 1923r, najmłodszym Chewrolet z 1948r. Kilka pojazdów pokazało się po raz pierwszy jak np. Fiat 500 cabrio z 1924r, Essex Hudson z 1927r, Citroen B14 z 1928r, Buick z 1929r, Jawa 700 z 1933r, Pontiac z 1938r, Citroen BL 11 z 1942 r.
Po raz pierwszy od kilku lat zmieniona została lokalizacja bazy rajdu. Tym razem gościliśmy w Hotelu Witaszek w Czosnowie. Trasa rajdu wiodła przez Złotopolską Dolinę (Trębki), Czerwińsk, gdzie zwiedzano Klasztor oo Salezjanów z XII wieku, Kroczewo z Kościołem Romskim. Nie obyło się również bez wizyty w Zakroczymiu z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej, na którą przyjechała specjalnie zabytkowa straż ogniowa DKW z 1936 r. Grzegorza Ziółkowskiego z Poznania.
Swoją pomoc w organizacji Rajdu okazały tu: Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Maz., Burmistrz i Rada Miasta i Gminy  Zakroczym, Wójt i Rada Gminy Czerwińsk, Ojcowie Salezjanie, proboszcz Kościoła Parafialnego w Kroczewie, właściciele pensjonatu Złotopolska Dolina, właściciele stacji benzynowej w Wólce Górskiej, właściciel sklepu sportowego Rower-Mot oraz OSP Zakroczym.
Niespodzianki i utrudnienia proponował itenerer niezbędny dla przejechania trasy, testy z BRD, z historii motoryzacji, turystyczne, próby „sportowe” i zręcznościowe, prezentacje pojazdów w mijanych miejscowościach.
Najważniejszym wszakże punktem programu jest zawsze Konkurs Elegancji w Parku im. J. Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim o Puchar Burmistrza Miasta. W bieżącym roku po raz pierwszy oceniane były nie tylko wygląd pojazdu, odpowiedni strój do epoki samochodu, ale również tzw. scenka rodzajowa czyli wszelkie poczynania mające na celu rozbawienie publiczności. Tu popisali się wszyscy uczestnicy, zostało nagrodzonych wiele załóg. Towarzyszyła im miła, nastrojowa muzyka w wykonaniu zespołu Dixie Warsow Jazzmen.
W klasyfikacji generalnej I miejsce zajęła załoga Robert i Iwona Wojtak na Fiacie 500 z 1936 r. (Automobilklub Częstochowski), II miejsce zajęła załoga Dariusz i Wanda Filimowicz na MG z 1938 r. (Automobilkub Lubelski), III  miejsce załoga Hipolit i Jolanta Rokiccy na Willysie MB z 1943 r. (Automobilklub Rzemieślnik). W klasyfikacji Klubowej zwyciężył Automobilklub Częstochowski. Patronatem medialnym otaczali nas Automobilista, Gazeta Nowodworska, Radio Hobby oraz NowodworskaTV, która towarzyszyła nam przez cały czas imprezy.

Automobilklub  Polski dziękuje wszystkim Współorganizatorom, Sponsorom i Uczestnikom XI Nowodworskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych 2011.

  • autor: Ewa Parol-Bartnicka

Ziemia to wyspa zielona

Dzieci z grup integracyjnych IV "Tygryski” i VII "Kropelki” to prawdziwi przyjaciele przyrody. Przedszkolaki zostały zapoznane z cyklem zajęć ekologicznych.
Udowodniły, iż rozumieją , że od nich zależy w dużej mierze byt na Ziemi. 
Świadomość ekologiczna dzieci przejawiła się w ich pracach twórczych: wystawie plastycznej i przedstawieniu teatralnym pod hasłem "Ziemia to wyspa zielona”.
Ekologiczna inscenizacja, w której wystąpiły rośliny, zwierzęta i dzieci była wyrazem wielkiej wrażliwości na piękno przyrody, dużej odpowiedzialności za jej wygląd i szacunku dla świata, który nas otacza.
Przedszkolaki zaprosiły na swoje występy wszystkie przedszkolaki, dzieci z kl.,,0”, kl. I i II integracyjnej oraz kl. I d z SP 7 oraz swoich rodziców.
Otrzymały gromkie brawa i słowa pełne uznania.

  • autor: Beata Kocięcka
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Oj, działo się!

XII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego za nami. Dwudniowe świętowanie obfitowało w moc atrakcji - na scenie i poza nią. Zagrały dla nas popularne gwiazdy – Piasek, Boys, Oceana i ubóstwiany przez młodzież zespól Monopol.

Obchody Dni Nowego Dworu Mazowieckiego rozpoczęły się w piątek, 17 czerwca mistrzostwa  szkół nowodworskich . Na parkiecie w hali NOSiR spotkały się siatkarki, a na boiskach zewnętrznych piłkarze i koszykarze. Na scenie od godz. 17 prezentowali się wychowankowie  Nowodworskiego Ośrodka Kultury w programie KOLOROWO. Wieczorem publiczność bawiła się przy przebojach zespołu Boys i Andrzeja Piasecznego.
W sobotę publiczność bawiła się artystami Wojskowego Ośrodka Kultury 2 Mazowieckiej Brygady  Saperów w Kazuniu i Nowodworskim Centrum Artystycznym  TĘCZA. Jak zwykle wspaniale wypadła Agnieszka Sztabnik, która zaśpiewała największe przeboje Anny Jantar.   Koncert gwiazd rozpoczął Darek Kordek, który swoim programie ujął standardy z musicali, swoje przeboje, hity znane z musicalu Metro. Do czerwoności publiczność rozgrzał monopol nie tylko rzucając w jej stronę płyty, ale też  poprzez schodzenie ze sceny i śpiewanie przy barierkach z fanami. Nie obyło się oczywiście bez rozdawania autografów. Ostatnią gwiazdą która zaśpiewała podczas Dni Nowego Dworu była Oceana.
Dodatkowe atrakcje jakie towarzyszyły świętowaniu to stoiska handlowe i promocyjne, plac zabaw dla dzieci, park militarny, namiot Straży Miejskiej, w którym m.in. można było umalować dziecku buźkę i wsiąść do symulatora dachowania.
18 czerwca odbył się także dzień otwarty na basenie. Każdy kto tylko miał ochotę mógł przyjść i zobaczyć jak wygląda ukończona już inwestycja. W ciągu trzech godzin na dniu otwartym zjawiło się ponad 2 i pół tys. zwiedzających. Po obiekcie oprowadzał ich dyr. NOSiR Dariusz Wąsiewski i odpowiadał na zadawane przez gości pytania. Chętni mogli tez zapoznać się z wystawą zdjęć z prac budowlanych i stanu obecnego, którą specjalnie na tę okazję przygotował Urząd Miejski. Pierwszy tysiąc osób dostało w prezencie czepki promocyjne miasta. W ramach Dni odbył się także Turniej Pucharu Polski w siatkówce plażowej kobiet. Specjalnie usypane w tym celu boisko mieściło się przed TOP HOTELE. Tam od piątku 17 czerwca do niedzieli 19 czerwca rozgrywane były zawody najlepszych w siatkówce plażowej pań. Puchary wręczali zwyciężczyniom m.in. burmistrz Jacek Kowalski i starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta.
W czasie Dni gościliśmy w mieście delegacje miast partnerskich z Niederorshel i Elektrenai. W trakcie dwudniowego pobytu goście obejrzeli zrealizowane w ostatnim czasie w mieście inwestycje, modlińskie lotnisko, odbyli wycieczkę turystyczną po Twierdzy Modlin, wizytowali Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin oraz nową siedzibę Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Zmiany jakie zaszły w mieście zrobiły na ogromne wrażenie, zwłaszcza na tych członkach delegacji, którzy nie byli u nas dwa-trzy lata.
Władze Miasta serdecznie dziękują wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli organizację XII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego.  Są to: Reckitt Benckiser Production, Kasztelan, zakład Pralniczy PIWOWAR, Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Pollena Aroma, Carl Villa Roman Sumiło – Wierzbica, Translud, Bank BGŻ, MBS Bank, ALPLA  NDM, TOP HOTEL, ZRI zakład Robót Inzynieryjnych, APEKS KSD Technika Grzewczo – sanitarna,  D.S. Fokus, TOI TOI, TEKPUD, Szkoła Nauki Jazdy  Andrzej GRYGLAS, Prywatna Przychodnia Lekarska „Życie” w Nowym Dworze Mazowieckim, Zarząd Budynków Komunalnych, Firma Transport  - Logistyka „Kaszyński”, Kredyt Bank S.A. Oddział w Płocku filia Nowy Dwór Mazowiecki, PPH Izabela – Producent  Pieczywa Naturalnego Trzciany, Marianna i Alfred Kowalscy – Kwiaciarnia, Ewa i Jan Krupa – sklep „Ewa” w Nowym Dworze Mazowieckim, A&B Centrum Finansowe Andrzej i Beata Rusek, SMLW DĄŻNOŚĆ.

  • autor: Aneta Pielach - Pierscieniak
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Kino pod gwiazdami

  • autor: NOK
  • -

Prezentacja w NOK-u

Już po raz trzeci 11 czerwca 2011 r., dzieci i młodzież zrzeszone w sekcjach artystycznych Nowodworskiego Ośrodka Kultury zaprezentowały swoje umiejętności przed najlepszą widownią jaką można sobie wyobrazić, bo złożoną z rodziców, dziadków, przyjaciół, kolegów i koleżanek, a więc bardzo sprzyjającą i życzliwą wobec prezentujących się wykonawców. A na estradzie bywało różnie, stres powodował chwilową "zaćmę" - wypadał więc z pamięci fragment tekstu, czy nutka. Ale były to tylko epizody. To nic, i tak gorące oklaski od publiczności przywracały wiarę w siebie i prezentacja toczyła się dalej. Generalnie wyraźnie rysowały się duże postępy wśród uczniów gry na instrumentach, coraz swobodniej poczynali sobie na estradzie  wokaliści, przerażone nieobecnością opiekuna młode tancerki, również dały z siebie wszystko. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi artyści mieli po 6, 7, 8, 9 lat, to kolejne artystyczne spotkanie amatorów możemy zaliczyć do niezwykle udanych. Była także i starsza młodzież, ale nastolatkowie to już "starzy wyjadacze" i na estradzie szło im już dużo łatwiej. Wszyscy obecni na imprezie, a więc instruktorzy, wykonawcy, rodzice i wszyscy widzowie usatysfakcjonowani opuszczali Nowodworski Ośrodek Kultury. Po przerwie wakacyjnej znowu wrócą do ciężkich ćwiczeń, a w grudniu zobaczymy się na kolejnym Przeglądzie.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Co tak naprawdę zjadamy

Na kolejnym wykładzie w ramach programu "Pora na Seniora" licznie zgromadzone uczestniczki wysłuchały znakomitego wykładu o tym czym karmią nas producenci żywności. Bardzo rzeczowe i przydatne informacje o tym na co zwracać uwagę przy sklepowej półce przekazała biolog Renata Sawicka - Turek. Słuchaczki wyszły z wykładu bardzo zadowolone, ponieważ wiedza o tym co tak naprawdę zjadamy, chociaż coraz częściej bolesna, jest na pewno bardzo potrzebna.
To był już ostatni w tym roku akademickim wykład w ramach programu "Pora na Seniora", ale z pewnością od października znów Nowodworski Ośrodek Kultury zaproponuje cykl kolejnych spotkań z ludźmi nauki i przygody.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

NIT

13 czerwca 2011 roku Nowodworskim Ośrodkiem Kultury zawładnęły szkolne grupy teatralne, które wzięły udział w przeglądzie pn. "Nowodworskie Inspiracje Teatralne" czyli NIT.
Zamierzeniem przeglądu jest upowszechnianie teatralnych działań dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń i rozwijanie umiejętności twórczych. Jurorami byli rówieśnicy ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Oceniali: treść spektaklu, umiejętności aktorskie, scenografię, muzykę i ogólny wyraz artystyczny.
Jako pierwsza wystąpiła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 7 w spektaklu pt. „Iskierka”. Dzieci w wieku  7-9 lat opowiedziały edukacyjną historię o zagrożeniu pożarowym i niewłaściwym zachowaniu w lesie. Młodzi aktorzy na scenie NOK stworzyli prawdziwy las z jego mieszkańcami, a przesłanie spektaklu uświadomiło nam wszystkim kruchość i delikatność leśnego środowiska. Opiekunem i reżyserem grupy była Izabella Ryńska-Pieluchowska.
Kolejna prezentacja ze Szkoły Podstawowej nr 4 nosiła tytuł „Bogowie Olimpijscy we współczesności”. Była to kabaretowa opowieść o ich zagubieniu w naszej rzeczywistość i wynikających z tego żartobliwych sytuacjach, gdzie Pandora przyznaje się do „namieszania” przy tworzeniu naszej nowej reformy oświatowej. Pochwała dla wykonawczyni mądrej i aktualnej piosenki o modelkach. Autorem i reżyserem spektaklu była Anna Kamińska.
Szkoła Podstawowa nr 5 zaproponowała zabawną przeróbkę bajki o Panu Twardowskim pt. „Rzym - czyli o tym jak Klaudylla diabła przechytrzyła”. Główną bohaterką jest uczennica, która pokonała diabła, każąc mu uczyć się matematyki i wytrzymać przez rok z panią od tego przedmiotu, co okazało się zadaniem nie wykonalnym nawet dla czarta. Druga warstwa spektaklu to świetna satyra na szkolne życie i negatywne wzorce. Przedstawienie wyreżyserowała Jolanta Szczepanowska.
Decyzją kolegów i koleżanek , w kategorii teatrzyków ze szkół podstawowych Złoty NIT przypadł spektaklowi pt. „Bogowie Olimpijscy we współczesności” przygotowanemu przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4.
W kategorii teatrów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jako pierwsze, obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez uczniów z Zespołu Szkół nr 2 pt. „Zakochana dwójka’’. Młodzież w pięknych strojach kabaretowymi  tekstami opowiadała o życiu w naszym mieście na przestrzeni minionego wieku. Tłem do tej retrospektywy były  wyjątkowe, oryginalne i historyczne zdjęcia z Nowego Dworu Maz. Scenariusz i reżyserię tego przedstawienia przygotowały panie Renata Jastrzębska i Maria Możdżyńska.
Następny spektakl nosił tytuł „W imię miłości" stworzony przez uczniów z  Publicznego Gimnazjum nr 1. Była to komedia romantyczna z wątkiem kryminalnym. Niezrozumiałe intencje powodują lawinę zdarzeń a parodia polskich i zagranicznych seriali wniosła wątek komiczny. Specjalne brawa dla roli Amorka, który z wielkim poświęceniem odgrywał swoja rolę powodując salwy śmiechu. Reżyserem i opiekunem grupy była Monika Graczyk.
Uczniowie z Publiczne Gimnazjum nr 2 zaprezentowali dowolną adaptację sztuki W. Szekspira pt. „Romeo i Julia historia nieco inna’’. Była to liryczna opowieść o miłości, ale otoczona współczesnym językiem i zachowaniami środowiska  młodzieżowego. Spektakl udowodnił jeszcze raz jak bystrymi obserwatorami jest młode pokolenie i jak potrafi kpić z samych siebie. Opiekunem grupy i reżyserem spektaklu była Małgorzata Pawełas.
Werdyktem rówieśników ze szkół ponadpodstawowych Złoty NIT otrzymało przedstawienie pt. „W imię miłości’’ przygotowane przez uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1.
Mamy nadzieję, że zapewnienia o spotkaniu w przyszłym roku nie były tylko grzecznościowymi formułkami, ale potwierdzeniem słuszności naszych działań i dobrej zabawy podczas I NIT-u.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Marzyciele o straży

Kolejne koncertowe spotkanie z Zespołem Śpiewaczym Seniorów „Marzyciele” działającym w Nowodworskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem mgr sztuki Marka Tomczaka, które odbyło się 14.06.2011 w siedzibie Ośrodka, okazało się dla słuchaczy bardzo miłym i ciekawym wydarzeniem. Autorem scenariusza programu słowno – muzycznego był Marian Talma, były strażak zawodowy. Tematem koncertu była historia straży pożarnej od jej początków do współczesności przeplatana pieśniami o straży, strażackich konikach i pieśniami patriotycznymi, które ilustrowały opowieść o bohaterstwie i odwadze strażaków w momentach trudnych dla naszego kraju. Wśród piosenek były też takie, które specjalnie do tego programu napisał Marek Tomczak, opiekun zespołu. „Marzyciele” nie tylko śpiewali, ale też recytowali wiersze. Niektóre z nich napisane były przez prowadzącego koncert Mariana Talmę. Publiczność z wielką uwagą wsłuchiwała się w narrację o losach straży, a piosenki nagradzała gromkimi brawami. Uczestnicy wydarzenia wychodzili z sali bogatsi nie tylko o miłe doznania artystyczne, ale też o konkretną wiedzę dotyczącą historii straży pożarnej.
Gratulujemy „Marzycielom” kolejnego udanego występu!

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

ZAMBET zaprezentował basen

Efekt dwu i pół letniej pracy przy budowie miejskiej pływalni zaprezentowała firma ZAMBET S.A. podczas XII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego. 17 czerwca odbyła się oficjalna prezentacja inwestycji. Jako pierwszy z kąpieli skorzystał Burmistrz Jacek Kowalski.

Późnym wieczorem na basenie zebrało się kilkadziesiąt zaproszonych na uroczystość gości. Gospodarzem wieczoru był wykonawca inwestycji firma ZAMBET. 
Wśród gości znaleźli się m.in. Poseł na Sejm RP Jadwiga Zakrzewska, skarbnik województwa mazowieckiego Marek Miesztalski, Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski, radni miejscy, Starosta Powiatu Nowodworskiego Krzysztof Kapusta, Przewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Szmytkowski, proboszczowie nowodworskich parafii, przedstawiciele nowodworskich firm, sponsorzy święta miasta.
Po powitaniu, proboszcz parafii pw. Św. Piotra i Pawła na Osiedlu Młodych ks. Krzysztof Czyżyk dokonał poświęcenia krytej pływalni. Następnie poseł Jadwiga Zakrzewska, Przewodniczący Rady Miejskiej, Burmistrz Miasta, Starosta i Proboszcz K. Czyżyk przecięli wstęgę i uroczyście otworzyli basen. Potem zaprosili wszystkich do obejrzenia efektów pracy firmy ZAMBET SA.
Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia wystawy z budowy basenu. Goście mogli zapoznać się z parametrami technicznymi, zdjęciami z budowy w dziale okiem kamery oraz fotografiami ze stanu obecnego. Przez cały okres budowy specjalnie zamontowana kamera rejestrowała proces realizacji inwestycji. Z tych zdjęć zmontowany został film, który także  obejrzeli zaproszeni goście. 
Następnie wszyscy przeszli do części basenowej gdzie oglądali basen główny, basen rekreacyjny, zjeżdżalnię, solaria i sauny. Tam Starosta Krzysztof Kapusta przekazał na ręce burmistrza datowany na 16 czerwca dokument dopuszczający obiekt do użytkowania.
Kulminacyjnym, i najbardziej niespodziewanym punktem programu była kąpiel w basenie. Nieoczekiwanie podczas „uścisku dłoni” Krzysztof Bisialski popchnął burmistrza, a ten wpadł do wody. Burmistrz jednak nie pozostał dłużny – Przewodniczący Rady też wylądował w wodzie.
Na zakończenie goście zostali zaproszeni na symboliczna lampkę szampana i poczęstunek. 
18 czerwca odbył się na pływalni dzień otwarty. Basen obejrzało ok. 2,5 tys. mieszkańców miasta. Po obiekcie oprowadzał ich Dyrektor NOSiR Dariusz Wąsiewski. Miasto zapewniło gadżety i foldery a dla 1000 pierwszych zwiedzających przygotowano czepki z hasłem promocyjnym „Szczęśliwego Nowego Dworu!”.

Amatorów kąpieli zapraszamy na basen od 1 lipca.

  • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Kajaki dla wszystkich

Spóźniona miłość czyli ...

Na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury gościliśmy 10.06.2011 r. Mariusza Marczaka ze swoim spektaklem „Spóźniona miłość czyli wyznania starego belfra”. Przedstawienie istotnie dotyczyło od lat poszukiwanej miłości, która miała połączyć nieco już zdziwaczałego z powodu kawalerskiego stanu nauczyciela polonisty i piękną Helenę. Mimo poważnego tematu przedstawienia, publiczność doskonale się bawiła przy pełnym humoru monologu i wypełnionej „śmiesznościami” grze aktora. Liczne odwołania do zwykłej, codziennej rzeczywistości wzmagały jeszcze salwy śmiechu. Przedstawienie zauroczyło wszystkich swoją piękną historią, w której każdy mógł odnaleźć cień swojej codzienności opowiedzianej w sposób pełen humoru i gracji.
Widownia nagrodziła gromkimi brawami aktora i z zadowoleniem opuszczała salę Nowodworskiego Ośrodka Kultury.
Po spektaklu aktor i literat Mariusz Marczak składał autografy na egzemplarzach swoich książek.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Mała Królewna

  • -

Lato w bibliotece

Lato w bibliotece to nie tylko ksiązki i czasopisma! Sprawdź, co na nadchodzące wakacje przygotowała dla dzieci i młodzieży Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nowodworzanka się bawi

Po raz trzeci na Nowodworzance odbył się festyn rodzinny. W słoneczny czerwcowy dzień do Zespołu Szkół nr 2  przy ulicy Długiej  licznie przybyły dzieci wraz z rodzicami, a także babciami. Tradycyjnie już imprezę zorganizował Zarząd Osiedla nr 5,  przy współpracy ZS 2. Radni Nowodworzanki p. R. Brzeziński, p. E. Sokołowska oraz członek Zarządu p. E. Stefanowska zadbali o słodki poczęstunek i nagrody rzeczowe dla uczestników zabawy.

Festyn rozpoczął program artystyczny przygotowany przez młodzież ZS2 pod kierunkiem p. M. Soczeskiej. Wiersze i piosenki o matce, miłości u niejednego rodzica wywołały łzę wzruszenia. Po krótkim występie uczniów panie T. Rzepiela i M. Ciecierska zaprosiły dzieci i młodzież do wspólnej zabawy. Najmłodsi mieszkańcy Nowodworzanki, rysując kolorową kredą na dziedzińcu szkoły swoje marzenia, ujawnili zaskakujące talenty artystyczne.                                                                                                                         
Ze świata marzeń uczestnicy festynu przenieśli się na "ring bokserski". Trener boksu p. K. Rogalski z grupą swoich kadetów zaprezentował przykłady walk w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Sportowe zmagania kontynuował nauczyciel wych. fiz. p. M. Kościelniak, organizując na boisku szkolnym różne konkurencje na czas (np. bieg przez przeszkody). Najmłodsze dzieci w tym czasie bawiły się chustą klanzy, a także puszczały bańki mydlane.
Festyn rodzinny w tym roku został zdominowany przez sport. Spotkało się to z bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców Nowodworzanki - zarówno tych najmłodszych, jak  i tych trochę starszych. Impreza z pewnością zachęciła wiele osób do aktywnego korzystania z boiska "Dwójki".
 

  • autor: ZS2
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Posiedzenie ZO nr 6

Zarząd Osiedla nr 6

zaprasza mieszkańców Osiedla
14 czerwca 2011r. o godz. 18:00

do Zespołu Szkół przy ul. Bema 312

na
OTWARTE  POSIEDZENIE  ZARZĄDU
                               
                              

Porządek posiedzenia:
1. ocena funkcjonowania Osiedla  w  m-cu maju,
2. bezpieczeństwo i porządek na terenie Osiedla,
3.  sprawy różne.

W posiedzeniu Zarządu  udział wezmą radni Rady Miejskiej przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej.

 

Kibicuj naszym kolarzom

Lato z NOK-iem

Osiedle w kwiatach

Zarząd Osiedla Nr 4 (Pólko 1) organizuje pod patronatem Rady Miejskiej i Burmistrza Miasta konkurs na najładniej ukwiecony balkon i ogródek przydomowy - "Osiedle w kwiatach"

Czas trwania konkursu: czerwiec - wrzesień 2011 r.

1. Uczestnikami konkursu objęci są wszyscy mieszkańcy Osiedla nr 4.
2. Ocenę konkursu przeprowadzi komisja wyłoniona przez Zarząd Osiedla nr 4.
3. Komisja dokona dwukrotnego przeglądu Osiedla w terminach: lipiec – wrzesień 2011 r.
4. Przedmiotem oceny będzie ogólny wygląd estetycznego zagospodarowania balkonów i ogródków oraz wniesiony wkład pracy w utrzymanie roślin przez cały sezon wegetacyjny.
5. Dla zwycięzców organizatorzy przewidują nagrody w postaci talonów pieniężnych i dyplomów.
6. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas październikowego zebrania mieszkańców w Szkole Podstawowej nr 5.

Wygrany Wiesław Saniewski

Jeden z najwybitniejszych polskich, współczesnych, reżyserów, Wiesław Saniewski, gościł w ostatni piątek 3 czerwca 2011 roku w Nowodworskim Ośrodku Kultury, gdzie w ramach cyklu Więcej niż kino, zaprezentował nowodworzanom swój najnowszy film (premiera 18 marca 2011r.) "Wygrany". Jak zwykle przed projekcją odbyła się rozmowa z reżyserem, której moderatorem był gospodarz filmowych wieczorów redaktor Stanisław Zawiśliński. Wiesław Saniewski okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem i znakomitym rozmówcą, bardzo chętnie i barwnie opowiadał o produkcji filmu, o motywach jego realizacji, ale też cierpliwie i bardzo ciekawie odpowiadał na pytania widzów dotyczące generalnie produkcji filmowej, tworzenia ekipy, zasad finansowania, pracy na planie, a więc o zagadnieniach, nie dotyczących bezpośrednio samego filmu, który był przyczyną spotkania, ale na tematy, zaspakajające zwykłą, ludzką ciekawość. Po seansie reżyser z zainteresowaniem i dużym przejęciem wsłuchiwał się w opinie widzów na temat "Wygranego". Generalnie film przyjęty został w Nowym Dworze Mazowieckim bardzo ciepło, ale i sam Wiesław Saniewski zyskał wielu sympatyków zachwyconych jego osobowością i otwartym, przyjacielskim stosunkiem do ludzi. 

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Był taki dzień ...

Dzień 27 maja 2011 roku zapisał się w historii naszej szkoły jako niezwykle ważny. Po 2 latach przygotowań, Publicznemu Gimnazjum nr 2 zostało nadane imię wielkiego Polaka - Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Nasza szkoła otrzymała również sztandar – symbol jednoczący całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, pracowników oraz rodziców.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim. Mszę św, odprawił ks. Krzysztof Czyżyk i dokonał poświęcenia sztandaru. W kościele obecne były  poczty sztandarowe  nowodworskich szkół, 14 Gimnazjum im. Ryszarda Kaczorowskiego z Białegostoku oraz poczet harcerzy.
Następnie poczty sztandarowe, zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele w uroczystym przemarszu udali się na boisko szkolne, gdzie nastąpiło pożegnanie pocztów z lokalnych szkół.
Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali gimnastycznej i rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Obejrzano także film o prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim przygotowany przez ucznia naszej szkoły. Pani Dyrektor Agnieszka Przekora powitała zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Prezydentowa Karolina Kaczorowska, przedstawiciele kancelarii prezydenta, parlamentu, kuratorium oświaty, władze miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, przedstawiciele zakładów pracy i instytucji z Nowego Dworu Mazowieckiego oraz fundatorzy sztandaru.
Uczniowie uzasadnili wybór Ryszarda Kaczorowskiego na patrona szkoły słowami: „…człowiek powszechnie szanowany, wymagający zarówno od siebie jak i od innych, z zasadami, od którego wręcz emanuje przedwojenna klasa i elegancja, ktoś szlachetny i kulturalny…”
Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Krzysztof Bisialski i Burmistrz Miasta Pan Jacek Kowalski odczytali uchwałę i akt  nadania imienia Ryszarda Kaczorowskiego Publicznemu Gimnazjum nr 2. Dokumenty przekazano Pani Dyrektor. Został także odczytany akt ufundowania sztandaru, który uroczyście  podpisali Burmistrz Miasta i Pani Dyrektor. Kolejnym punktem uroczystości było wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru, symbolizujących szacunek i uznanie dla honorowych gości oraz fundatorów.
Następnie, zgodnie z ceremoniałem, rodzice przekazali sztandar Burmistrzowi Miasta, On zaś przekazał sztandar Pani Dyrektor. Wybrani uczniowie podeszli do sztandaru, chorąży pocztu odebrał go od Pani Dyrektor. Poczet sztandarowy uczniów dokonał prezentacji sztandaru. 
W ślubowaniu wzięli udział przedstawiciele całej społeczności szkolnej. Ślubowali przyjąć prawdę, dobro i piękno za najważniejsze wartości, szanować drugiego człowieka, cenić Ojczyznę , wytrwałą pracą reprezentować swoja szkołę. Niezwykle uroczystym momentem było odśpiewanie pierwszy raz publicznie hymnu szkoły.
W kolejnej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście. Z ogromnym wzruszeniem słuchaliśmy słów Pani Karoliny Kaczorowskiej, która bardzo ciepło zwróciła się do nauczycieli i uczniów i wszystkich obecnych. Podkreśliła, że wiedza, to największy skarb a zdobywanie jej to patriotyczny obowiązek.
Część artystyczna zatytułowana „Służba trwała, służba Bogu, Polsce i bliźnim ...” była przepełniona głębokim patriotyzmem. Wszystkich obecnych na uroczystości poruszyła postawą młodzieży, zachwycił talent aktorski i muzyczny.
Później miały miejsce wpisy pamiątkowe, zwiedzanie szkoły, poczęstunek dla gości i piknik dla młodzieży. Rozmowy toczyły się w niezwykle serdecznej atmosferze.
Szczególnie ciepło zapamiętany ciepłe słowa, uśmiech i wielką klasę Pani Karoliny Kaczorowskiej. Spotkanie z tak niezwykłą kobietą wywarło wrażenie na każdym z nas.
Dla  wszystkich – nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły i uczniów był to niezapomniany dzień.  Odczuliśmy, że na naszych oczach tworzy się historia. I jak powiedziała Pani Dyrektor „… od dzisiaj uczniowie naszego gimnazjum będą mogli podążać ścieżkami historii razem z osobą patrona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ryszarda Kaczorowskiego.”
 

W imieniu całej społeczności szkolnej:
dyrekcji, nauczycieli i pracowników,
uczniów oraz ich rodziców
składamy serdeczne podziękowania

Fundatorom sztandaru:
Bankowi Spółdzielczemu w Nowym Dworze Mazowieckim,
Panu Krzysztofowi  Bisialskiemu - Przewodniczącemu Rady Miejskiej,
Panu Ryszardowi Brzezińskiemu - Radnemu Rady Miejskiej,
Pani Grażynie Brzozowskiej - Radnej Rady Miejskiej,
Państwu Justynie Beacie i Tomaszowi Chojnom,
Państwu Joannie i Maciejowi Chrustowskim,
Panu Jarosławowi Lewickiemu – notariuszowi,
Mazowieckiemu Bankowi Spółdzielczemu w Łomiankach,
Państwu Agnieszce i Tomaszowi Mitręgom,
Państwu Małgorzacie i Kamilowi Pawełasom,
Państwu Halinie i Jerzemu Plackowskim,
Radzie Pedagogicznej i pracownikom Publicznego Gimnazjum nr 2,
Radzie Rodziców przy Publicznym Gimnazjum nr 2,
Samorządowi Uczniowskiemu Publicznego Gimnazjum nr 2,
Pani Katarzynie Sprawce - OCTOPUS – Usługi Edukacyjne,
Panu Zdzisławowi Szmytkowskiemu - Przewodniczącemu Rady Powiatu Nowodworskiego,
Zakładom Energetyki Cieplnej Sp. z o.o,
Zakładom Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Za współpracę i okazaną pomoc:
Panu Jackowi Kowalskiemu Burmistrzowi Miasta Nowy Dwór Mazowiecki,
Panu Krzysztofowi Bisialskiemu Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim,
Radzie Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim,
Panu Leszkowi Kochanowskiemu Dyrektorowi Zespołu Szkół nr im. Ryszarda Kaczorowskiego z  Białegostoku,
Pani Urszuli Kamińskiej Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim,
Pani Marioli Zielińskiej Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim,
Pani Marzenie Surmie Dyrektorowi Publicznego Gimnazjum nr 1 im Jana Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim,
Siostrze Dorocie Potrzebowskiej za oprawę muzyczną w kościele,
Uczniom z chóru szkolnego z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim im. Jana Pawła II za pomoc w oprawie muzycznej uroczystości,
Pani Katarzynie Kowalskiej absolwentce Publicznego Gimnazjum nr 2 za pomoc w oprawie muzycznej w kościele,
Maciejowi Zielińskiemu uczniowi Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Jan Pawła II w Nowym Dworze Mazowieckim za pomoc w nagłośnieniu uroczystości,
Uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku,
Panu majorowi Dariuszowi Urbanowi za pomoc merytoryczną dotyczącą pocztu sztandarowego,
Panu chorążemu Andrzejowi Marcowi za uświetnienie uroczystości,
Alinie Kosińskiej – nauczycielce Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim,
Pani Jolancie Oszust, Pani Annie Betlińskiej, Pani Anecie Śniady, Pani Ilonie Meister, Panu Krzysztofowi Puszkarskiemu, Panu Piotrowi Sprawce za pomoc w oprawie ceremoniału związanego z pocztem sztandarowym,
Pani Elżbiecie Garlej za pomoc w dekoracji szkoły,
Pani Renacie Mućce za opiekę medyczną,
Panu Piotrowi Bralskiemu za pomoc w organizacji pikniku,
Panu Rajmondowi Jaworskiemu za pomoc w organizacji pikniku,
Panu Damianowi Gwardysiowi za pomoc w organizacji pikniku,
Panu Michałowi Dudkowi – redaktorowi naczelnemu Nowodworska TV,
Panu Zbigniewowi Czarneckiemu – redaktorowi naczelnemu tygodnika Nowodworskiego,
Pani Annie Daniszewskiej  - wydawcy, redaktorowi naczelnemu Gazety Nowodworskiej.

Sponsorom za pomoc w organizacji uroczystości:
Pani Bożenie Kapczyńskiej – właścicielce kwiaciarni za pomoc w dekoracji kościoła,
Pani Mariannie Kowalskiej - właścicielce kwiaciarni za pomoc w dekoracji uroczystości,
Panu Zbigniewowi Kończakowi - Dyrektorowi Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowym Dworze Mazowieckim za opiekę medyczną,
Panu Jackowi Nowakowskiemu - Sklepy SP. z o.o.,
Pani Jadwidze Piekarczyk - właścicielce cukierni,
Państwu Halinie i Jerzemu Plackowskim – właścicielom sklepów mięsno-wędliniarskich,
Pani Hannie Radywonik - Dyrektorowi Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Pomiechówku,
Panu Krzysztofowi Sito – właścicielowi hurtowni spożywczej,
Panu Markowi Szarow - właścicielowi cukierni,
Panu Piotrowi Zakrzewskiemu - właścicielowi hurtowni warzyw i owoców.

  • autor: Elżbieta Pietruszka
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Spóźniona miłość czyli wyznania starego belfra

Nowodworski Ośrodek Kultury

zaprasza
10.06.2011 r.  godz. 19:00

 na spektakl teatralny
"Spóźniona miłość czyli wyznania starego belfra"

 

Karty Wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie Ośrodka Kultury.

"Spóźniona miłość ...." - to wzruszająca, ale jednocześnie pełna humoru opowieść o miłości belfra do Heleny. Sentymentalna podróż w przeszłość aż do połowy lat 70 – tych. Wrodzona nieśmiałość stanęła na przeszkodzie wyznaniu uczuć Helenie w czasach młodości. Po latach stary belfer rozpoczyna gorączkowe poszukiwania pięknej Heleny. Mimo, że nie jest to łatwe zadanie, kończy się powodzeniem. Czy jednak miłość przetrwa próbę czasu? Zapraszamy na 75 minutowe spotkanie z Mariuszem Marczykiem pisarzem i aktorem. Po spektaklu rozmowy z autorem przedstawienia oraz okazja do nabycia jego książek poetyckich i powieści oraz płyt CD.

Mariusz Marczyk - autor książek poetyckich dramatów i powieści. Członek Związku Literatów Polskich i Związku Artystów Scena Polskich. Założyciel Polskiej Sceny Edukacji. Laureat wielu nagród w konkursach sztuki słowa m. in. nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra w Poznaniu.
Realizacja spektaklu: Mariusz Marczyk oraz Jolanta Hardulak.
 

Kosmiczna przygoda w NOK

4 czerwca 2011 r. do Nowodworskiego Ośrodka Kultury przybyła delegacja z innej planety. Kosmici okazali się bardzo przyjaźni gdyż z napotkanymi Ziemianami chcieli się po prostu pobawić. Na początku było dość ciężko, bo Ziemianie byli troszeczkę jakby stremowani, ale kiedy pierwsze "lody zostały przełamane" zabawa ruszyła na całego. Ruszyły więc korowody, konkursy, zabawy ruchowe i sprawnościowe. Zrobiło się bardzo ciekawie bo do Kosmitów przyłączyli sie także Cyrkowcy i Alpiniści, co prawda nikt nie wiedział z jakiej przybyli planety, ale tak naprawdę nikt ich o to nie pytał. Najważniejsze, że przywieźli ze sobą kolejne atrakcje. Do zabawy przyłączyli się także nieco stasi Ziemianie, którzy do tej pory obserwowali wszystko z boku. Niektórzy dla niepoznaki malowali sobie twarze, odważniejsi wspinali się po skrzynkach w górę - jak najwyżej, inni próbowali chodzić po linie, a jeszcze inni zgłębić istotę bańki mydlanej, astronauci próbowali dostać się na inną planetę odbijając się od specjalnie dla nich ustawionej trampoliny. Starsi z młodszymi Ziemianami próbowali ślizgu na trawie wykorzystując do tego wieloosobowe kosmiczne narty. W super zabawie nie przeszkodziło nawet bardzo silnie świecące, z zazdrości, Słońce. Zabawa z Kosmitami trwałaby pewnie do wieczora, ale zmęczenie wzięło górę, nie pomógł bufet ze środkami "energetyzującymi" i z głębokim żalem po kilku godzinach wspaniałej zabawy Ziemianie udali się na zasłużony odpoczynek.

 

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Młodzi Tenisiści UKS Jedynka na Dniu Dziecka

Dwudniowy obóz treningowy zorganizowały młodym tenisistom sekcji Mini-Tenisa władze UKS-u Jedynka z okazji Dnia Dziecka. Dziewięcioro dzieci miało okazję przebywać w ośrodku „Lisia Polana” w sąsiedniej gminie Pomiechówek. Wyjazd miał dwa zasadnicze cele. Pierwszym była nagroda za całoroczną ciężką pracę podczas żmudnych treningów, drugim była realizacja założeń treningowych sekcji.
Pierwszy dzień obfitował w wiele atrakcji. Na początek 2 godziny intensywnego treningu tenisowego, później smaczny obiad. Po obiedzie godzina nauki gry w golfa i znów 2 godziny tenisa oraz zajęcia ogólnorozwojowe, tak istotne dla prawidłowego rozwoju młodych tenisistów. Sobotni (04.06), ciężko przepracowany dzień zwięczyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po ognisku jeszcze chwila zabawy na placu zabaw i do łóżek, bo nazajutrz znów ciężki dzień treningowy.
Niedziela (05.06), po śniadaniu trener sekcji zarządził 2-godzinny trening tenisowy, a potem kolejna lekcja golfa. Później smaczny obiad z lodami na deser i po krótkim odpoczynku obozowy turniej tenisowy z nagrodami, który niespodziewanie ale zasłużenie wygrał Piotr Jurkowski (r.2002). Około 17.00 dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do domów.
Władze UKS Jedynka nie zapomniały również o najmłodszych adeptach Mini-Tenisa. Najmłodsza, niedawno powstała grupa tenisistów (rocznik 2005 i 2006), z Okazji Dnia Dziecka otrzymała upominki oraz miała okazję wziąć udział w pierwszym w życiu turnieju Mini-Tenisa.
Trenerem sekcji Mini-Tenisa UKS Jedynka jest p. Artur Żuk, Licencjonowany Trener Tenisa Polskiego Związku Tenisowego.

  • autor: Artur Żuk
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Pociągi pancerne

 

Oddział PTTK w Nowym Dworze Mazowieckim
oraz
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin

zapraszają miłośników historii Twierdzy Modlin
12 czerwca 2011r. o godz. 10:00

na spotkanie historyczno-turystyczne
„P O C I Ą G I   P A N C E R N E”
połączone z wycieczką pieszą

Zapraszamy wszystkich chętnych do Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin (wstęp do Muzeum wolny), a następnie na wycieczkę turystyczną po Twierdzy Modlin (Cytadela, Brama Ostrołęcka, stacja kolejowa Modlin).

Kontakt: Władysław Wyruch (606 - 715 - 358), Tadeusz Kanarek (508 - 584 - 020).

Poranek filmowy

  • -

Złoto w deblu we francuskiej Akwitanii

Nieoficjalne Mistrzostwa Europy U-12. Taką niepisaną rangę zyskał sobie turniej tenisowy 12-to latków rozgrywany rokrocznie w miejscowości La Passage d’Adgen nieopodal Bordeaux. Na ten turniej, o dźwięcznej nazwie Passagespoirs (ETA U-12), został powołany przez Polski Związek Tenisowy nasz mieszkaniec – Kacper Żuk.  Wraz z Kacprem do reprezentacji Polski powołania otrzymali Michał Sikorski z Piotrkowa Trybunalskiego oraz 2 dziewczynki, Karolina Szmyt oraz Magda Kądzielewska, obie ze Śląska. Kadra wybrała się na ten turniej pod opieką Trenera Kadry Narodowej U-12 Rafała Chrzanowskiego.
Przed turniejem trudno było cokolwiek przewidywać, wiadomo na turnieju będą najlepsi 12-to letni tenisiści z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Czech, Szwajcarii czy Włoch a nawet z dalekiej Australii…O bazie treningowej i zapleczu finansowym jakim dysponują tamci zawodnicy, Kacper może jedynie pomarzyć. Z częścią zawodników Kacper miał już kontakt, natomiast Francuzi, Hiszpanie oraz Australijczycy byli dla nas zagadką.
Jak się okazało w trakcie turnieju, „nie taki diabeł straszny”, mimo, że w grze pojedynczej Kacprowi udało się dotrzeć do III rundy, gdzie uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju, to w grze podwójnej, nasza eksportowa para Żuk/Sikorski nie miała sobie równych i triumfowała w całym turnieju po drodze pokonując pary francuskie, portugalskie i czeskie. Śmiało zatem możemy powiedzieć, że nasz mieszkaniec zalicza się do ścisłej europejskiej czołówki młodych tenisistów.
Wyciągając wnioski z tego turnieju należy stwierdzić, iż nie odstajemy na obecną chwilę od czołówki europy. Co będzie dalej, zobaczymy. Nie mniej Kacper zdaje sobie sprawę, że przed nim jeszcze wiele pracy na tenisowym korcie i poza nim, tak aby przez kolejne sezony nie stracić kontaktu z europejską czołówką.
Kolejne planowane turnieje Kacpra w najbliższym czasie to:
Tennis Europe Junior Tour U-12 – „Ryga Open” Łotwa 20-25.06.2011r.
Indywidualne Mistrzostwa Polski U-12 – Szczecin 29.06-03.07.2011r.
Drużynowe Mistrzostwa Czech U-12 – Praga 14-17.07.2011r.
Drużynowe Mistrzostwa Europy U-12 – Czechy 21-24.07.2011r.

Sponsorem Kacpra jest firma: CIAŁBUD Wiesław Ciałkowski
W sprzęt wyposaża go producent sprzętu tenisowego: BABOLAT.

Tennis Europe –Wyniki Kacpra na turnieju PASSAGESPOIRS

30.05.2011
I runda Kacper Żuk (POL) – Perre Alexandre Bedouet (FRA) – 7/6, 0/6, 6/1

31.05.2011
II runda Kacper Żuk (POL) – Cart Bret Parko (EST) – 6/0, 6/1
II runda debla Kacper Żuk/Michał Sikorski (POL) - Duarte Vale/Joao Antonio (POR) – 6/1, 6/0

01.06.2011
III Runda Kacper Żuk (POL) – Corentin Moutet (FRA) – 6/4, 4/6, 0/6
Ćwierćfinał debla Kacper Żuk/Michał Sikorski (POL) – Alexandre Bedouet/Ilian Symchowicz (FRA) – 6/0, 6/3

02.06.2011
Półfinał debla Kacper Żuk/Michał Sikorski(POL) – Mickael Avakian/Sacha Cultru (FRA) – 6/2, 6/4

03.06.2011
Finał debla Kacper Żuk/Michał Sikorski (POL) – Patrik Rikl/Tomas Machac (CZE) – 6/3, 7/5

Winners
Boys Singles 12
1 - [FRA] Corentin MOUTET
2 - [FRA] Dan ADDED
3/4 - [AUS] Alexei POPIRYN
3/4 - [CZE] Patrik RIKL

Boys Doubles 12
1 - [POL] Kacper ZUK / [POL] Michał SIKORSKI
2 - [CZE] Patrik RIKL / [CZE] Tomas MACHAC
3/4 - [FRA] Luc FOMBA / [FRA] Alexander QUAGLIOZZI
3/4 - [FRA] Mickael  AVAKIAN / [FRA] Sacha CULTRU

  • autor: Artur Żuk
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Wycieczka do Sierpca

Wiosna to w szkołach czas wyjazdów na zielone szkoły i różne wycieczki. 11 maja br. do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu wybrały się dwie klasy drugie ze szkoły podstawowej nr 7. Co najważniejsze, dopisała pogoda i także dzięki temu wycieczka była bardzo udana.

Skansen – muzeum na powietrzu – znajduje się około 2 km od centrum miasta, a zlokalizowany jest przy trasie Warszawa – Toruń. Mieści się na terenie resztówki dworskiej Bojanowo oraz budynku zabytkowego XIX – wiecznego ratusza miejskiego.
Uczniowie podziwiali zrekonstruowaną wieś, charakterystyczne zabudowania ustawione z jednej strony drogi i pasmowy układ pól z drugiej strony. Tak ustawione domy nazwane są rzędówką. Rzędówka składa się z 11 zagród i kilku pojedynczych obiektów.
Wszystkie chaty zostały przeniesione z różnych wsi mazowieckich.
Wchodząc do każdej zagrody, do każdej chałupy, można było zobaczyć meble, naczynia, ubrania, przedmioty należące do osób, które tam mieszkały. W zabudowaniach gospodarskich stały zabytkowe maszyny, narzędzia rolnicze, których używano do prac w polu.
Wiernie odtworzony obraz wsi mazowieckiej uzupełniony jest szatą roślinną, na którą składają się uprawy w warzywniakach, ogródkach kwiatowych i w sadach oraz roślinność porastająca obrzeża zagród. W ożywieniu zagród dużą rolę odgrywają hodowane tam zwierzęta: konie, kozy, owce, kury, kaczki, gęsi, króle. Elementem dopełniającym pejzaż wiejski jest mała architektura, kapliczki przydrożne, studnie, gołębniki, piwnice. Na tle gospodarstw i wnętrz mieszkalnych prezentowane są często spotykane na wsi mazowieckiej rzemiosła: tkactwo, plecionkarstwo, szewstwo, kowalstwo oraz zwyczaje bożonarodzeniowe i wielkanocne.
Skansen położony jest na wzgórzach, polanach, wąwozach porośniętych starymi drzewami. Wspaniały obszar uczniowie mogli podziwiać podczas przejażdżki wozem konnym. Własnoręcznie wykonali kwiaty z bibuły. Dodatkową atrakcją było wyrabianie osełki masła oraz degustacja go z wiejskim chlebem.
Pod koniec udanej wycieczki dzieci piekły kiełbaski na grillu. Mogły zjeść dania regionalne w karczmie i zakupić pamiątki.
Nie zawiodła nas pogoda. Z wycieczki dzieci wróciły szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenia.

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 7 składają serdeczne podziekowania Nowodworskiemu ośrodkowi Kultury, a w szczególności panu Dyrektorowi Krzysztofowi Borowskiemu, pani Lidii Godlewskiej i innym pracownikom NOK za pomoc w zorganizowaniu wycieczki do Sierpca, a także za całoroczną profesjonalną współpracę i pomoc w organizowaniu wycieczek szkolnych, imprez w NOK oraz spotkań ze znanymi ludźmi. 

  • autor: Grażyna Duch, Mirosława Franczak, Agnieszka Magier
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Pora na Seniora

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza, do swojej siedziby 13.06.2011r. o godz. 12:00, wszystkich chętnych na realizowany w ramach programu Pora na Seniora wykład pt. "Co tak naprawdę zjadamy ".
O tym jak nie dać się oszukać rożnym chwytom reklamowym, jak ropoznawać wartościowe pożywienie i wielu innych aspektach zdrowej żywności i właściwego odżywiania opowie nam biolog Pani Renata Sawicka-Turek.

WSTĘP WOLNY  

Koniec ligi w Twierdzy – Bronx Mistrzem

W minioną sobotę rozegrano ostatnią kolejkę miejskiej ligi „szóstek” piłkarskich w Twierdzy. Prawie trzy miesiące potykało się siedem drużyn, walcząc zażarcie o zwycięstwo. Ale dopiero ostatnia kolejka wyłoniła mistrza.

LEGIA – BRONX 2:3

Bramki zdobyli:
dla zespołu Bronx: Czarkowski J. -1, Ćwikliński Ł. -1, Kalinowski P. -1;
dla zespołu Legia: Słodkowski A. -1, Kieroński T. -1.

SRTM – BRONX 1:13

Bramki zdobyli:
dla zespołu Bronx: Ćwikliński Ł. – 5, Chyliński M. -3, Dąbek Ł. -3, Czarkowski J. -2;
dla zespołu SRTM: Stefanowski R. -1.

OCB – TWIERDZA 0:3 VO

Ten wynik popsuł trochę wspaniałą atmosferę tych rozgrywek, ale ... nikogo nie będziemy podejrzewać o niesportowe zachowanie.

LEGIA – DELTA 0:8

Bramki zdobyli:
dla zespołu Delta: Krasiński S. -4, Żołnowski M. -1, Szczurowski G. -1, Lewkowicz K. -2.

Tabela

Miejsca Zespoły Mecze Punkty Bramki
I BRONX 6 15 39:14
II DELTA 6 15 26:6
III TWIERDZA 6 15 26:8
IV LEGIA 6 9 9:18
V ZIMNY BRONEK 6 6 11:24
VI OCB 6 3 9:16
VII SRTM 6 0 4:38


 Najlepsi strzelcy:
- Ćwikliński Ł. - 19,
- Krasiński S. - 12,
- Stryjek M. - 9,
- Barciński D. - 7,
- Chyliński M. - 6,
- Czarkowski J. - 5.

Najlepszym strzelcem został Łukasz Ćwikliński z zespołu Bronx. Na zakończenie zawodów nagrody zwycięzcom wręczył prezes UKS ”Reduta” Zdzisław Szmytkowski. Wielkie słowa uznania należy także skierować do sędziego Michała Szymańskiego, który swoim profesjonalizmem sprawił, że turniej przebiegał w wyjątkowo sportowej atmosferze.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
  • -
    Król strzelców Łukasz Ćwikliński z Bronxu

XII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego

Osiedle w Kwiatach

 

Zarząd Osiedla Nr 2 (Osiedle Młodych)

ogłasza konkurs pod patronatem
Burmistrza Miasta i Rady Miejskiej

na najładniej ukwiecony balkon i ogródek przydomowy
"OSIEDLE W KWIATACH"

 

Czas trwania konkursu: czerwiec - wrzesień 2011r.

1. Uczestnikami konkursu objęci są wszyscy mieszkańcy "Osiedla Młodych" i Osiedla "Dębinka".
2. Komisja wyłoniona przez Zarząd Osiedla Nr 2 dokona oceny ogólnego wyglądu pod względem estetycznego zagospodarowania balkonów i ogródków  przydomowych oraz wniesiony wkład pracy w utrzymanie roślin przez cały sezon wegetacyjny.
3. Komisja dokona dwukrotnej lustracji Osiedli w terminach: I - do 15.07.2011r. ,  II - do 15.09.2011r.
4. Skala punktacji od 1 do 6.
5. Dla zwycięzców organizatorzy przewidują nagrody w postaci bonów pieniężnych oraz dyplomy.
6. Ogłoszenie wyników odbędzie się na zebraniu mieszkańców w Publicznym Gimnazjum Nr 2.

Przewodnicząca Zarządu Osiedla Nr 2
Mirosława Boroń

 

 

Zwyciężył wartownik

W poniedziałek 30 maja, w gabinecie burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu na Pamiątkę z Nowego Dworu Mazowieckiego. Jego organizatorem była Gazeta Nowodworska przy współudziale Urzędu Miejskiego. Zwyciężyła Barbara Swatek proponując magnes w kształcie wartownika.

Spośród kilkunastu zgłoszonych na konkurs prac jury nagrodziło trzy - serię magnesów na lodówkę, pozytywkę w kształcie spichlerza oraz pudełko - skarbonkę.
Do redakcji nadesłano także pomysły na różnego rodzaju breloczki, przypinkę z widokiem spichlerza, herbem miasta czy Świtu, zegar z kalendarzem w kształcie herbu i z widokiem Nowego Dworu Maz., ulotkę w formie spichlerza, szklane kule czy koszulki, kubki i talerzyk.
Jury miało trudny wybór. Zwyciężył pomysł praktyczny, w miarę łatwy do realizacji - seria magnesów. Jego autorem jest p. Barbara Swatek. Projekt zakłada dwa elementy: magnes w kształcie budki wartowniczej ze znajdującym się w środku notesem oraz długopis w formie żołnierza. Pierwowzór takiej budki znajduje się przy Bramie Ostrołęckiej. Wizerunek żołnierza autorka zaczerpnęła z obrazu Józefa Chełmińskiego. Cała kompozycja ma nawiązywać do historii Twierdzy w rozkwicie z czasów Księstwa Warszawskiego.
Istotnym elementem, który niejako przeważył przy wyłonieniu tej pracy jako zwycięskiej, było jej praktyczne zastosowanie: magnesy mogą służyć np. do zapisywania listy zakupów czy krótkich informacji dla domowników. Jury doceniło też profesjonalizm w przygotowaniu projektu.
Praca zaproponowana przez Aleksandrę Borkowską z klasy III a Publicznego Gimnazjum nr 3 zajęła drugie miejsce.  Aleksandra wykonała projekt pudełka – skarbonki w kształcie spichlerza. Zamysłem uczennicy, pudełko mogłoby być sprzedawane z ciastkami lub cukierkami. Po ich zjedzeniu można odkleić pasek, zakrywający wnętrze pudełka i używać jako skarbonkę.
Trzecią nagrodę jury przyznało Klaudii Żurek z klasy VI c ze Szkoły Podstawowej nr 4.  Jej propozycja to pozytywka w kształcie spichlerza.
30 maja w gabinecie burmistrza miasta odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie. Redaktor Naczelna GN Anna Daniszewska serdecznie pogratulowała nagrodzonym i przy  udziale wiceburmistrza Jacka Gereluka wręczyła upominki.  Za zajęcie 1. Miejsca p. Barbara Swatek otrzymała ekspres do kawy, za 2. m-ce wręczono - odtwarzacz DVD, a za trzecie - odtwarzać MP4.
Jak powiedział wiceburmistrz, prawdopodobnie w przyszłym roku zwycięski projekt zostanie zrealizowany.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom a wszystkich czytelników zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie tym razem fotograficznym. Jego szczegóły zamieszczamy na str. 27 majowych Faktów.

  • autor: Aneta Pielach - Pierścieniak, GN
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Skrzydlaty Generał

Ponad 60 fotogramów obrazujących niemal całe życie gen. Tadeusza Góry zostało zgromadzonych w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. W maju mogliśmy oglądać tam wystawę "Skrzydlaty Generał" poświęconą jego pamięci. 2 maja na uroczyste otwarcie przybyli córka i syn zmarłego w ubiegłym roku generała.

Przygotowana przez Tadeusza Chwałczyka i Dariusza Kudenia, wystawa fotograficzna "Skrzydlaty Generał", prezentująca wybitną postać polskiego lotnictwa sportowego i wojskowego, zmarłego 4 stycznia 2010 r. gen. bryg. pil. Tadeusza Górę, od pół roku eksponowana jest w kolejnych miastach Polski.
Po Świdniku, Lublinie, Dęblinie i Białej Podlaskiej dotarła do Twierdzy Modlin, wszędzie ciesząc się dużym zainteresowaniem.
W modlińskim wernisażu uczestniczyli m.in. szef Wojsk Lotniczych gen. bryg. pil. Stefan Rutkowski, prezes Oddziału Warszawsko-Mazowieckiego SSLW RP gen. bryg. pil. rez. Roman Harmoza oraz przybyli z zagranicy córka "skrzydlatego generała" pani Iwona Góra-Quadrelli i jego młodszy syn pan Jerzy Góra.
Po prezentacji w Klubie Garnizonowym filmu "Dziennik pilota Góry" i omówieniu jego realizacji przez reżysera Adama Ustynowicza w Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, córka Tadeusza Góry, w towarzystwie gen. Rutkowskiego przecięła wstęgę dokonując otwarcia wystawy zatytułowanej "Skrzydlaty Generał".
Po ekspozycji złożonej z ponad 60 fotografii, oprowadził zwiedzających współautor wystawy red. Tadeusz Chwałczyk, przybliżając okoliczności wykonania poszczególnych zdjęć.
Prezentacja wystawy w Modlinie kończy w zasadzie pewien cykl ukazujący życie i lotniczą działalność gen. bryg. pil. Tadeusza Góry. Bardzo duże zainteresowanie społeczeństwa wszystkich pięciu miast, gdzie gościła wystawa świadczy o potrzebie organizowania tego rodzaju lekcji historii.
Zaangażowanie członków regionalnych oddziałów Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP w przygotowanie ekspozycji było spore,  zwłaszcza w Białej Podlaskiej i Twierdzy Modlin.
Słowa podziękowania za pomoc inicjatorom w zaprezentowaniu wystawy należą się wszystkim, którzy wykazali swe zaangażowanie.
Warto przypomnieć - Tadeusz Góra był niezwykle zasłużonym dla polskiego lotnictwa pilotem.
Urodził się 19 stycznia 1918 roku w Krakowie. 20 lat później jako pierwszy pilot na świecie został wyróżniony najcenniejszym dla lotników trofeum - Medalem Lilienthala. Otrzymał go za pokonanie ponad 500 km w locie swobodnym na szybowcu PWS-101.
W czasie II wojny światowej generał Góra przedostał się do Anglii, gdzie po przeszkoleniu latał m.in. Hurricane`ach, Spitfire`ach i Mustangach. Za ich sterami spędził ponad 1060 godzin wykonując ponad 880 lotów. Za osiągnięcia w wypełnianiu zadań bojowych odznaczony został Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari i trzykrotnie Krzyżem Walecznych oraz brytyjskimi The 1939-1945 Star, The War Medal 1939-1945 i The Defence Medal.
Po powrocie do służby w 1957 roku latał m.in. w 38 Lotniczym Pułku Szkolno-Bojowym w Modlinie.
Zmarł 4 stycznia 2010 r. 

Na podst. www.sslw.poznan.pl opracowała Aneta Pielach - Pierścieniak

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Otwarcie "Południa"

  • -

Wyprawa w kosmos

  • -

Wiesław Saniewski w NDM

Ceniony i nagradzany na festiwalach filmowych na całym świecie reżyser Wiesław Saniewski (m.in. „Nadzór”, „Bezmiar sprawiedliwości”) będzie gościem kolejnego spotkania kinomanów z cyklu pod nazwą „Więcej niż kino” w Nowodworskim Ośrodku Kultury 3.06.2011 o godz. 19.00. Spotkanie z gościem poprowadzi, jak zwykle, znawca kina, dziennikarz, wydawca i autor książek o tematyce filmowej – Stanisław Zawiślińśki. Rozmowę zamknie projekcja najnowszego filmu Wiesława Saniewskiego „Wygrany” (premiera polska i światowa odbyła się 18.03 br.). „Wygrany” to też zdobywca Nagrody Publiczności na ostatnim – 25. Festiwalu „Tarnowska Nagroda Filmowa”.

WYGRANY” - to film m. in. o przyjaźni, o potrzebie wolności oraz o walce o niezależność. Młody amerykański pianista polskiego pochodzenia – Oliver, przyjeżdża do Polski, od której ma zacząć się jego wielkie europejskie tournee, jednak artysta nie wytrzymuje nacisków, jakie wywierają na nim matka oraz wyrachowany agent i w jednym momencie zrywa kontrakt, co powoduje, że przyjmuje na siebie ogromne zobowiązania finansowe, którym nie jest w stanie podołać. Wkrótce młody pianista poznaje Franka, profesora, który pasjonuje się wyścigami konnymi. Razem będą próbowali odkuć się na wyścigach. Film „Wygrany” to nie tylko niezwykła historia, ale też wyśmienite kreacje aktorskie. Przede wszystkim rola Franka, w którą wcielił się znakomity Janusz Gajos. W głównej roli – Olivera – zobaczymy Pawła Szajdę, młodego amerykańskiego aktora z polskimi korzeniami. Na planie znaleźli się również tacy aktorzy jak: Marta Żmuda-Trzebiatowska, Wojciech Pszoniak, Grażyna Barszczewska, Robert Gonera, Wenanty Nosul, Peter J. Lucas, Andrzej Krukowski.

Spotkanie z reżyserem Wisławem Saniewskim oraz pokaz filmu „Wygrany” to prawdziwa uczta dla nowodworskich kinomanów, której nie można przegapić.

Nowodworski Ośrodek Kultury
3.06.2011 godz. 19.00
WSTĘP WOLNY

Liga w Twierdzy

Liga w Twierdzy – rozstrzygnięcia zapadną w ostatniej kolejce.

Piłka nożna rządzi się swoimi prawami, czasami wyreżyserowuje taki spektakl jakiego by się nie powstydził najlepszy fachowiec z Hoolywood. I tak się stało w miejskiej lidze „szóstek” piłkarskich w Twierdzy. Przed ostatnią kolejką (4 czerwca) trwają matematyczne kalkulacje. Praktycznie cztery drużyny kandydują do tytułu. W przedostatniej kolejce grały:

BRONX – OCB 10 : 3

bramki zdobyli:
dla zespołu Bronx: Ćwikliński Ł. -7, Ćhyliński M. -1, Czarnkowski J. -1;
dla zespołu OCB: Bujała P. -2, Miklewicz K. -1.

ZIMNY BRONEK – DELTA 2:7

bramki zdobyli:
dla zespołu Delta: Krasiński S. – 3, Lewkowicz K. -2, Szczurowski G. - 1, Sawicki M. -1;
dla zespołu: Zimny Bronek: Grycz D. -1; Bodzioch R. -1. 

Tabela

Miejsca Zespoły Mecze Punkty Bramki
I TWIERDZA 5 12 26:8
II DELTA 5 12 18:6
III BRONX 4 9 23:11
IV LEGIA 4 9 7:7
V ZIMNY BRONEK 6 6 11:24
VI OCB 5 3 9:16
VII SRTM 5 0 3:25


Najlepsi strzelcy:

- Ćwikliński Ł.  - 13,
- Stryjek M.  - 9,
- Krasiński S.  - 8,
- Barciński D.  - 7,
- Michalak T.  - 4,
- Dereniowski M. - 4,
- Kube K.  - 4.

Czekamy więc na końcowe rozstrzygnięcia, a widzów zapraszamy na piłkarskie zmagania. Początek meczów sobota 14:00.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski

Edukacja kluczem do sukcesu

Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim rozpoczął realizację projektu „Edukacja kluczem do sukcesu”, współfinansowanego ze środków Unii  Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzież ZS nr 2 uczestniczy w zajęciach wyrównawczych i rozszerzających wiedzę z matematyki, języka angielskiego i niemieckiego. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z matematyki i języka angielskiego z uwagi na fakt ich zdawania na egzaminie maturalnym. Łącznie w marcu i kwietniu odbyło się 85 godzin zajęć dodatkowych, w których uczestniczyło 58 uczniów. W przyszłym roku szkolnym do projektu przystąpią również uczniowie klas pierwszych technikum i liceum profilowanego.
Uczniowie mają również możliwość nauki trzeciego języka obcego, mianowicie języka rosyjskiego. Nauką dodatkowego języka szczególnie zainteresowana jest młodzież technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej. Z uwagi na rozwijającą się bazę turystyczną powiatu nowodworskiego oraz rozbudowę infrastruktury transportowej (lotnisko), będą to umiejętności szczególnie poszukiwane przez pracodawców.

  • autor: ZS 2
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Piknik Rodzinny

W Twierdzy grały UKS-y

Z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Reduta” z Modlina Twierdzy rozegrano turniej piłkarski o puchar Prezesa UKS ”Reduta”. Na zawody zaproszno te uczniowskie kluby sportowe powiatu, które posiadały sekcje piłki nożnej. Intencją tego przedsięwzięcia było też to by kluby naszego regionu zbliżyć, poznać się,  nawiązać kontakty , wymienić doświadczenia lub poprostu spotkać się. Do Twierdzy przybyły UKS-y: „Goliat” z Leoncina, „Polonez” z Nasielska, „Lotnisko Modlin” z Modlina Starego. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. A oto wyniki meczów:

„Polonez” Nasielsk – „Lotnisko Modlin” Modlin Stary 1:1,
„Reduta” Modlin Twierdza – „Goliat” Leoncin 2:0,
„Polonez” Nasielsk –  „Reduta” Modlin Twierdza 4:2,
„Lotnisko Modlin” Modlin Stary - „Goliat” Leoncin 6:4,
„Polonez” Nasielsk – „Goliat” Leoncin 1:1,
„Lotnisko Modlin” Modlin Stary - „Reduta” Modlin Twierdza 2:1.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce „Lotnisko Modlin” Modlin Stary - 7 pkt.,
II miejsce „Polonez” Nasielsk   - 5 pkt.,
III miejsce „Reduta” Modlin Twierdza - 3 pkt.,
IV miejsce „Goliat” Leoncin   - 1 pkt.

Królów strzelców turnieju było dwóch. Dwaj zawodnicy UKS ”Lotnisko Modlin”, Marcin Wodyński i Tomasz Hołociński uzyskali tą samą liczbę bramek i oni też podzielili ten tytuł między siebie. Na zakończenie wręczono nagrody ufundowane przez  Prezesa UKS ”Reduta” Zdzisława Szmytkowskiego. Opiekunowie drużyn i organizatorzy mają nadzieję , że inicjatywa UKS ”Reduta” pobudzi nasze sportowe środowisko do intensywniejszej działalności, a skorzystają na tym na pewno nasi wychowankowie. I my też.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Szczęśliwego Nowego Dworu przez cały rok!

Konkurs fotograficzny trwa od 1 czerwca 2011 roku do 30 czerwca 2012. Jego celem jest promocja miasta poprzez ukazanie go w sposób ciekawy i oryginalny oraz promowanie młodych twórców - fotografików. Przedmiotem fotografowanych miejsc mogą być krajobrazy, zabytki i urokliwe miejsca Nowego Dworu Mazowieckiego  w ujęciu zmieniających się pór roku. Zdjęcia mogą także przedstawiać detale architektoniczne, roślinność, zwierzęta – charakterystyczne dla miasta.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta. Osoby niepełnoletnie uczestniczą w konkursie za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych, którą przedstawiają z chwilą zgłaszania prac na Karcie Zgłoszenia. Karta jest dostępna na stronie internetowej miasta www.nowydwormaz.pl

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 prac, z czego przynajmniej 3 muszą przedstawiać inną porę roku. Warto pamiętać, że dyskwalifikowane będą prace zawierające jakiekolwiek znaki i cyfry (np. daty).

Fotografie można przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim przy ul. Zakroczymskiej 30 w pok. 101. Złożone w zamkniętych kopertach prace muszą być opatrzone napisem „Konkurs Fotograficzny”. Jest także możliwość nadesłania prac za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: konkurs@nowydwormaz.pl. Wraz ze zdjęciami należy dostarczyć do siedziby organizatora wypełnioną Kartę Zgłoszenia. 

W konkursie wyłonionych może zostać nawet 12 zwycięzców. Ich zdjęcia zostaną ujęte w kalendarzu promującym Nowy Dwór Mazowiecki na 2013 rok.  Wyboru zwycięzców dokona specjalnie powołane jury, a jego werdykt zostanie opublikowany na stronie internetowej www.nowydwormaz.pl oraz w prasie lokalnej.

Nagrodzone prace będą też opublikowane na stronie www.nowydwormaz.pl.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatora. Szczegóły konkursu zawarte są w Regulaminie dostępnym na stronie internetowej miasta.

Zapraszamy do udziału!

 

Patronat nad konkursem objął Nowodworski24.pl

IV urodziny Parafii

Delegacja ZOR u biskupa polowego WP

23 maja 2011 r. delegacja Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego uczestniczyła w spotkaniu z biskupem polowym WP Józefem Guzdkiem.
Delegacji ZOR RP przewodniczył prezes Zarządu Głównego ZOR płk w st. spocz. Stanisław Tomaszkiewicz, a w jej skład wchodzili wiceprezesi i członkowie ZG: płk rez. Alfred Kabata, por. rez. Sławomir Łazor, ppłk rez. Wiesław Światłowski i ppłk rez. Roman Misiak.
Podczas spotkania płk S. Tomaszkiewicz zapoznał Ks. biskupa polowego ze strukturą organizacyjną, celami i działalnością Związku. Podkreślił, że Związek skupia rezerwistów, kombatantów i osoby, którym bliskie są tradycje wojskowe II RP i idee Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jednym z najważniejszych zadań realizowanych przez organizację jest współpraca ze szkołami, które z roku na rok coraz liczniej uczestniczą w konkursach historycznych organizowanych przez Związek. Konkursy wyłaniają zwycięzców na szczeblu okręgowym i ogólnopolskim. Poinformował, że trwają przygotowania do obchodów 90-lecia ZOR RP, które odbędą się 29 października 2011 r. w Teatrze Wielkim w Poznaniu, nad którymi patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Głos zabrali również członkowie delegacji, którzy jako prezesi Okręgów i Kół przedstawili najważniejsze przedsięwzięcia podejmowane przez struktury, którymi kierują. Prezes Okręgu Mazowieckiego płk rez. Alfred Kabata i wiceprezes por. rez. Sławomir Łazor mówili m.in. o odbywających się corocznie, od 1994 r. w Nowym Dworze Mazowieckim, uroczystościach Katyńskich, organizowanych przez ZOR, przy współudziale władz samorządowych tego miasta.
Jego ekscelencja otrzymał także od prezesa Tomaszkiewicza „Legionistę” - publikację wydawaną przez Związek oraz książkę „Jan Paweł II odnowiciel mowy polskiej”. A. Kabata przekazał książkę swojego autorstwa zatytułowaną „Pamięć o Katyniu w Nowym Dworze Mazowieckim. Oficerowie Batalionu Elektrotechnicznego zamordowani w Katyniu i Charkowie” wydaną przez Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim.

  • autor: (zor)
  • -

Piękny balkon i ogródek

Zarząd Osiedla Nr 1

pod patronatem
Rady Miejskiej i Burmistrza Miasta

organizuje konkurs
na upiększenie Naszego Osiedla

pt. „PIĘKNY BALKON I OGRÓDEK”

 


Cel konkursu:
Podniesienie estetyki i wyglądu Osiedla i Miasta

Okres trwania konkursu:
Lato 2011

Regulamin:
1. Uczestnikiem konkursu może zostać każdy mieszkaniec zgłaszający się osobiście lub zgłoszony przez sąsiadów, a także Zarząd Osiedla czy też gospodarza domu.
2. Termin zgłoszeń upływa z dniem 30.08.2011 r. Zgłoszenia przyjmuje Przewodnicząca Zarządu Osiedla Nr 1 - Jadwiga Świderska (tel.697 816 180).
3. Ocenę konkursu przeprowadzi komisja złożona z przedstawicieli - organizatorów Zarządu Osiedla Nr 1 do dnia 15.09.2011 r.
4. Przedmiotem oceny będą balkony i ogródki przydomowe, ich ogólny wygląd estetyczny, zagospodarowanie oraz ukwiecenie i wkład pracy.
5. Przewidzianymi nagrodami dla zwycięzców będą upominki i dyplomy, które wręczy Burmistrz Miasta podczas zebrania z mieszkańcami Osiedla.

Przewodnicząca Zarządu Osiedla Nr 1
Jadwiga Świderska

Turniej szachowy

  • -

Co w Puszczy Piszczy

Jak ten czas leci. W pamięci wciąż świeże są wspomnienia z pierwszego spotkania, a tu już szesnaste za nami. Najmłodsi uczestnicy  I edycji Regionalnego Konkursu Ekologicznego „Co w Puszczy Piszczy" są już dojrzałymi ludźmi, a organizatorzy i realizatorzy konkursu pozostają wciąż ci sami, i wciąż niezmiennie wysokie pozostaje  zainteresowanie konkursem wśród dzieci i młodzieży a także ich wychowawców.

W sobotę 14 maja 2011 roku w siedzibie Nowodworskiego Ośrodka Kultury odbyła się XVI edycja Regionalnego Konkursu Ekologicznego  „Co w Puszczy Piszczy”. Impreza rozpoczęła się konkursowym hymnem pt. ”Co w Puszczy Piszczy” w wykonaniu chóru ze szkoły podstawowej w Śladowie. Po powitaniu zebranych przez Krzysztofa Borowskiego i Ludwikę Kwiadas-Wierzbicką, w imieniu patronów , oficjalnego otwarcia konkursu dokonała z-ca dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego Małgorzata Mickiewicz. Jak zwykle konkurs odbywał się w dwóch sferach artystycznej – konkurs plastyczny i wiedzy.
Na konkurs plastyczny, w bieżącym roku pod hasłem, „Obrazy na powierzchni wody malowane” wpłynęły 43 prace.
Jury w składzie :
Maria Dębska – przewodnicząca, pedagog, plastyk,
Małgorzata Omelańczuk-Pawluk – artysta plastyk,
Ludwika Kwiadas-Wierzbicka – Ośrodek Dydaktyczno Muzealny KPN w Granicy,
Piotr Pawłowski – plastyk, Nowodworski Ośrodek Kultury, 
po wnikliwym oglądzie prac  przyznało:

w kategorii szkół podstawowych

II miejsce ex  aequo Paulinie Nitek z Brochowa i Joannie Pieczarka  ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim,
III miejsce  Wiktorii Ogonowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim;

w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce Kacprowi Grot z Leszna,
II miejsce Marii Kozłowskiej z gimnazjum Nr 2 w w Dziekanowie Leśnym,
III miejsce Aleksandrze Gądzik z Leszna;

wyróżnienie Aleksandrowi Markiewicz z Sowiej Woli.

Wystawę pokonkursową nadesłanych prac można oglądać w galerii Łącznik w Nowodworskim Ośrodku Kultury.
Do finału konkursu wiedzy zgłosiło się 29 trzyosobowych reprezentacji, w tym: 12 ze szkół gimnazjalnych i 17 ze szkół podstawowych ze  Śladowa, Leoncina, Brochowa Izabelina, Kaliszek, Borzęcina Dużego, Łomianek, Dziekanowa Leśnego, Nowego Dworu Mazowieckiego, Sowiej Woli, Kazunia Nowego, Kazunia Polskiego, Łomny, Nowych Grochali, Koczarg Starych, Lasocina  i Kampinosu.
Finał konkursu wiedzy realizowany był w trzech etapach w pierwszym i drugim drużyny rozwiązywały testy.
Do drugiego etapu kwalifikowało się po dziesięć zespołów z najlepszymi wynikami w każdej kategorii wiekowej.
Do trzeciego etapu, ścisłego finału, gdzie należało odpowiadać na pytania i rozwiązywać zadania poglądowe kwalifikowało się po sześć zespołów w każdej kategorii wiekowej.
Wśród reprezentacji szkół podstawowych udział w ścisłym finale wywalczyły zespoły ze Śladowa, Leoncina, Brochowa, Kampinosu, Izabelina i Kaliszek. Gimnazja reprezentowane były przez uczniów z  Leoncina, Lasocina, PG Nr 2 z Nowego Dworu Mazowieckiego, Kampinosu, Sowiej Woli i Koczarg Starych.
W wielkim skupieniu przebiegała walka o punkty w ścisłym finale, zawodnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu flory i fauny Puszczy Kampinoskiej, historii płn.-zach. Mazowsza, szeroko rozumianej ekologii i ochrony środowiska naturalnego, w tym właściwych zachowań w obcowaniu z przyrodą.
Konkurs „Co w Puszczy Piszczy” należy do jednych z najtrudniejszych. Pytania charakteryzują się bardzo wysokim stopniem szczegółowości. Wybiegają daleko poza program nauczania w szkołach. Sukces w konkursie  wymaga bardzo starannych przygotowań w procesie samodzielnej pracy, przez cały poprzedzający go rok.
Wśród uczniów szkół podstawowych najlepiej wypadł zespół ze Śladowa (84,5 pkt.), drugie miejsce przypadło uczniom z Leoncina (77,5 pkt.), trzecie miejsce zajęła drużyna z Brochowa (77,5pkt.) - w tym przypadku o lokacie zadecydowała dogrywka, z  której zwycięsko wyszła drużyna z Leoncina, czwarte z Kampinosu (75 pkt.), na piątym miejscu uplasowała się drużyna z Izabelina (71 pkt.) a szóste miejsce przypadło reprezentacji z Kaliszek ( 66,5 pkt.). 
Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężył zespół z Leoncina (79 pkt.), a tylko o jeden punkt mniej uzyskała reprezentacja gimnazjum z Kampinosu (78 pkt.), trzecia była drużyna z Lasocina (69,5 pkt.), a na czwartym miejscu uplasował się zespół z Publicznego Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim ze stratą tylko 0,5 punkta do poprzedzającego go zespołu (69 pkt.). Piąte miejsce przypadło reprezentacji z Sowiej Woli (66 pkt.), na szóstym miejscu zakończyła konkurs drużyna z I Gminnego Gimnazjum w Koczargach Starych (62 pkt.).
Należy podkreślić wysoki poziom wiedzy uczestników konkursu. Wszyscy przygotowali się bardzo dobrze, ale do ścisłego finału dostali się najlepsi z najlepszych. O ich wiedzy świadczą  bardzo małe różnice punktowe, a w niektórych przypadkach wręcz minimalne. Kilkugodzinne zmagania konkursowe zakończyły się najprzyjemniejszą częścią imprezy, wręczaniem nagród.
Za swój trud uczestnicy konkursu plastycznego i wiedzy ekologicznej zostali docenieni przez organizatorów fantastycznymi nagrodami rzeczowymi w postaci laptopów, rowerów, aparatów fotograficznych, namiotów, odtwarzaczy MP4. Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla szkół, które najefektywniej wspierały swoich uczniów w przygotowaniach do konkursu i to dzięki efektom tej pracy, szkoły których reprezentacje zajęły trzy najlepsze lokaty w obydwóch kategoriach wiekowych otrzymały sprzęt elektroniczny w postaci projektorów multimedialnych i wizualizerów. Nagrody wręczali finalistom goście, którzy w tym dniu towarzyszyli im podczas konkursowych zmagań: dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Jerzy Misiak, z-ca dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego Małgorzata Mickiewicz, Antoni Krężlewicz wójt gminy Czosnów, Mirosław Łukowski p.o. wójta gminy Leoncin, Krystyna Szulc reprezentująca starostwo powiatu warszawskiego-zachodniego, Marek Bojanowicz prezes Towarzystwa Przyjaciół Kampinoskiego Parku Narodowego, Krzysztof Borowski dyr. Nowodworskiego Ośrodka Kultury.Jak każdego roku dla uczestników konkursu i ich opiekunów przygotowany był bufet z napojami i słodyczami, oraz ciepły posiłek.
Podczas całej imprezy wyświetlany był pokaz multimedialny z logami organizatorów, gmin, instytucji, firm, funduszy i stowarzyszeń  wspierających organizację imprezy.
Impreza o tak dużym zasięgu i na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i merytorycznym nie mogłaby być zrealizowana bez poparcia i wsparcia wielu partnerów. Dziękujemy zatem bardzo serdecznie wszystkim dyrektorom i nauczycielom za poświęcenie czasu i przygotowanie tak licznej rzeszy dzieci i młodzieży do konkursu, zarówno plastycznego jak i wiedzy ekologicznej. Władzom i instytucjom samorządowym, a także związkom i stowarzyszeniom oraz firmom prywatnym, które wsparły konkurs finansowo i materialnie, a należą do nich: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Związek Międzygminny Kampinos, Władze Samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego, Leoncina, Starych Babic, Kampinosu, Brochowa, Izabelina, Czosnowa, Łomianek, Starostwo Powiatu Warszawskiego-Zachodniego, Dyrekcja Kampinoskiego Parku Narodowego, Towarzystwo Przyjaciół Kampinoskiego Parku Narodowego, Firma MODEL Opakowania Sp. z o.o., nowodworskie cukiernie: DUET i M.W. Janczewscy.
Cieszymy się niezmiernie, że idea upowszechniania wiedzy ekologicznej i kształtowania postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży Mazowsza, realizowana od 16 lat w formie programu „Co w Puszczy Piszczy” przez Nowodworski Ośrodek Kultury i Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny im. Kobendzów w Granicy wciąż znajduje zainteresowanie i zrozumienie wśród tak licznych władz samorządowych, instytucji, firm i osób prywatnych. Ich praca byłaby bezowocna gdyby nie znaleźli na swojej drodze ludzi żywo interesujących się ochroną przyrody oraz upowszechnianiem kultury w każdej dostępnej formie. To ich ofiarność i bezinteresowność pomaga przetrwać takim imprezom jak ta, która nie przynosi szybkich namacalnych profitów, ale jest bezcenna w kształtowaniu charakterów młodych ludzi ich wrażliwości, bezcenna w procesie wychowania  ludzi dla ludzi i ludzi dla ich środowiska naturalnego.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Poranek filmowy

  • -

Zielona energia w Nowym Dworze Mazowieckim

Według wytycznych Unii Europejskiej do 2020 r. 20 % produkowanej w Polsce energii powinno pochodzić ze źródeł odnawialnych. Konferencja, skierowana do przedstawicieli wydziałów ochrony środowiska urzędów gmin i powiatu nowodworskiego, a także innych zainteresowanych tematem instytucji i osób prywatnych,  miała na celu propagowanie wiedzy na temat zielonej energii i praktycznego jej wykorzystania.

Prelegentami konferencji byli m. in.: doradca Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Artur Pozorek; przedstawiciel jednego z największych w Polsce producentów pelletu; przedstawiciel producenta pieców na pellet; przedstawiciel Banku Ochrony Środowiska i wielu innych znakomitych gości.

Podczas spotkania można było dowiedzieć się m. in. o korzyściach, jakie niesie zastąpienie tradycyjnego opału pelletem – biopaliwem produkowanym z drewna, możliwościach uprawy wierzby energetycznej w naszym powiecie oraz o finansowaniu inwestycji ekologicznych przez WFOŚiGW, BGK, BOŚ.

Głównym organizatorem konferencji pod honorowym patronatem Starosty Nowodworskiego była Fundacja Zielona Moc i Radio Hobby. 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Przy Szabasowych Świecach

  • -

Bezpiecznie na rowerze

  • autor: Katarzyna Bednarek

Święto Szkoły

18 maja w PG 1 obchodziliśmy Święto Szkoły. Dzień rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Św. w kościele a następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie odbyła się akademia poświęcona naszemu patronowi – Błogosławionemu Janowi Pawłowi II.
Po części oficjalnej odbył się festiwal nauki. W 10 salach jednocześnie odbywały się prezentacje z poszczególnych przedmiotów. Uczniowie przechodzili kolejno do sal i uczestniczyli w przygotowanych dla nich doświadczeniach, eksperymentach, pokazach zdobywając wiedzę z różnych dziedzin nauki.

  • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

W dniu 14 maja 2011 r. wychowawcy i wychowankowie Środowiskowego Ogniska Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Modlina Starego z okazji odznaczenia Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Krzysztofa Bisialskiego Brązowym Krzyżem Zasługi złożyli serdeczne gratulacje życząc dalszych sukcesów w pracy społecznej na rzecz naszego środowiska. A przy okazji spotkania serdecznie dziękowali za wszystkie upominki, którymi wielokrotnie obdarowywał Nasze Ognisko.

Wychowawcy TP
Modlin Stary

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Twierdza o krok od tytułu

21 maja to kolejna runda miejskiej ligi „szóstek” piłkarskich  w Twierdzy. Kolejka ta miała też dać odpowiedź czy Delta czy Twierdza mają największe szanse na tytuł. I mecz ten był wart tej niewiadomej. Pierwsza połowa to bardzo zachowawcza gra. Nikt nie chciał stracić bramki. Teoretycznie remis pomagał Delcie i dlatego w drugiej połowie Twierdza przystąpiła do bardziej zdecydowanych ataków, ale kontry Delty były zabójcze. Dlatego do ostatnich minut utrzymywał się remis. Ale w ostatniej minucie atak Delty skontrowała Twierdza i tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego padla bramka dla Twierdzy a wynik ten zwiększa w sposób zdecydowany szanse tej drużyny na tytuł tej wiosny. A teraz szczegóły kolejki.

Delta – Twierdza 2:3

Bramki zdobyli:
dla zespołu Twierdza: Barciński D. -1, Komendowski P. -1, Stryjek M. -1;
dla zespołu Delta: Krasiński S. -2.

SRTM – Zimny Bronek 0:3  

Bramki zdobyli:
dla zespołu Zimny Bronek: Zakrzewski K. -2, Kube K. - 1.

Tabela

Miejsce Zespoły Mecze Punkty Bramki
I TWIERDZA 5 12 26:8
II DELTA 4 9 11:4
III LEGIA 4 9 7:7
IV BRONX 3 6 13:8
V ZIMNY BRONEK 5 6 9:17
VI OCB 4 3 6:6
VII SRTM 5 0 3:25


Najlepsi strzelcy:

- Stryjek M.  - 9,
- Barciński D.  - 7,
- Ćwikliński Ł.  - 6,
- Chyliński M.  - 6,
- Krasiński S.  - 5,
- Michalak T.  - 4,
- Dereniowski M. - 4,
- Kube K.  - 4,
- Lewkowicz K. - 3,
- Zakrzewski K. - 3.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
  • -

ŻTC Bike Race 2011

Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki
oraz
Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów

zapraszają
5 czerwca 2011r.

na
Ż T C   B I K E   R A C E    2 0 1 1

 

Wyścig szosowy w kategoriach masters klasy Super Prestige zaliczany do Challenge-lu Masters 2011 i klasyfikacji generalnej Szosomannii oraz Maraton Rowerowy zaliczany do klasyfikacji generalnej Maratonów.

Program zawodów:

W dniu wyścigu:
• godz.   8.30 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów,
• godz. 11.00 - start honorowy (przed Urzędem Miejskim, ul. Zakroczymska 30) - przejazd na start ostry do Pomiechówka ok. 6 km,
• godz. 11.30 - start ostry wszystkich kategorii,
• godz. 15.00 - dekoracja zwycięzców (przed Urzędem Miejskim, ul. Zakroczymska 30).

W wyścigu mogą wziąć udział wszyscy chętni powyżej 15 roku życia.

Zapisy, regulamin oraz szczegółowy program imprezy www.ztc.pl

 

Pogotowie w ZS w Modlinie Twierdzy

Na szczęście wizyta ratowników medycznych w SP4 w Modlinie Twierdzy związana była z zajęciami dydaktycznymi. Dzieci z klas I-III dzięki uprzejmości pracowników pogotowia poznały trudną, ciężką i odpowiedzialną pracę ratownika medycznego. Wielką atrakcją była możliwość wejścia do karetki i obejrzenie sprzętu i wyposażenia. Po takich zajęciach na pewno dzieci z większym zapałem będą uczyły się jak udzielić pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi.

Dyrektor, nauczyciele i dzieci Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza serdecznie dziękują zastępcy dyrektora ds. medycznych i całemu zespołowi ratunkowemu za ciekawe zajęcia.
 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Mama w mojej szkole

W Zespole Szkół Specjalnych w Nowym Dworze Mazowieckim matki aktywnie uczestniczą w terapii swoich dzieci.

„Nie tylko dziecko przychodzi na świat przez matkę, lecz również matka poprzez dziecko” w tych oto słowach istotę rodzicielstwa zawarła pisarka Gertrud von Le Fort. Zbliża się dzień, w którym możemy podziękować matkom za dar życia, za poświęcenie i za wychowanie. Nieważne, w jakim jesteśmy wieku, 26 maja składamy im życzenia, które niosą w sobie uczucie miłości.
O znaczeniu więzi pomiędzy dzieckiem, a rodzicami nie zapominają pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy w placówkach oświatowych. Tego dnia organizowane są liczne uroczystości, podczas których uczniowie, z ich pomocą, mogą wyrazić swoją wdzięczność.
W wyjątkowy sposób relację matka - dziecko rozwijają nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Nowym Dworze Mazowieckim. Od roku organizują pozalekcyjne zajęcia terapeutyczne Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. To system ćwiczeń i zabaw ruchowych, które wywodzą się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłym. Metoda Ruchu Rozwijającego jest propagowana na całym świecie, gdyż wykorzystuje dotyk, ruch oraz wzajemne relacje fizyczne, emocjonalne i społeczne do wszechstronnego rozwoju. Niezbędnym warunkiem do prowadzenia zajęć jest obecność rodzica, a w Zespole Szkół Specjalnych funkcję tę przyjęły na siebie mamy, które systematycznie uczestniczą w terapii. Oprócz niewątpliwych korzyści osiąganych przez uczniów, tj. usprawnianie motoryki, świadomości przestrzeni, nabywania kontroli, poczucia wspólnoty, również mamy doświadczają pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń ze współdziałania ze swoim dzieckiem.
W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy jesteśmy zagonieni, matki w naszej szkole przeznaczają czas na „bycie” ze swoim dzieckiem,  budowanie  relacji i kształtowanie więzi, a także na  wspólne spędzanie czasu w atrakcyjny sposób. Ćwiczenia wymagają od obu stron zaangażowania, spojrzenia na siebie w innej sytuacji, akceptacji i humoru. To najlepszy prezent, jaki można sobie wymarzyć. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam.

  • autor: Kinga Sierzputowska - Wolszczak, Joanna Istygniejew
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Balony w NDM

W dniach 7-8 maja br. w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się Międzynarodowe Zawody Balonowe Burzyński CUP 2011.  W ramach imprezy w sobotę 7 maja na Stadionie Miejskim zorganizowany został piknik balonowy. W niedzielę mieszkańcy miasta uczestniczyli w Rockandrollowym Święcie Narodowym.

Zawody Burzyński Cup odbyły się w mieście po raz drugi. Uczestniczyło w im 20 załóg nie tylko z Polski. Nad naszym niebem pofrunęli też Litwini, Czesi i Estończycy. Niestety plan zawodów pokrzyżowała pogoda. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, deszcz i wiatr, odwołano niektóre loty w ramach konkursu o Puchar Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego. Zawodnicy wystartowali tylko w piątek wieczorem i po południu w  niedzielę. Nie odbył się też zapowiadany w programie imprez na stadionie Nocny Pokaz Balonowy.
Ostatecznie Puchar Burmistrza zdobył pilot ze stalowej Woli p. Witold Walawski. Najlepszą zawodniczką została wybrana reprezentantka Litwy.
Na zorganizowanym w sobotę w ramach zawodów pikniku balonowym, mieszkańcy miasta bawili się przy zespołach AVANTI i Dwie Korony, które wystąpiły z repertuarem Czerwonych Gitar. Do czerwoności publiczność rozgrzał Darek Nowicki z towarzyszeniem zespołu ABC, który zaprezentował na scenie najlepsze polskie utwory biesiadne. Mimo zimna i deszczu było kilka bisów.
W niedzielę pogoda się poprawiła a czas na stadionie umilały zespoły rockandrollowe. Kolejna edycja Rockandrollowego Święta Narodowego była częścią pikniku balonowego. Konferansjerkę poprowadzili wspólnie Marek Wiernik i Robert Szymański z SEXBOMBY. Koncerty trwały do późnych godzin wieczornych. Wystąpiły takie zespoły jak Tama, Cała Góra Barwników i chyba najlepiej przyjęty przez zgromadzoną pod sceną młodzież  Kuśka Brothers.
Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Jak zawsze  przy tego typu imprezach upominki dla najmłodszych można było nabyć na stoiskach handlowych. Sporym zainteresowaniem cieszyły się skakańce dla dzieci w tym trampolina i stoiska gastronomiczne ze słodkościami.

Foto Aneta Pielach – Pierścieniak Wawrzyniec Siewruk Martyna Kordulewska

  • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Sukces UKS „Reduta” w Modlinie Starym

W niedzielę 15 maja w Modlinie Starym odbył się bieg z ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. Głównym organizatorem akcji był Zespół Szkół nr 3 a wsparcia udzelili m.in. Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zakład Medycyny Ratunkowej, Nowodworski Hufiec ZHP, Policja. Oczywiście, na takiej sportowej imprezie, nie mogło zabraknąć członków sekcji biegowych UKS „Reduta” z Modlina Twierdzy. Biegacze z tego uczniowskiego klubu stanowili czołowkę we wszystkich imprezach tego typu tak gminy jak i powiatu nowodworskiego ostatnich lat. Ale wyniki biegu w Modlinie Starym przeszły nasze, instruktorów, najśmielsze oczekiwania. Klasą dla siebie były dziewczęta. Całe podium zajęły dziewczęta z UKS „Reduta” , a i czwarta zawodniczka jest też z tego klubu. Ale teraz szczegóły.

I miejsce    - Ada Gołębiewska
II miejsce   - Monika Choinka
III miejsce  - Natalia Klonowska
IV miejsce  - Karolina Mioduska

Mimo, że chłopcy nie znaleźli się na podium, to też wypadli dobrze. Cała grupa startujących zmieściła się w czołówce, a warto dodać, że w opinii organizatorów, był to najliczniejszy bieg od kilku lat. Dla porządku należy dodać, że zwycięzcą wśród mężczyzn został Kamil Kędzior, który jeszcze rok temu, będąc uczniem Zespołu Szkół w Modlinie Twierdzy, był członkiem UKS „Reduta”. Zespół UKS „Reduta” wystartował w składzie:
dziewczęta: Eliza Stefanowska, Karolina Pudelska, Paulina Hermanowicz, Anna Domaradzka, Ada Gołębiewska, Monika Choinka, Natalia Klonowska, Karolina Mioduska, Wiktoria Dąbrowska;
chłopcy: Ernest Cieślak, Mateusz Gałęza, Piotr Kowalski, Krzysztof Szatkowski, Kamil Kaleja, Tomasz Michalak, Mateusz Jóźwik, Piotr Furman. Opiekunami sekcji są: Agnieszka Wójcik i Sławomir Krzeczkowski.
Wszystkim uczestnikom biegu wręczono pamiątkowe medale i upominki. Puchary dla najlepszych oraz nagrody rzeczowe ufundowali Burmistrz Miasta Jacek Kowalski i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Zawody Spinningowe

Okręgowy Kapitanat Sportowy w Warszawie informuje, że Zarząd Okręgu Mazowieckiego we współdziałaniu z Zarządem Koła PZW nr 15 w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Burmistrzem Miasta Nowego Dworu Mazowieckiego – sponsorem zawodów, w dniu 29.05.2011 r. organizuje II Eliminacyjne Zawody Spinningowe do kadry Okręgu Mazowieckiego PZW o „Puchar Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego”.

Zawody stanowią eliminacje GPx Okręgu Mazowieckiego w 2011 r. Wyniki GPx będą podstawą wyłonienia Kadry Okręgu w kategoriach seniorów i juniorów  na 2012 r.
Zawody zostaną rozegrane w godzinach od 7:00 do 14:30 w trzech sektorach seniorów i jednym sektorze juniorów, zlokalizowanych w następujących obszarach.
1. Sektor A seniorów – lewy brzeg Narwi od kanału przepompowni jeziora Góra w dół rzeki, do przystani WOPR w NDMaz.
2. Sektor B seniorów – prawy brzeg Narwi, od ujścia rz. Wkry do Narwi, do starorzecza przed mostem kolejowo-drogowym w NDMaz.
3. Sektor C seniorów – prawy brzeg Narwi, od plaży miejskiej przystań Sirlus, do mostu drogowego Gdańsk – Warszawa.
4. Sektor D juniorów – lewy brzeg Narwi, od przystani Koła PZW nr 15 w dół rzeki Narwi do starego mostu drogowego.
W zawodach będą brali udział reprezentanci kół okręgu mazowieckiego w tym z naszego terenu.
Doping dla naszych zawodników mile widziany.
Zakończenie zawodów i wręczenie nagród przewidziane jest o godz. 16:00.

  • autor: Sławomir Olikowski

W Twierdzy zmiana lidera

Miniona sobota to kolejna runda piłkarskiej ligi w Twierdzy. Nie zjawiła się na swój mecz drużyna OCB, z tego powodu wynik meczu OCB – Delta zweryfikowano jako 3:0 dla Delty. Kolejny mecz to spotkanie lidera z wiceliderem czyli mecz Legia - Twierdza. Mimo oczekiwań, mecz nie był zbyt emocjonujący. Od początku wyraźną przewagę miała drużyna Twierdzy i to ona wygrała mecz 3:0. Bramki dla zespolu Twierdzy zdobyli: Barciński D. -2, Stryjek M. -1.

Tabela

Miejsca Zespoły Mecze Punkty Bramki
I TWIERDZA 4 9 23:6
II DELTA 3 9 9:1
III LEGIA 4 9 7:7
IV BRONX 3 6 13:8
V OCB 4 3 6:6
VI ZIMNY BRONEK 4 3 6:17
VII SRTM 4 0 3:22


Najlepsi strzelcy:

- Stryjek M. - 8,
- Ćwikliński Ł.  - 6,
- Chyliński M. - 6,
- Barciński D. - 6,
- Michalak T. - 4,
- Dereniowski M. - 4,
- Lewkowicz K. - 3,
- Krasiński S. - 3,
- Kube K.  - 3.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • Delta - 9 pkt.
  • Legia - 9 pkt.
  • Twierdza - 9 pkt.

Uroczysty Dzień Inwalidy

28 kwietnia 2011 roku w sali restauracji RELAX  odbyła się doroczna uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy. Jej organizatorem był Oddział Rejonowy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Dworze Mazowieckim. Uroczystości objął patronatem Burmistrz Miasta Jacek Kowalski.

Obchody rozpoczęły się występem artystycznym podopiecznych Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Dla zebranych na sali emerytów, rencistów, inwalidów i ich gości  wystąpili Kamila Różańska i Paweł Ziółkowski. Oboje wykonali po kilka znanych polskich i światowych przebojów z repertuaru Moniki Brodki, Grażyny Łobaszewskiej, oraz musicalu "Notre Dame". Występ został  bardzo ciepło przyjęty.
Po występie krótkie przemówienie wygłosiła przewodnicząca związku p. Eugenia Podwiązka. Wspomniała o trudach codzienności i ogromnej roli rehabilitacji zdrowotnej i społecznej w powrocie do normalnego życia.
Zwróciła uwagę na planowane zmiany w ustawie o zatrudnianiu osób niepełnosprawnych i spodziewanym w związku z nimi wzrostem bezrobocia w tej grupie społecznej.
Zaapelowała o zdecydowane działania na różnych szczeblach władzy w celu lepszej integracji środowiska niepełnosprawnych z osobami w pełni sprawnymi.
Następnie kolejno glos zabierali przybyli na uroczystości goście: Starosta Nowodworski Krzysztof Kapusta, Zastępca Burmistrza Miasta Janusz Mikuszewski, Janusz Czyż Prezes Oddziału Okręgowego Związku, Grażyna Kiljan szefowa nowodworskich Amazonek, Marian Wasierzyński Prezes Oddziału Nowodworskiego PCK. Życzyli wszystkim rencistom i inwalidom zdrowia,  uśmiechu na twarzy i poczucia bycia potrzebnym.
Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

  • autor: Aneta Pielach - Pierścieniak, NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Mistrzostwa NDM w Tenisie Ziemnym

W hali nowodworskiego ośrodka sportu i rekreacji odbyły się Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Tenisie Ziemnym chłopców do lat 12 i 16 oraz w kategorii dziewcząt do lat 16. Sędzią naczelnym tych trzech turniejów był Patryk Drewnowski. W kategorii młodszych chłopców bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi tenisiści: Marcin Siwek i Jaś Pawełas, którzy w swoich pojedynkach o mały włos nie wygrali po secie ze starszymi przeciwnikami. Jednak w finale spotkali się inni zawodnicy: Jan Boniecki i Jakub Nowakowski. Ten drugi dzielnie walczył i w pierwszym secie doprowadził do tie-breaku. Jednak w końcówce lepszy był J.Boniecki i zwyciężył w całym meczu 7/6(7/2),6/4. Trzecie miejsca zajęli Maciej Frączak i Krzysztof Pawełas.
W turnieju chłopców do lat 16 zdarzyła się rzecz wyjątkowa. W pojedynku grupowym Rafał Daniszewski pokonał Marcina Rudego 4/6,6/4,7/5. W dalszym ciągu zawodów obaj tenisiści wygrali swoje mecze i znowu się spotkali, tym razem w spotkaniu finałowym. W finale lepszy okazał się M.Rudy, który po dramatycznej walce pokonał R.Daniszewskiego 6/3,6/7(4/7),10/8! Trzecie miejsca zajęli Bartek Chojna (zagrał bardzo dobrze w półfinale przegrywając z M.Rudym 3/6,6/4,2/7) oraz wciąż robiący postępy Sewewryn Rzeszutek.
W finale mistrzostw do 16 lat dziewcząt ciekawy pojedynek stoczyły Aleksandra Kruszewska i Angelika Pędzich. Zwyciężyła Ola 6/4,7/5. Trzecie miejsca zajęły: Dagmara Ochtyra i Natalia Traczyk, które w meczach półfinałowych uległy w 3-setowych potyczkach późniejszym finalistkom. O wielkim meczu może mówić jedna z faworytek turnieju Karolina Kisiel, która grając z kontuzją nogi pierwszy mecz grupowy nieznacznie przegrała, a w drugim meczu prowadząc 5/4 musiała poddać spotkanie schodząc z kortu ze łzami w oczach.

WYNIKI:

CHŁOPCY DO LAT 12:
1/8 finału:
Pawełas Krzysztof – Borowik Daniel 6/7,6/3,8/6
Pańczyk Kamil – Pawełas Jan 7/6(7/4),6/4
Szumski Jakub – Siwek Marcin 6/4,7/5

1/4 finału:
Nowakowski Jakub – Januszewski Michał 6/3,7/5
Pawełas Krzysztof - Pańczyk Kamil 6/3,6/3
Boniecki Jan - Szumski Jakub 6/3,6/3
Frączak Maciej – Korczyński Kacper 6/7(2/7),7/6(9/7),7/3

1/2 finału:
Nowakowski Jakub - Pawełas Krzysztof 6/3,7/6(7/4)
Boniecki Jan - Frączak Maciej 6/3,6/3

Finał:
Boniecki Jan - Nowakowski Jakub 7/6(7/2),6/4


CHŁOPCY DO LAT 16:
MECZE GRUPOWE:
Rzeszutek Seweryn – Bratkowski Aleksander 7/6(7/4),6/4
Chojna Bartosz - Bratkowski Aleksander 6/4,7/5
Chojna Bartosz - Rzeszutek Seweryn 6/4,7/5
Daniszewski Rafał – Rudy Marcin 4/6,6/4,7/5

1/2 finału:
Rudy Marcin - Chojna Bartosz 6/3,4/6,7/2
Daniszewski Rafał - Rzeszutek Seweryn 7/5,6/3

Finał:
Rudy Marcin - Daniszewski Rafał 6/3,6/7(4/7), 10/8


DZIEWCZĘTA DO LAT 16:
MECZE GRUPOWE:
Ochtyra Dagmara – Kisiel Karolina 6/4,7/5
Traczyk Natalia - Kisiel Karolina 4/5 i krecz
Traczyk Natalia - Ochtyra Dagmara 5/7,7/6(7/3),8/6
Pędzich Anelika – Kruszewska Aleksandra 6/4,7/5

1/2 finału:
Kruszewska Aleksandra - Traczyk Natalia 6/4,4/6,7/3
Pędzich Anelika - Ochtyra Dagmara 7/5,4/6,7/1

Finał:
Kruszewska Aleksandra - Pędzich Anelika 7/5,6/3

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

UKS Lotnisko Modlin – sekcja kajakowa

Dzieci i młodzież z UKS "Lotnisko Modlin - sekcja kajakowa rozpoczęła zajęcia na wodzie. Sekcja skupia uczniów Szkoły Podstawowej z Modlina Starego. Przed nami dużo pracy, sezon zapowiada się pracowicie. Najbliższe plany to 30 km odcinek Krutyni, a następnie w dniach 20-22.05.2011 "Młynareczka".
Trasa I etapu Joniec - Szczypiorno to 19 km
Trasa II etapu Szczypiorno - Nowy Dwór Mazowiecki - 16km.
Kajakarstwo czy turystyka kajakowa stanowi popularną formę aktywności  zarówno w Polsce jak i wielu krajach Europy. Uprawianie tej formy aktywności fizycznej kształtuje pozytywnie cechy charakteru. Położenie fizyczno-geograficzne Polski w Europie sprawia, że pod względem szlaków kajakowych należymy do najbogatszych krajów w Europie. Mamy około 11 tysięcy km rzek nadających się do pływania kajakiem. Należą do nich również Wisła, Narew czy Wkra. Ponadto na terenie Polski znajduje się ponad 930 jezior o pow. 1 h. Wszystko to sprawia, że turystyka kajakowa ma w Polsce wyjątkowo dogodne warunki rozwoju. Różny stopień trudności szlaków wodnych daje możliwość wyboru od najłatwiejszych dla początkujących do najtrudniejszych dla zaawansowanych. Niewątpliwie ta dziedzina sportu jest użyteczna nie tylko dla młodzieży, ale również dla społeczności lokalnej. Pozwala na poznanie walorów najbliższej okolicy.
Zwracamy się z prośbą do instytucji, sponsorów, którzy chcieliby wspomóc działalność naszej sekcji w zakupie sprzętu (kajaki, kapoki, wiosła), którego mamy niewiele. Zachęcamy do uprawiania tej pięknej dyscypliny.  

  • autor: Brygida Małkiewicz
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -

Polska Biega w NDM

W niedzielę 15 maja 2011 zapraszamy wszystkich miłośników biegania do uczestnictwa w akcji „Polska Biega”.
Trasa biegu (ok. 2 km) przebiegać będzie ulicami Modlina Starego.
Miejsce zbiórki i rejestracji uczestników – Modlin Stary, teren Zespołu Szkół nr 3, ul. Szkolna 3.
Rejestrację zawodników zaczynamy o godzinie 15:00. Bieg główny godz. 16.00.

W biegu może wziąć udział każda osoba bez względu na wiek. Liczy się każdy uczestnik, więc nie zastanawiaj się - przyjdź i biegnij razem z nami.

Dla wszystkich przewidziano pamiątkowe medale i upominki.
Puchary dla najlepszych oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego ufundowali Burmistrz Miasta Jacek Kowalski i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski.

Głównym organizatorem akcji jest Zespół Szkół nr 3. Wsparcia udzielili m.in. Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zakład Medycyny Ratunkowej, Nowodworski Hufiec ZHP, Policja.

Serdecznie zapraszamy!

Poland Bike Marathon w NDM

Rekord frekwencji w Poland Bike Marathon. Pół tysiąca miłośników dwóch kółek ścigało się w II etapie tegorocznego cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich w Nowym Dworze Mazowieckim. Poland Bike zagościł w naszym mieście trzeci raz z rzędu, ale tym razem na zupełnie nowej trasie ze startem i metą w pełnym uroku „Lesie Dębinka”. Przepiękna, malownicza trasa prowadziła leśnymi ścieżkami. Szybka, ale i wymagająca. Do wyboru tradycyjnie były trzy dystanse. Do Miasteczka Poland Bike w Nowym Dworze Mazowieckim przyjechali m.in. znana aktorka Joanna Jabłczyńska, znakomici żeglarze Patryk Piasecki (olimpijczyk z Pekinu) i Bartłomiej Szotyński, świetny kolarz szosowy sprzed lat Jarosław Chojnacki, przewodniczący Komisji Sportu Rady m. st. Warszawy Paweł Lech i zastępca burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego Janusz Mikuszewski. Wszyscy wzięli udział w zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa i razem z amatorami wyruszyli na trasę.
Pasjonujący finisz na najdłuższym dystansie MAX (51 km). Zwyciężył Daniel Pepla (Kliwer Bike Team), który zaledwie o jedną setną sekundy wyprzedził prowadzącego na ostatnich metrach Radosława Rękawka (Kross Racing Team). Trzeci był Patryk Piasecki (Renault ECO2 Team). Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Zych (BSA Pro Tour), przed Agnieszką Bacińską (House of Denim) i Mają Busmą (BSA Pro Tour).
Na dystansie MINI (25 km) wyraźnie wygrał Kamil Karwat (BSA Pro Tour). Za nim finiszowali Kamil Zawistowski (UKK BDC Huragan Wołomin) i Jakub Pieniak (MBIKE Team Otwock). W rywalizacji kobiet triumfowała Agnieszka Kostka (BSA Pro Tour). Druga była Teresa Żołek (PWPW Racing Team), a trzecia Danuta Blank (Biała Podlaska).
Na trasie FAN (6 km) tradycyjnie rywalizowali uczniowie i uczennice szkół podstawowych w otwartych mistrzostwach Nowego Dworu Mazowieckiego w kolarstwie górskim. Mistrzami Nowego Dworu Mazowieckiego zostali Aleksandra Lach i Oliwia Majewska (obie z UKK BDC Huragan Wołomin), Szymon Bregier (Akademia Ruchu Płock) i Piotr Frąckiewicz (RKS Family Active). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-7 lat. Potem dekoracja na scenie, mnóstwo nagród i losowanie atrakcyjnych upominków wśród wszystkich uczestników imprezy. A kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 22 maja w Łukowie. Tam odbędzie się III etap Poland Bike Marathon. Kolarstwo jest naszą pasją! Startuj z nami!

Więcej na www.polandbike.pl

  • autor: foto: Jacek Prondzynski
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Miasteczko ruchu drogowego już otwarte!

6 maja dokonano uroczystego otwarcia miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 5.  Porozumienie w tej sprawie w lutym br. podpisali: Burmistrz Miasta, Jacek Kowalski;  Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie, Andrzej Szklarski; Dyrektor SP 5, Jerzy Kowalik oraz Komendant Straży Miejskiej, Piotr Rogiński. Wszyscy obecni byli na otwarciu, połączonym z cyklicznym projektem „Bezpiecznie na rowerze”.

Miasteczko ruchu drogowego przewidziane jest do realizacji celów profilaktyczno-szkoleniowych Straży Miejskiej w zakresie ruchu drogowego, prowadzenia edukacji dzieci i młodzieży, wspierania zajęć wychowania komunikacyjnego, przygotowania dzieci i młodzieży do egzaminu na kartę rowerową i motorowerową. Pozwoli na realizację zajęć teoretycznych i, co najważniejsze, praktycznych w zakresie poruszania się w ruchu drogowym.  Dzięki niemu najmłodsi poprzez zabawę nauczą się, jak bezpiecznie zachować się na drodze.

Na mocy podpisanego porozumienia Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim udostępnił teren przed szkołą. Burmistrz Miasta przygotował nawierzchnię o powierzchni 980 m2. Dyrektor WORD w Warszawie wyposażył miasteczko  we właściwe oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z przygotowaną koncepcją. Komendant Straży Miejskiej oddelegował natomiast  strażniczkę, która będzie prowadziła zajęcia z uczniami z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przygotowywała uczniów do zdania egzaminów na kartę rowerowa i motorowerową. Budowa miasteczka trwała od kwietnia.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Więcej niż kino

6 maja br. w sali kinowej Nowodworskiego Ośrodka Kultury odbyło się czwarte spotkanie w cyklu "Więcej niż Kino". Gościem wieczoru był znany i popularny redaktor muzyczny I programu PR pan Paweł Sztompke. Podczas godzinnego spotkania, w wartkim dialogu z gospodarzem wieczoru red. Stanisławem Zawiślińskim, panowie opowiedzieli zebranym widzom wiele ciekawostek oraz przekazali bardzo wiele informacji o polskich kompozytorach muzyki filmowej, o ich pracy w kraju i poza jego granicami. I co najważniejsze o wkładzie i znaczeniu Polaków w rozwój kinematografii światowej. Panowie dokonali także krótkiego wprowadzenia do, uznawanego za  jednen z najlepszych polskich filmów ostatnich lat, filmu Mała Moskwa. Czas przeznaczony na spotkanie minął bardzo szybko. Redaktorzy: Sztompke i Zawiśliński swoją bezpośredniością, komunikatywnością i ciekawą narracją szybko zjednali sobie nowodworzan. Gdyby nie perspektywa projekcji filmu spotkanie trwało by zapewne jeszcze bardzo długo. Spotkania z "ludźmi filmu" zapraszanymi do naszego miasta przez gospodarza wieczorów Stanisława Zawiślińskiego mają w naszym mieście już stałych sympatyków. Ale miłośników dobrego kina w naszym mieście jest na pewno o wiele więcej dlatego też już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie w cyklu "Więcej niż kino" już w czerwcu. 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Scena Zaułek

W piątek 20 maja 2011r. o godz. 19:00  na scenie Zaułek w Nowodworskim Ośrodku Kultury gośćmi Wojtka Gęsickiego będą Wiesław Nideraus, Krzysztof Turek i Kamila Wykrętowicz.

WIESŁAW NIDERAUS – satyryk, prześmiewca, autor piosenek, konferansjer. Współpracuje z Krzysztofem Daukszewiczem, Czerwonym Tulipanem, od lat jest gospodarzem Sceny Kabaretowej TRÓJKI Polskiego Radia w Szczytnie „Scena 9”, a także w Olsztynie w Hotelu Wileńskim. Ma na swoim koncie nagrania telewizyjne (HBO, TVN, TVP). 
Krzysztof Turek, to poeta, kompozytor i pieśniarz, a także artysta estradowy współtworzący kabaret „Pętla” działający w latach 80-tych.
Kamila Wykrętowicz – młoda, dobrze zapowiadająca się wokalistka, która zdobywa pierwsze nagrody na różnego rodzaju festiwalach i przeglądach.
Kolejny, bardzo kulturalny wieczór, zapowiada się zatem bardzo atrakcyjnie. Będziemy mieli okazję przejrzeć się w zwierciadle satyry,wspartej niebanalnymi tekstami piosenki literackiej w   interpretacji naszych gości.

Karty Wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie Nowodworskiego Ośrodka Kultury ul.Paderewskiego 1A.

  • -

Egzamin Czarownic

Już w kilka dni po premierze, spektakl przygotowany przez teatrzyk Wędrowniczek pod kierunkiem pani Emilii Zadwornej pt. "Egzamin Czarownic" mogła obejrzeć szeroka publiczność. 30 kwietnia 2011r. w ramach cyklu Poranek z Teatrem przedstawienie obejrzała bardzo liczna grupa najmłodszych widzów. Muzyczna bajka o złych i dobrych czarownicach bardzo podobała się dzieciom. I prawie nikt się nie bał.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Rajd Pojazdów Zabytkowych

  • -

Nowodworzanin nominowany do ESKA Music Awards 2011

Miło nam poinformować, że Rafał Brzozowski został nominowany do ESKA Music Awards 2011 w kategorii Nowa twarz. Rafał, od dziecka związany z Nowym Dworem Mazowieckim, jest od 2003 r. członkiem reaktywowanej grupy Emigranci, w której śpiewa i gra na instrumentach klawiszowych, a od 2007 r. - zespołu Mono założonego m. in. przez Marka Kościkiewicza.

My już zagłosowaliśmy i do tego samego zachęcamy Państwa! Głos można oddać na stronie: http://www.ema.eska.pl/

A tu mała próbka umiejętności wokalnych Rafała Brzozowskiego: 

http://www.youtube.com/watch?v=BsdNvcZeUBk&feature=player_embedded#at=35

Tydzień Bibliotek

Rozpoczyna się kolejny, ósmy już Tydzień Bibliotek organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Coroczna akcja popularyzacji książki i czytelnictwa będzie realizowana w dniach 8 - 15 maja pod hasłem  „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”. Również Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Maz. z tej okazji przygotowała wiele imprez.
 

Program Tygodnia Bibliotek

 

Czytelnia, Wypożyczalnia MBP ul. Paderewskiego 22

• 10.05 Dzień otwarty – zwiedzanie biblioteki od zaplecza, warsztaty internetowe dla czytelników

•  11-12.05  wystawa najstarszych książek i czasopism z zasobów biblioteki

•  13.05 godz. 16.30 uroczyste zebranie członków Koła Przyjaciół Biblioteki z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

•  8-15.05 kiermasz Taniej Książki

 

Oddział dla Dzieci i Młodzieży ul. Paderewskiego 22

•  10.05  godz. 12.00 Biblioteka nie tylko na ziemi – konkurs plastyczny poprzedzony pogadanką z dziećmi na temat ich wizji idealnej biblioteki, biblioteki z dziecięcych marzeń

•  11.05 godz.12.00 Czego uczy biblioteka – warsztaty edukacyjne

•  12.05 godz. 10.00 Po drodze wstąpię do biblioteki - wycieczka przedszkolaków
godz. 13.00 Zaprojektuj własną okładkę książki – konkurs plastyczny dla dzieci

 

Filia nr 1 w Modlinie Starym ul. Matejki 2

•  10.05 godz. 11:00 „W krainie książek” – przedszkolaki w bibliotece

•  11.05 godz. 11:00 „W krainie książek” – przedszkolaki w bibliotece

•  12.05 godz. 11:00 „Bajka o książce” – zajęcia edukacyjne dla młodszych  czytelników

•  13.05 godz. 11.00 „Kto szuka – ten znajdzie” – warsztaty informacyjne dla młodzieży

 

Filia nr 2 Osiedle Młodych ul. Wojska Polskiego 37

•  10.05 godz. 16.00 Gadu, gadu z książką – spotkanie z młodzieżą

•  11.05 godz. 11.00 wycieczka do biblioteki dzieci z Publicznego Przedszkola nr 5

• 13.05 godz. 15.30 konkurs czytelniczy Opowieści z Narni: Lew, czarownica i stara szafa

•  13.05 godz. 11.00 wycieczka dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7

Ponadto z okazji Tygodnia Bibliotek nie naliczamy czytelnikom kar za przetrzymanie książek. Warto skorzystać i zwrócić zapomniane pozycje, na które być może ktoś niecierpliwie czeka...

Grad bramek w lidze w Twierdzy

 

Miejska liga „szóstek” w Twierdzy rozegrała kolejną rundę. W sobotę i niedzielę rozegrano trzy mecze, niektóre to mecze zaległe. Dlatego, między innymi, Twierdza, ubiegłoroczny tryumfator tej ligi, rozegrała dwa mecze. Oba mecze pokazały, że i w tym roku Twierdza będzie się liczyć w końcowej rozgrywce. A oto rezultaty sobotnich spotkań:

TWIERDZA - ZIMNY BRONEK 7:0

Bramki zdobyli: dla Twierdzy: Dereniowski M. -3, Stryjek M. - 3, Chyliński M. -1.

TWIERDZA – SRTM 11:0

Bramki zdobyli: dla Twierdzy: Stryjek M. -4, Barciński D. -3, Chyliński M. -2, Krzeczkowski Pi. - 2.

Tymi wynikami Twierdza pokaźnie poprawiła swoją pozycję w tabeli, i pokazała, że i w tym roku również będzie zgłaszać swoje aspiracje do tytułu.

W niedzielę rozegrano mecz Bronxu z Zimnym Bronkiem. Wynik 6:2. Bramki zdobyli, dla zespołu Bronxu: Ćwikliński Ł. -2, Chyliński -2, Wojciechowski M. -1, Kalinowski P. -1. Dla drużyny Zimny Bronek obie bramki zdobył Kube K.

Tabela

Miejsca

Zespoły

Mecze

Punkty

Bramki

I

LEGIA

3

9

7:4

II

TWIERDZA

3

6

20:6

III

BRONX

3

6

13:8

IV

DELTA

2

6

9:1

V

OCB

3

3

6:6

VI

ZIMNY BRONEK

4

3

6:17

VII

SRTM

4

0

3:22


Najlepsi strzelcy:
Stryjek M. - 7,
Michalak T. - 4,
Ćwikliński Ł. - 6,
Chyliński M. - 6.

Najbliższe dwie kolejki  powinny zadecydować o końcowej kolejności w lidze. Czekamy.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
  • -
    Twierdza - obrońcy tytułu z 2010 roku

NPL w NDM

Pragniemy poinformować mieszkańców Powiatu Nowodworskiego, że od 4 maja 2011 roku uruchomiony został punkt świadczenia usług w zakresie Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Paderewskiego 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

NPL udzielana jest przez lekarza i pielęgniarkę w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia. NPL ambulatoryjna i wyjazdowa świadczona jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 oraz w soboty, niedziele i święta przez całą dobę (tel. 22  775- 20 -39).

  • autor: www.nowodworski.pl

Obiekty sakralne w Twierdzy Modlin

Oddział PTTK w Nowym Dworze Mazowieckim
oraz
Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin

zapraszają miłośników historii Twierdzy Modlin
8 maja 2011r.

na spotkanie historyczno-turystyczne połączone z wycieczką rowerową
„Obiekty sakralne w Twierdzy Modlin”

Zwiedzanie obiektów sakralnych i miejsc nieistniejących już kościołów i kaplic w terenie odbędzie się zorganizowaną wycieczką rowerową po Twierdzy Modlin trasą: Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin – Cytadela, Brama Ostrołęcka, stacja kolejowa Modlin, Bronisławka, Stanisławowo – cerkiew, Pomiechowo - kościół.
Zapraszamy wszystkich chętnych do Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin (godz.10:00) - wstęp do Muzeum wolny, a następnie na wycieczkę turystyczną ww. trasą (ok. 15km) w godz. 11:00-16:00.

Kontakt: Władysław Wyruch (606 - 715 - 358), Tadeusz Kanarek (508 - 584 - 020).
 

Wybory i nagrody w TPD

9 kwietnia 2011 roku w Warszawie przy ulicy Plac Bankowy 3/5, w gmachu Urzędu Wojewódzkiego odbyło się zebranie wyborcze Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
Porządek zebrania przewidywał między innymi sprawozdanie z działalności za okres czterech lat tj. 2007-2010 roku, sprawozdanie z działalności Komisji Rewizyjnej, wybór władz na nową kadencję i inne punkty typowe dla Zebrania Wyborczego.
Należy podkreślić iż spotkanie odbyło się zgodnie z planem.
Swoją obecnością podczas zebrania wyborczego zaszczycili przedstawiciele Władz w osobach: Wojewody – Pan Jacek Kozłowski, V-ce Kuratora Oświaty – Pani Katarzyna Góralska, w zastępstwie Marszałka był Pan Tomasz Waźwiński.

Uczestnicząc w  spotkaniu z boku stwierdzić mogę iż:
1. Spotykający się z sobą uczestnicy byli  punktualni, niektórzy przybyli znacznie wcześniej, wymieniając między sobą swoje doświadczenia,
2. Zebranie od strony organizacyjno – merytorycznej przygotowane było na wysokim poziomie,
3. Ludzie działający w organizacji to społecznicy, widzą swoją celowość pracy i jej ogromną użyteczność,
4. W organizacji działają kobiety i mężczyźni, dla których wiek nie jest żadną barierą,
5. Są to ludzie, którzy śmiało mówią o sprawach trudnych.
Wieloletnia działalność społeczna została nagrodzona, odznaczenia otrzymali Ci, którym dziecko zaniedbane, tzw. marginesu społecznego, ulicy, gorszych szans, było i jest bliskie, któremu nie szczędzili swoich wysiłków będąc młodymi jak i doświadczonymi wychowawcami.
Wśród wyróżnionych nagrodami za wieloletnią działalność znaleźli się między innymi pracownicy TPD Odział  w Nowym Dworze Mazowieckim, wieloletni pedagodzy, wychowawcy, „wolontariusze”:
Pani Elżbieta Gauza – Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej, Prezes Oddziału TPD w Nowym Dworze Mazowieckim, Medal Komisji Edukacji Narodowej (w 2005r. Złoty Krzyż Zasługi),
Pani Urszula  Adamowicz – Kierownik Świetlicy Środowiskowej przy ul. Szkolnej 3 w Nowym Dworze Mazowieckim otrzymała Honorową Odznakę  „Przyjaciel Dziecka Ulicy”,
Pani Barbara Wawrzonkiewicz – Kierownik Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD przy ul. Bohaterów Modlina 77A w Nowym Dworze Mazowieckim, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złoty Krzyż Zasługi.
Działam w organizacji TPD już 29 lat, współpracuję ściśle z ramienia pracy zawodowej od 17 lat i wiem, że kto związał się z nią  z wewnętrznego przekonania nie opuszcza jej, ponieważ w każdym wieku można być przydatnym w realizacji zadań statutowych tej organizacji. Potrzeby dzieci, rodzin dotkniętych biedą społeczną jest ogromnie dużo, dlatego cieszy fakt, że nie brak w nim ludzi o szczególnie wyróżniającej społecznikowskiej postawie, choć życzeniem, pewnie nie tylko moim jest, aby było ich jeszcze więcej i tak oddanych jak wyżej wymienieni – gratulacje!!!
Gratulacje kieruję również do wybranych na kolejną kadencję władz w osobach: Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Pana Wiesława Kołaka i Wiceprzewodniczącej Pani Moniki Jagodzińskiej. Cieszymy się również z faktu, że Pani Elżbieta Gauza została wybrana do Zarządu Mazowieckiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, że mamy swojego reprezentanta.
Wszystkim życzę satysfakcji z tego co się działo i tego, co przed nami.

  • autor: Teresa Łapińska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Warsztaty malarskie

Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza chętnych  do udziału w warsztatach malarskich.
Program zajęć obejmuje: zajęcia praktyczne z malarstwa, rysunku i kompozycji wsparte teorią z różnych technik malarstwa, kompozycji, podstaw teorii koloru, uzyskiwania i mieszania barw. Warsztaty odbędą się w dniach 13.05 - 11.06.2011 r.
  5 zajęć po 3 godziny w pracowni - piątki,
  3 zajęcia po 5 godzin w plenerze - soboty.
Łącznie 30 godzin zajęć, koszt 150 zł (przy grupie 10-cio osobowej).
Zajęcia poprowadzi artysta plastyk KRYSTYNA KOSIBA
Zapisy i wpłaty przyjmujemy w Nowodworskim Ośrodku Kultury do dnia 12 maja 2011 r.

Egzamin Czarownic

W czwartkowy wieczór 28 kwietnia br. teatrzyk Wędrowniczek zaprezentował premierowy spektakl pt: "Egzamin Czarownic", na który zaproszone zostały rodziny i przyjaciele młodych wykonawców. Przedstawienie rozpoczął Mateusz Krakowiak wcielający się w rolę Janka Wędrowniczka, który wprowadził nas w bajowy świat. Głównymi bohaterami opowieści są czarownice. W tych rolach Gabriela Boniecka i Wiktoria Affek, które jako "złe" nie chcą dopuścić do egzaminu na prawo jazdy, oczywiście na miotłach, młodych adeptek sztuki czarowania, zagranych przez Aleksandrę Wyzińską i Karolinę Łapińską. Rolę Jędzuni czarnego charakteru powierzono Sandrze Antosiewicz, która w spektaklu zagrała także kota. Dużo emocji wzbudzały za każdym razem, kiedy się pojawiały, małe sówki: Maja Konarzewska, Maja Stasiak i Aleksandra Czajkowska - komentatorki wydarzeń. Mimo ogromnej tremy podczas premierowego przedstawienia, cały zespół wykazał się dużym zaangażowaniem, spontanicznością i dobrym przygotowaniem aktorskim, co jest zasługą autorki scenariusza i reżyserki spektaklu pani Emilii Zadwornej. Impreza zakończyła się bardzo energetyczną lambadą w wykonaniu całego zespołu. Za swój występ dzieci otrzymały burzę oklasków, a na ich twarzach zagościła radość i satysfakcja jaką dała im zabawa w teatr.
O tym, czy młode czarownice zostały dopuszczone do egzaminu i czy intrygi "złych" czarownic zakończyły się powodzeniem celowo tutaj nie piszemy. Możcie się o tym dowiedzieć na przedstawieniach w Nowodworskim Ośrodku Kultury.

Teatrzyk Wędrowniczek - to teatrzyk skupiający dzieci w wieku od 9 do 12 lat prowadzony w Nowodworskim Ośrodku Kultury od 4 lat przez panią Emilię Zadworną. Na swoim koncie teatrzyk ma już kilka premier przedstawień teatralnych i muzycznych adresowanych głównie do dzieci od 6 roku życia.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Sposób na weekend

Wszystkim miłośnikom dobrej zabawy przypominamy, że już w ten weekend w Nowym Dworze Mazowieckim:

 

II Burzyński Cup 

Rockandrollowe Święto Narodowe 

oraz

Poland Bike Marathon!

 

U nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Zapraszamy! 

Dzień wiosny

Nareszcie nadeszła wiosna, możemy już pochować do szafy grube płaszcze, czapki, szaliki i cieszyć się pierwszymi ciepłymi promieniami słońca! Czy jednak w tym całym wiosennym zamieszaniu pamiętamy jeszcze o tradycyjnych obchodach Pierwszego Dnia Wiosny!
TAK
Pierwszy Dzień Wiosny od wieków uznawany jest bowiem za magiczny, przypisuje mu się niezwykłe właściwości. Towarzysząca mu równonoc - dzień trwa dokładnie tyle samo, co noc - jest symbolem końca. Końca mroźnej, okrutnej zimy, która ustępuje właśnie miejsca budzącej świat do życia wiośnie. Niesie to ze sobą nowe nadzieje - na rozwój, szczęście i powodzenie.
21 marca 2011 roku, dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z paniami: Anną Maj i Izabellą Pieluchowską dbały o tradycje wiosenne i udały się nad rzekę w celu pożegnania zimy a przywitania wiosny.

  • autor: Anna Maj
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Tennis Europe Junior Tour - Finał w Jaskini Lwa

Nie od dziś wiadomo, że Czeski tenis młodzieżowy i zawodowy stoi na dużo wyższym poziomie niż polski. Warsztat trenerski, bazy treningowe nieporównywalne do polskich skromnych warunków, system szkolenia i wspierania młodych utalentowanych zawodników powoduje, że młodzi czescy tenisiści uważani są najsilniejszych w Europie. Tam właśnie, do „jaskini lwa” udał się nasz 12-letni mieszkaniec – Kacper Żuk, aby wziąć udział w prestiżowym turnieju „Zentiva Cup 2011” z cyklu Tennis Europe Junior Tour. Turniej rozgrywany był w miejscowości Rakovnik nieopodal Pragi w dniach 25-30.04.2011r. Na turniej zgłosiła się prawie cała czołówka 12-tolatków z centralnej i zachodniej Europy (w turnieju reprezentowanych było aż 17 krajów). Najsilniej reprezentowane były oczywiście Czechy i konfrontacji z nimi Kacper obawiał się najbardziej.  „Są zawsze krok przed rówieśnikami” twierdził jeden z trenerów, którego polska zawodniczka gra na co dzień w tenisowej lidze czeskiej.
Cóż, nadszedł czas rywalizacji z najlepszymi w Europie, aby zorientować się na jakim etapie zawodniczej kariery tenisowej jest Kacper, czy mimo bezdyskusyjnej dominacji wśród rówieśników w Polsce, nie prezentuje się blado na tle rówieśników w Europie.
Wynik tego sprawdzianu wypadł nadspodziewanie dobrze, Kacper dotarł aż do finału, po drodze pokazując dojrzały,  widowiskowy i skuteczny tenis, eliminując przy okazji z turnieju aż trzech Czeskich zawodników ze ścisłej czołówki. Kacper nie miał natomiast sobie równych w grze deblowej, gdzie w parze z Rosjaninem Alexejem Zakharovem pewnie wygrał turniej deblowy. Z dumą możemy powiedzieć, że nasz mieszkaniec w obecnym miejscu tenisowej kariery, mimo wielu przeciwności i trudności, wyróżnia się wśród rówieśników w Europie. Tenisowy kunszt i talent Kacpra zauważony został przez jeden z praskich klubów. Podczas turnieju Kacper otrzymał propozycję bezpłatnego trenowania z najlepszymi czeskimi trenerami i zawodnikami oraz reprezentowania czeskiego klubu podczas mistrzostw Republiki Czeskiej. Z możliwości tej, w miarę posiadanego czasu, Kacper skrzętnie będzie korzystał.
Gratulujemy II miejsca w grze singlowej i I w deblu w tym prestiżowym turnieju i życzymy wytrwałości w dalszych treningach.
Sponsorem Kacpra jest firma: CIAŁBUD Wiesław Ciałkowski
W sprzęt wyposaża go producent sprzętu tenisowego: BABOLAT.

 

Tennis Europe - ZENTIVA CUP 2011 - gra pojedyncza:

I runda: Kacper Żuk (POL) - Martin Safar (CZE) (16-tka czeskiego rankingu) 6:4 6:1
II runda: Kacper Żuk (POL) - Yshai Oliel (IZR) 6:2 6:0
III runda: Kacper Żuk (POL) - Antonin Stepanek (CZR) (14-tka czeskiego rankingu) 6:3 6:1
ćwierćfinał: Kacper Żuk (POL) - Lenard Soha (HUN) 7:6(3) 5:7 6:3
półfinał: Kacper Żuk (POL) - Tomas Jirousek (CZE) (2-ka czeskiego rankingu) 6:2 6:2
finał: Kacper Żuk (POL) - Patrik Rikl (CZE) (1-ka czeskiego rankingu) 1:6 1:6

 

Tennis Europe - ZENTIVA CUP 2011 - gra podwójna:

I runda: Żuk/Zakharov [POL/RUS] - Miksovsky / Pfaff [GER] 6:0 5:1 Retired
II runda: Żuk/Zakharov - Eckert/Pauli [SUI/GER] 6:0 6:2
ćwierćfinał: Żuk/Zakharov - Patyk/ Vrbensky [CZE] 7:6(2) 5:7 11:9
półfinał: Żuk/Zakharov -Fekiac / Levcik [SVK] 6:4 6:2
finał: Żuk/Zakharov - Piros/Soha [HUN] 6:1 6:4

Winners

Boys Singles 12
1 - [CZE] Patrik RIKL
2 - [POL] Kacper ZUK
3/4 - [CZE] Jakub PATYK
3/4 - [CZE] Tomas JIROUSEK

Boys Doubles 12
1 - [POL] Kacper ZUK / [RUS] Alexey ZAKHAROV
2 - [HUN] Zsombor PIROS / [HUN] Lenard SOHA
3/4 - [CZE] Patrik RIKL / [CZE] Lukas SMID
3/4 - [SVK] Martin FEKIAC / [SVK] Roman LEVCIK

  • autor: Artur Żuk
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Dzień Zdrowej Żywności

29 kwietnia zorganizowano w SP 7 Dzień Zdrowej Żywności. Rodzice uczniów klas 0 – III przygotowali wystawne stoiska z produktami spożywczymi, których nie powinno zabraknąć w codziennej diecie, a mianowicie: warzyw, owoców, nabiału i produktów zbożowych.
Rodzice dołożyli wszelkich starań aby zachęcić dzieci do spożywania wymienionych produktów. Stoiska wyglądały bardzo smakowicie, a pogadanki, ulotki oraz plakaty o walorach odżywczych i smakowych dopełniły całości. Przy jednym stoisku uczniowie poznali warzywa rzadko goszczące na naszych stołach, takie jak: patison, szparagi, bakłażan, rzeżucha, kalarepka i  inne. Przy kolejnym stanowisku prezentowano przepyszne potrawy z warzyw m. in.: tortille nadziewaną grillowanymi warzywami, szaszłyki warzywne, koreczki. „Bar sałatkowy” czyli różnorodność komponowania smaków z owoców i warzyw to pomysł innych rodziców. Uczniowie wzbogacili także swoją wiedzę nt. owoców zarówno krajowych jak i egzotycznych, takich jak choćby karambola. Mamy przyniosły również przetwory z własnej spiżarni: konfitury z truskawek, borówek, mus jabłkowy, kompoty i soki. Stoiska z przetworami mlecznymi prezentowały się także wyśmienicie, zaś produkty zbożowe cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.
Stoiska z żywnością przygotowane przez rodziców były jednym z zadań zawartych w projekcie, który realizuje szkoła w ramach prozdrowotnego programu „Trzymaj formę”. Celem programu jest propagowanie zdrowego stylu życia i aktywizowanie całych rodzin.
Koordynator programu oraz wychowawcy klas serdecznie dziękują rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas i kreatywność w przygotowaniu wspaniałych prezentacji produktów i potraw.

  • autor: Izabella Ryńska - Pieluchowska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Piłkarska liga w Twierdzy – prawie półmetek

Miejska liga „szóstek” piłkarskich w Twierdzy, organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Reduta”, nabrała tempa. Większość zespołów ma za sobą rozegrane po dwa, trzy mecze. Powoli krystalizuje się czołówka ligi. W minioną sobotę rozegano dwa spotkania. 
Grały:

SRTM – DELTA 5:0

Bramki dla zespolu delta zdobyli: Krasiński S. -3, Lewkowicz K. -1, Żołnowski M. -1.
Mecz miał trochę jednostronny charakter, widać było duże doświadczenie zespołu Delta, która w sposób bezlitosny wykorzystał wszystkie błędy przeciwnika. Trzeba też dodać, że zespół SRTM jest beniaminkiem tej ligi.

Drugi mecz to spotkanie


DELTA – BRONX 4:1

Obie drużyny to starzy, ligowi wyjadacze startujący od kilku lat we wszystkich rozgrywkach, tak halowych jak i na powietrzu, organizowanych w Nowym Dworze Mazowieckim i okolicach. Większy spokój i opanowanie na boisku wykazała drużyna Delty, aczkolwiek Bronx też kilka razy groźnie zaatakował. Bramki zdobyli: dla zespołu Delty: Szczurowki K. -2, Sawicki M. -1, Żołnowski M. -1. Honorową bramkę dla Bronxu zdobył Dębek Ł. 

A oto aktualna tabela:

Miejsce Zespoły Mecze Punkty Bramki
I LEGIA 3 9 7:4
II DELTA 6 9:1
III BRONX 2 3 7:6
IV OCB 3 3 5:7
V ZIMNY BRONEK 2 3 3:4
VI SRTM 3 0 3:11
VII TWIERDZA 1 0 2:6


Najlepsi strzelcy:

- Michalak T. - 4,
- Ćwikliński Ł. - 4,
- Lewkowicz K. - 3,
- Krasiński S. - 3,
- Żołnowski M. - 2,
- Szczurowski K. - 2,
-  Miklewicz K. - 2.

7 maja kolejne mecze i kolejne rozstrzygnięcia, wszystkich chętych zapraszamy na Orlika w Twierdzy.

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
wyświetl galerię w Cooliris
  • Beniaminek ligi w Twierdzy - drużyna SRTM
  • DELTA

Wielkanocne spotkanie z zającem

19 kwietnia 2011 roku  w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość: „WIELKANOCNE SPOTKANIE Z ZAJĄCEM”.
Dzieci słuchały gawędy na temat zwyczajów wielkanocnych, omawiały z nauczycielem znaczenie symboli wielkanocnych.
Wysłuchały bajki pt. „Wielkanocny zajączek”. Było również wielkanocne jajeczko i życzenia.
Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni przez zajączka do zabawy wielkanocnej w terenie. Każdy z nich szukał jajeczek, które wcześniej schował zajączek. Było dużo śmiechu i szczypta rywalizacji, wszystkim udało się odszukać jajka, z których dzieci odczytały życzenia wielkanocne od zajączka.

  • autor: Anna Maj
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Warsztaty wielkanocne w Wymysłach

Dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Modlinie Twierdzy przeżyły przed świętami Wielkanocnymi dużo emocji. W środę 20 kwietnia br. nasze „Krasnele”, „Słoneczka” i „Starszaki” pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Agroedukacyjnego „Wymysły pod Lasem”. Na miejscu powitała nas prowadząca warsztaty pani Katarzyna Małachowska z zespołem opiekunów. Przez 6 godzin pobytu dzieci miały okazję zrobić własną palmę wielkanocną i wielką 3-metrową, malowały pisanki woskiem i obklejały wzorkami z kolorowego papieru, ozdabiały mazurki. W przerwach między zajęciami były zabawy integracyjne np. przy piosenkach „Pisanki” i „Kurczątka”, „Wieziemy kogucika”. Najwięcej zainteresowania wzbudziły zwierzęta w zagrodzie. Dzieci karmiły marchewką owieczki i barany, sypały ziarno kurom, kaczkom, gęsiom i indykom. Mogły także zobaczyć z bliska wiewiórkę, jeża i króliki umieszczone w klatce. Był również poczęstunek - pyszne pączki i herbata, a na gorąco zupa pomidorowa, którą wszyscy chętnie zjedli! Wracaliśmy do przedszkola pełni wrażeń i z własnoręcznie zrobionymi pamiątkami, które przydały się na stół wielkanocny. Serdecznie dziękujemy organizatorom za miłe przyjęcie i ciekawe zabawy.

 

  • autor: Krystyna Rachwał
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży

Polsko-Niemiecka Wymiana Młodzieży
w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim
-Modlinie Twierdzy

Organizacja PNWM powstała dzięki wspólnej inicjatywie rządów Rzeczypospolitej Polskiej i Niemiec. Podstawę umowy polsko-niemieckiej współpracy młodzieży stanowi Traktat o dobrym sąsiedztwie z dnia 17 czerwca 1991 roku i Umowa o wymianie młodzieży z dnia 10 listopada 1989 roku. Organizacja przyczynia się do swobodnego rozwoju osobowości młodych ludzi oraz przejmowania przez nich odpowiedzialności w społeczeństwie i państwie.

W dniach od 04.04.2011 do 15.04.2011 grupa 24 uczniów ze szkoły w Hanowerze przebywała na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, uczestnicząc w projekcie współpracy z młodzieżą polską z Zespołu Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy. Głównym celem wymiany była opieka nad grobami żołnierzy różnych narodowości pochowanych na Cmentarzu Wojennym w Modlinie Twierdzy. Realizację projektu wspierały aktywnie Władze Gminy i Dyrekcja Szkoły.
W dniu przyjazdu do Polski uczniowie hanowerskiej szkoły zostali zakwaterowani w klasztorze ojców kapucynów w Zakroczmiu. Polską grupą opiekowały się nauczycielki języka niemieckiego: mgr Emilia Napiórkowska oraz mgr Bożena Nalewajk. W ramach projektu organizowano spotkania, na których tłumaczono na oba języki zadania, cele i terminy przedsięwzięcia. Każdy dzień był dokładnie omówiony, przydzielano obowiązki zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Przekazano również instrukcje dotyczące bezpieczeństwa pracy z narzędziami. Przed rozpoczęciem realizacji zadań, dzięki wcześniejszym ustaleniom Dyrekcji Szkoły z Władzami Gminy, zgromadzono wszystkie potrzebne sprzęty i materiały (taczki, piasek, łopaty, kostkę i wodę). Dyrektor Szkoły zorganizował ciepłą herbatę i kawę oraz słodkie bułeczki, które umilały przerwę w czasie niełatwej pracy na cmentarzu.
Realizacja podstawowego zadania projektu trwała 5 dni i rozpoczęła się na drugi dzień po przyjeździe do naszego miasta. Były to prace polegające na czyszczeniu i układaniu kostki, przycinaniu drzew, porządkowaniu grobów poległych żołnierzy, myciu tablic nagrobkowych. Spotkania na cmentarzu przyniosły z pewnością każdemu nowe doświadczenia i znajomości.  Na zakończenie wspólnej trzyletniej współpracy szkoła zamówiła specjalne, pamiątkowe koszulki dla uczniów z Niemiec i Polski.
Od pierwszego dnia grupa polska ściśle współpracowała z uczniami z Hanoweru w zakresie komunikacji, choć na początku pojawiły się trudności. Przełomem okazał się wyjazd do Warszawy, podczas którego można było zauważyć pierwsze znajomości, a nawet przyjaźnie. Uczniowie oglądali z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki panoramiczny widok Warszawy, zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, Stare Miasto, ogród w Wilanowie.
W następnych dniach wolnych od pracy uczestnicy wymiany poznawali historię Twierdzy Modlin i Nowego Dworu Mazowieckiego, obejrzeli zabytki i zwiedzili fort w Pomiechówku. W niedzielę, 10 kwietnia 2011 roku zorganizowano wyjazd do Treblinki, gdzie zwiedzali obóz pracy i spacerowali po rezerwacie ochrony przyrody. Podczas ostatniej wycieczki do Pułtuska młodzież oglądała najdłuższy rynek miejski w Europie, stare miasto i inne ciekawe budowle znajdujące się  historycznej miejscowości. Ten rodzaj doświadczeń zawierał swoisty słownik, ułatwiający uczniom z Hanoweru rozumienie pojęć i symboli żywo funkcjonujących w polskiej kulturze. Uczniowie poznawali nowe słownictwo z życia codziennego obu krajów, z dziedziny ogrodnictwa. Obie grupy  były zawsze punktualne, solidne i pracowite, dlatego też wszystkie zaplanowane działania zostały wykonane zgodnie z wcześniej ustalonym programem. Natomiast nauczyciele wymieniali się przepisami kulinarnymi oraz gazetami.
Szczególne zaangażowanie uczniów i ich opiekunów widoczne było podczas „Apelu ku czci poległych”, który odbył się 14.04.2011 roku. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele miasta: wiceburmistrz, pan Jacek Gereluk oraz pan Zenon Klimczewski, Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy reprezentowała wicedyrektor pani Marzena Gereluk. Nauczycielka Emilia Napiórkowska, w imieniu Dyrektora Szkoły- pana Zdzisława Szmytkowskiego, odczytała słowa skierowane do obu grup uczestniczących w wymianie polsko-niemieckiej. Na zakończenie uroczystości młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze.

  • autor: Michał Wiloch
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Bezpiecznie na rowerze

  • -

Więcej niż kino

Już po raz czwarty Nowodworski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z filmem i nie tylko, ponieważ Więcej niż Kino to nie tylko szansa na obejrzenie ciekawych filmów, ale także możliwość spotkania się z wybitnymi przedstawicielami ze "świata filmu”: producentami, reżyserami, scenarzystami, operatorami, aktorami. Tym razem gościem red. Stanisława Zawiślińskiego będzie dziennikarz programu I PR Paweł Sztompke - prezenter radiowy i dziennikarz muzyczny, kierownik red. muzycznej I programu PR, znany m.in. z audycji " Filmowa tonacja Trójki", "Muzyka kina", "Muzyczna Jedynka" , "Smaki polskie", Laureat Złotego Mikrofonu 2008, a rozmowa poświęcona będzie muzyce filmowej.
Podczas Wieczoru IV, 6 maja o godz. 19.00 zaprezentujemy, wielokrotnie nagradzany, film „Mała Moskwa" w reż. Waldemara Krzystka. Rok prod.2008, 113 min.

"Mała Moskwa"  - Jura, były radziecki pilot wojskowy, po ponad trzydziestu latach wraca do Legnicy odwiedzić grób swojej żony, Wiery. Towarzyszy mu dorosła już córka żony. Jadą zobaczyć miejsca, gdzie przed laty rozegrał się największy dramat ich życia. Ta podróż ma uwolnić ich od traumy przeszłości. W roku 1967 Jura, jako młody pilot i niedoszły kosmonauta, zostaje skierowany do służby w "małej Moskwie", największym garnizonie wojsk radzieckich w Europie Wschodniej. Razem z Jurą do Legnicy przyjeżdża jego młodziutka żona. Piękna Wiera uczy się polskiego, pochłania ją polska poezja i muzyka. Wkrótce wygrywa polsko - radziecki piosenkarski "konkurs przyjaźni", porywająco wykonując pieśń "Grande Valse Brillante". Właśnie wtedy poznaje Michała, polskiego oficera i muzyka. Długo broni się przed spadającą na nią miłością. Żonę radzieckiego oficera obowiązują rygory koszarowe, życie prywatne wojskowych i ich rodzin drobiazgowo kontrolowane jest przez komunistyczne imperium. Zakazana miłość Rosjanki i Polaka musi rozwijać się w tajemnicy i po kryjomu. Jest już rok 1968, rozpoczyna się inwazja wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Zaczynają obowiązywać wojenne regulaminy i prawa. Jura musi wykonywać loty bojowe nad Pragę. Jednocześnie przychodzi na świat dziecko Wiery i Michała. Wiera decyduje się odejść od Jury, chce wziąć ślub z Michałem i oficjalnie wystąpić o polskie obywatelstwo. Oboje chcą wreszcie przestać się ukrywać i razem zamieszkać w Polsce. Władze wojskowe reagują natychmiast: Jura dostaje rozkaz bezzwłocznego powrotu z rodziną do Związku Radzieckiego. Wiera jednak gdzieś przepada. Jej ciało odnajduje się powieszone na drzewie w parku. Oficjalna wersja głosi, że popełniła samobójstwo. Po latach Jura z dorosłą córką Wiery przemierzają opuszczone lotnisko, dawny garnizonowy szpital i wojskowy cmentarz. Idą śladami Wiery po ruinach byłego ZSRR. Córka Wiery swój ból i nienawiść do całego świata zaczyna tonować, przeżywa wstrząs, kiedy staje oko w oko ze swoim prawdziwym ojcem.

Wstęp wolny.

  • -
    Paweł Sztompke

Konkurs wielkanocny w PP5

18  marca 2011r. Publiczne Przedszkole nr 5 ogłosiło konkurs wielkanocny „Zwierzątko wielkanocne”. Miał on na celu rozwijanie wyobraźni oraz zdolności plastycznych dzieci.
Warunkiem przystąpienia do konkursu było wykonanie zwierzątka wielkanocnego, którego wielkość, technika oraz materiały do wykonania były dowolne. Zwierzątka można było przynosić do 19 kwietnia 2011r. do wychowawców  poszczególnych grup. Po upływie tego terminu wszystkie prace zostały wyeksponowane w wejściu głównym przedszkola, gdzie każdy mógł  podziwiać talent plastyczny przedszkolaków.
Następnie dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych głosowały na te prace, które im się najbardziej podobały.

W konkursie poszczególne miejsca zajęli:
I  miejsce Maja Kaszyńska – gr. VII „Kropelki”, II miejsce Oliwia i Łukasz Chrustowscy – gr.VII „Kropelki” i gr. III „Tygryski”, III miejsce Martyna  Patalan  - gr. V „Skrzaty”.

Wyróżnienia otrzymali:
Wiktor Bakun – gr. II „Biedronki” oraz Patrycja Rostkowska – gr. V „Skrzaty”.

Ogółem w konkursie wzięło udział  71  przedszkolaków.

Prace konkursowe wykonano różnymi  technikami plastycznymi a wszystkie były ciekawe, kolorowe, oryginalne i pomysłowe.
Na wszystkich uczestników czekały nagrody: dyplomy, breloczki, gry edukacyjne oraz słodycze.
Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom za udział w konkursie i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych organizowanych przez nasze przedszkole.

  • autor: Marzena Paszkowska, Marzena Brzezińska
  • -

Sportowy Nowy Dwór ...

W czwartek, 28 kwietnia gośćmi programu „Pytanie na śniadanie” były: Kaja Kamińska i Anna Pabin, uczestniczki Pucharu Polski w motocrossie. Druga z nich, zawodniczka klubu TNT Motocross wystąpiła w koszulce z herbem naszego Miasta. Dlaczego? Otóż już niedługo w Nowym Dworze Mazowieckim powstanie szkółka motocrossowa. Szczegóły tego przedsięwzięcia będziemy na bieżąco podawać na naszej stronie internetowej, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia materiału  z  TVP 2: http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/damski-motocross/4419370

Więcej o TNT Motocross na stronie: http://tnt-motocross.pl/

Rockandrollowe Święto Narodowe

  • -

Konstytucja 3 Maja

  • -

Poland Bike Marathon w NDM

Nowy Dwór Mazowiecki na mapie Poland Bike Marathon gości od początku. W niedzielę 8 maja Poland Bike zawita do Nowego Dworu Mazowieckiego trzeci raz z rzędu. To będzie jednak zupełna nowość. Na miłośników jazdy na rowerach górskich czeka nowa trasa i nowa lokalizacja miasteczka. Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta II etapu Poland Bike Marathon znajdą się w pełnym uroku Lesie „Dębinki”, wymarzonym miejscu do rodzinnego pikniku rowerowego.

- Zapraszam wszystkich fanów dwóch kółek. Wiek nie ma znaczenia. Każdy znajdzie dystans dla siebie – mówi organizator Poland Bike Marathon, były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. – Nowy Dwór Mazowiecki to już kultowe miejsce w kalendarzu Poland Bike. Do tej pory ścigaliśmy się tu w okolicach Twierdzy Modlin, ale atrakcyjnych tras w Nowym Dworze jest znacznie więcej. Chcemy pokazać jedną z nich i zarazem odkryć zupełnie nowe walory tej malowniczej okolicy. Kolarstwo jest naszą pasją, startuj z nami!

Rywalizacja tradycyjnie rozegra się na trzech dystansach: MAX (51 km), MINI (25 km) oraz FAN (6 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-7 lat.

BIURO ZAWODÓW

Miasteczko Poland Bike w Nowym Dworze Mazowieckim, ul. Wojska Polskiego (Las „Dębinki”, przy drodze 630, zaraz po wjeździe do NDM od strony Warszawy) – 7 maja (sobota) godz. 17-20 oraz 8 maja (niedziela) godz. 8.30-10.30 (dystans FAN) i godz. 8.30-11.30 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-10.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.30-11.30 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
10.45 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN
11.00 – start dystansu FAN (6 km)
11.45 – ustawianie zawodników na starcie dystansów MAX i MINI
12.00 – start dystansów MAX (51 km) i MINI (25 km)
12.20 - start Mini Cross na terenie Miasteczka Poland Bike
13.30 - dekoracja dystansu FAN i Mini Cross
15.00 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

Więcej na www.polandbike.pl

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

Młynareczka 2011

Zapraszamy
20-22.05.2011r.

na
28. Ogólnopolski Spływ Kajakowy

M Ł Y N A R E C Z K A

pod patronatem

Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

oraz
Starosty Nowodworskiego

 

Poniżej przedstawiamy Państwu szczegóły dotycząc 28. OSK "Młynareczka".

KIEROWNICTWO SPŁYWU
KOMANDOR - Tadeusz ŁAZARCZYK
SEKRETARIAT - Grażyna SIENIAKOWSKA
SĘDZIA GŁÓWNY - Elżbieta GOMULSKA
OPIEKA MEDYCZNA - Halina ZAKRZEWSKA
Ratownictwo - WOPR

ORGANIZATOR
Oddział PTTK Nowy Dwór Mazowiecki
Klub PTTK Turystyki Kajakowej „WODNIK”
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
ul. Zakroczymska 36

Przy udziale:
Wójta Gminy Joniec
Wójta Gminy Pomiechówek
„KASZYŃSKI TRANSPORT”
„GBA SPORT”
„SILURUS” ośrodek wypoczynkowy plaża Modlin

CEL
Poznanie piękna Ziemi Mazowieckiej ze szczególnym uwzględnieniem walorów przyrodniczych doliny rzeki Wkry.
Popularyzacja turystyki kajakowej w województwie mazowieckim ze szczególnym uwzględnieniem środowisk młodzieżowych. Uprawianie turystyki kajakowej jako formy czynnego wypoczynku, promocja zdrowia.

TERMIN
20 – 22 maja 2011r. ( piątek - niedziela )

TRASA
Rzeki - WKRA -NAREW
Joniec - Szczypiorno - Nowy Dwór Maz. (Modlin plaża nad Narwią ) 35 km


PROGRAM SZCZEGÓŁOWY

piątek 20.05.2011r.
godz. 18:00 – 21:00 - przyjmowanie uczestników na biwaku w Szczypiornie weryfikacja
godz. 20:00 - przywóz uczestników ze stacji PKP Pomiechówek
godz. 21:00 - ognisko

sobota 21.05.2011r.
godz. 8:00 – 9:30 - c.d. weryfikacji
godz. 8:30 - odprawa kierowników drużyn w sekretariacie
godz. 10:00 - wyjazd na trasę I etapu
godz. 10:30 - uroczyste otwarcie spływu w Jońcu
godz. 11:30 – 1200 - start do I etapu spływu Joniec – Szczypiorno 19 km
godz. 16:00 - zamkniecie I etapu
godz. 16:00 – 16:30 - gorący posiłek ( grochówka )
godz. 17:30 - turniej plażowej piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki
godz. 18:00 – 20:00 - wyścig na ergometrze o Puchar Wójta Gminy; strzelanie z pistoletu pneumatycznego o Puchar Komandora Spływu
godz. 21:00 - ognisko

niedziela 22.05.2011r.
godz. 9:00 – 11:00 - slalom rekreacyjny o Puchar Starosty Powiatu Nowodworskiego
godz. 12:00 - start do II etapu spływu Szczypiorno – Nowy Dwór Maz. 16 km (za mostem Modlin plaża nad Narwią)
godz. 14:30 - zamknięcie II etapu
godz. 14:00 – 14:30 - gorący posiłek (żurek)
godz. 15:00 - uroczyste zakończenie spływu

ZGŁOSZENIA I WPISOWE
Zgłoszenie dokonuje się na karcie „Zgłoszenie uczestnictwa”. Kartę zgłoszenia należy przesłać na adres organizatora spływu: Klub PTTK Turystyki Kajakowej „WODNIK”, 05-100 Nowy Dwór Maz. ul. Zakroczymska 36 w terminie do dnia 09.05.2011r. Do zgłoszenia należy dołączyć dowód wpłaty. Wpisowe od uczestnika zgłoszonego do udziału w spływie: członkowie PTTK – 50,00 zł. pozostali – 60,00 zł należy wpłacić na konto: Oddział PTTK BANK PEKAO S.A. I O/ Nowy Dwór Maz. 09124034801111000042683867 z dopiskiem „MŁYNARECZKA” (kontakt T.ŁAZARCZYK tel. kom. 604-570-492 G. SIENIAKOWSKA tel.kom. 511832213, grazka_s@o2.pl)

ORGANIZATOR ZAPEWNIA
- ubezpieczenia NW
- opiekę medyczną i ratowników WOPR
- przewóz bagażu i uczestników na trasie spływu
- zakwaterowanie – pole namiotowe
- gorące posiłki
- pamiątki spływu i nagrody niespodzianki
- przewóz uczestników ze stacji PKP Pomiechówek

WARUNKI UCZESTNICTWA
Warunkiem uczestnictwa w spływie jest zgłoszenie uczestnictwa i wniesienie wpłaty wpisowego.
Uczestnicy biorą udział w spływie na własną odpowiedzialność – kierownicy ekip składają pisemne oświadczenia.
W spływie mogą wziąć udział osoby niepełnoletnie pod opieką osób dorosłych lub uprawnionych.
Organizator nie bierze odpowiedzialności za straty i szkody poniesione przez uczestnika w czasie trwania spływu.
Uczestnik biorący udział w spływie nie może być w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych środków odurzających.

OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW SPŁYWU
- przestrzeganie programu spływu oraz zarządzeń Organizatora spływu
- dokonać weryfikacji przedkładając wymagane dokumenty
- przestrzegać zasad bezpieczeństwa na wodzie
- zadbać o porządek na biwakach
- przestrzegać zasad przepisów „Karty Turysty”
- spożycie alkoholu w czasie trwania spływu jest zabronione
- uczestnik odpowiada za sprzęt otrzymany w trakcie trwania spływu

SPRZĘT
Uczestnicy spływu są zobowiązani do posiadania własnego sprzętu turystyczno-biwakowego oraz kajaków wyposażone w kamizelki asekuracyjne. Istnieje możliwość wynajmu kajaków po 40,00 zł za miejsce (ilość ograniczona do 100 osób).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Interpretacja niniejszego Programu należy do Kierownictwa spływu.
W razie zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych do przeprowadzenia spływu Organizator zastrzega sobie prawo odwołania spływu bez zwrotu kosztów uczestnictwa.

Kierownictwo spływu

Życzenia Wielkanocne od Władz Miasta

Z okazji  Świąt Wielkanocnych 
składamy najserdeczniejsze życzenia.
Niech te święta będą dla Państwa niezapomnianym czasem
spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.
Życzymy, aby upłynęły w spokoju, radości, wśród rodziny,
przyjaciół oraz wszystkich bliskich dla Państwa osób.

Przewodniczący Rady Miejskiej
Krzysztof Bisialski

Burmistrz Miasta
Jacek Kowalski

II Burzyński Cup 2011

Życzenia Wielkanocne od Amazonek

„Doznajcie w te święta wyjątkowego szczęścia
poczujcie miłość Boga i opiekę Aniołów
zrozumcie sens życia i potęgę rodziny
otwórzcie serca i wpuście ptaki nadziei.”

Wszystkim Przyjaciołom, Darczyńcom oraz Sympatykom

Zdrowych ,pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości,
radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"
                                                             
życzą

Członkinie Nowodworskiego Stowarzyszenia Amazonek

Najpiękniejszy wystrój posesji

 

Zarząd Osiedla nr 5 „Nowodworzanka” zaprasza mieszkańców z terenu osiedla do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu pt. „NAJPIĘKNIEJSZY WYSTRÓJ POSESJI”.
Konkurs trwać będzie do końca 2011 roku, ogłoszenie wyników odbędzie się w trakcie Zebrania Sprawozdawczego Zarządu Osiedla na początku 2012 roku.

Prosimy o telefoniczne zgłaszanie swoich kandydatur się do dnia 15 czerwca 2011 r. pod nr telefonów: 602 341 064 lub 22 775 7769.

Kolorowe Pisanki czyli wielkanocne tarapaty

Nowodworskie dzieciaki dzielnie sekundowały zajączkowi Maurycemu i jego przyjaciołom, barankowi oraz kurczakom Meli i Zbyniowi w poszukiwaniu zaginionych jajeczek wielkanocnych. W tym celu przyjaciele założyli Fielkanocne Biuro Jajeczne ( w skrócie FBJ). Dzielni przyjaciele poczuli się jak prawdziwi detektywi a ich wysiłki, oczywiście skończyły się powodzeniem. Zabawna opowieść była przeplatana mądrymi piosenkami i opowieściami o zwyczajach i obrzędach wielkanocnych. Nie tylko dzieci, ale i dorośli wzbogacili swoja wiedzę o polskiej tradycji świątecznej. A wszystko to za sprawą zaprezentowanego w Nowodworskim Ośrodku Kultury, w ramach Poranków z Teatrem, przedstawienia pt. "Kolorowe Pisanki czyli wielkanocne tarapaty". Nowodworski Ośrodek Kultury i firma MODEL Opakowania Sp. z o.o. organizatorzy cyklu "Poranek z teatrem" życzą wszystkim SMACZNEGO JAJKA I MOKREGO DYNGUSA

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Scena Zaułek

Po raz kolejny okazało się jak bardzo ludziom potrzeba chwili relaksu, odprężenia, zwolnienia tempa życia codziennego, pochylenia się nad tym, co naprawdę istotne i piękne  w życiu. Taką okazję stworzył chętnym kolejny bardzo kulturalny wieczór na  scenie Zaułek, który odbył się w Nowodworskim Ośrodku Kultury w piątkowy wieczór 15 kwietnia 2011 r. Tym razem do współnego koncertu Wojtek Gęsicki zaprosił znakomitą aktorkę krakowskiego kabaretu Loch Camelot, Ładę Gorpienko. Witając się z nowodworzaniami jak ze starymi znajomymi Wojtek Gęsicki od razu wprowadził domową wręcz atmosferę na sali, a kiedy poczęstował wszystkich jabłkami z okazji zbliżających się imienin, wszyscy poczuli się jak jedna wielka rodzina. Koncert jak zwykle otworzył Wojtek Gęsicki prezentując kilka swoich piosenek oraz kilka żydowskich szmoncesów z repertuaru Wiesława Niderausa (anonsując tym samym naszego kolejnego gościa), a potem zaprosił na estradę swojego gościa. Łada Gorpienko okazała się bardzo sympatyczną osobą i równie szybko  zjednała sobie  nowodworską publiczność. Podczas koncertu artystka wykonała kilka rosyjskich ballad i romansów, nie zabrakło także piosenek doskonale znanych nam z repertuaru Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Udowodniła także, że ma ogromne poczucie humoru sypiąc jak z rękawa dowcipami, anegdotami i piosenkami satyrycznymi o różnych stronach życia człowieczego. Blisko półtorej godziny minęło bardzo szybko i trzeba się było żegnać. Ale nie było to takie proste. Publiczność kilkakrotnie wywoływała artystkę na scenę, a na zakończenie imprezy dyrektor ośrodka kultury wręczył artystom, w imieniu publiczności, za piękne przeżycia z jednej strony i znakomitą zabawę z drugiej, bukiety kwiatów, a Wojtkowi dodatkowo z życzeniami imieninowymi. Publiczność odśpiewała solenizantowi sto lat. Z każdym koncertem scena Zaułek zyskuje nowych sympatyków. Polecamy i zapraszamy na kolejny bardzo kulturalny wieczór, którego gościem będzie Wiesław Nideraus. 

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

"Nastroje" Kłoczki

Na wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Kłoczko, do galerii „Łącznik” Nowodworskiego Ośrodka Kultury, przybyła liczna grupa znajomych artysty, sympatyków malarstwa, aktywnych uczestników życia kulturalnego w naszym mieście. Wszystkich gości powitał dyrektor ośrodka kultury Krzysztof Borowski, po czym głos zabrał instruktor plastyki, artysta grafik, Piotr Pawłowski. W obydwu wystąpieniach mówcy bardzo ciepło odnieśli się do przygody z malarstwem autora wystawy. Sam autor opowiedział w krótkim wystąpieniu o swoim, pełnym zakrętów życiu, a także o tym, że potrzebę tworzenia na płótnie odczuwał przez całe swoje życie. Rozpoczynał od rysowania ołówkiem, potem kolorowymi kredkami, aż wreszcie, jeszcze jako mały chłopak, podarowanym zestawem malarskim. Tak więc przygodę z malowaniem olejnym datuje od 14 roku życia i trwa w niej nieprzerwanie do dzisiaj. Obrazy zaprezentowane na wystawie to głównie pejzaże i architektura, ale w swoim dorobku autor ma także portrety.  Obrazy malowane z głębokiej wewnętrznej potrzeby są bardzo prawdziwe, pastelowe barwy odzwierciedlają wewnętrzne ciepło i pogodę ducha artysty, charakteryzują się także wysokim poziomem warsztatu malarskiego i umiejętnościami nabytymi przez Pana Jerzego w drodze wieloletnich samodzielnych doświadczeń. Rozmowy i dyskusje pasjonatów sztuki trwały do późnych godzin wieczornych.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Nadchodzą zmiany w numerach tel. do Urzędu!

Uprzejmie informujemy, że od 15 maja br. funkcjonować będą nowe, dodatkowe numery telefonów do Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. 

 
Dotychczasowe n-ry na Centralę: 775 22 22; 775 22 25; 775 24 52 
Nowe n-ry: 51 22 222; 51 22 000
GSM 1:  668 260 408
GSM 2:  668 260 688
Straż Miejska: 775 25 72; 51 22 293; 51 22 112
Straż Miejska Ogólnokrajowy: 986
 
 
Od 15 maja br. zmieniają się także numery telefonów do poszczególnych Wydziałów. Te dotychczas obowiązujące nie będą aktywne. Szczegółowy wykaz zmian przedstawia załączona tabela. 
 
Nowy dostawca usług telekomunikacyjnych został wyłoniony w przetargu, dzięki czemu o połowę zmniejszą się wydatki z budżetu Miasta na połączenia telefoniczne. Klienci Urzędu z kolei uzyskają następujące korzyści: zwielokrotnienie liczby rozmów przychodzących do Urzędu, usprawnienie komunikacji z urzędnikami - bezpośrednie połączenie  z odpowiednim pracownikiem. 
 
Dodatkowo - na parterze Urzędu będzie uruchomiony specjalny aparat  telefoniczny dla interesantów wraz z wykazem numerów wewnętrznych i przyporządkowanym mu rodzajem załatwianych spraw. Wykręcając właściwy numer wewnętrzny, będzie można uzyskać informacje nt. interesującej klienta sprawy.  
 
Zmiany były przygotowywane od dłuższego czasu i są elementem usprawnienia komunikacji na linii Urząd – Mieszkaniec oraz obniżania kosztów funkcjonowania instytucji.  Jedną z nich jest także nowa centrala telefoniczna, wyposażona w wiele możliwości technicznych. Centrala posiada moduł wyposażony w bramki GSM, na które przekierowywane są rozmowy wychodzące na telefony komórkowe.  Pozwoli to na zmniejszenie kosztów tych rozmów.  Z bramek będą mogli także korzystać mieszkańcy, którzy zechcą się taniej połączyć z centralą Urzędu.
 
Usprawnienie komunikacji z mieszkańcami jest elementem szerszego zadania, na które składają się: działająca już nowa strona internetowa miasta dająca możliwość zapisania się do newslettera i system powiadamiania SMS. 
 
W niedługim czasie planowane jest wprowadzenie spójnego systemu identyfikacji wizualnej miasta, budowa sieci internetowej łączącej jednostki i instytucje miejskie, wprowadzenie telefonicznego systemu internetowego (VOIP),  darmowy dostęp do Internetu oraz infokioski w miejscach publicznych, elektroniczny obieg dokumentów z możliwością oficjalnej komunikacji internetowej przy pomocy podpisu elektronicznego certyfikowanego przez Urząd (po zmianie ustawy o podpisie elektronicznym) oraz gotowymi do wypełnienia w Internecie formularzami urzędowymi.
 
Więcej szczegółów wkrótce na www.nowydwormaz.pl. 
 
Za ewentualne powstałe utrudnienia serdecznie przepraszamy.
 

Rekolekcje Wielkopostne 2011

W poniedziałek rekolekcje rozpoczęliśmy przypomnieniem osoby Patrona, w związku z przypadającą 2 dni wcześniej szóstą rocznicą odejścia do „Domu Ojca”. Na zakończenie akademii wszyscy „przenieśli się” wyobraźnią do Wadowic i zjedliśmy papieskie kremówki. Następnie uczniowie rozeszli się do wybranych przez siebie grup, aby pracując w nich

w poniedziałek i wtorek przedstawić Jana Pawła II z różnych stron.
Ostatniego dnia rekolekcji w środę o godz. 8:00 rozpoczęła się prezentacja poszczególnych grup.
1. gr. geograficzna zaprezentowała kalendarium i trasy pielgrzymek JP II;
2. gr. biologiczna omówiła poglądy JP II na temat życia, twierdził On, że życie ludzkie jest darem Bożym, jest święte i nienaruszalne;
3. gr. teatralna przedstawiła kilka scenek ilustrujących obecność naszego rodaka w wielu dziedzinach;
4. gr. humorystyczna przygotowała prześmieszne anegdoty i zabawne sytuacje z życia Papieża;
5. gr. sportowa zaprezentowała się niezwykle oryginalnie. Ukazała ona Karola Wojtyłę jako człowieka pełnego wigoru i niezwykłej pasji do przeróżnych dyscyplin sportowych;
6. gr. matematyczna ukazała pontyfikat JP II w niewiarygodnej ilości liczb i porównań odległości (np. JP II przemierzył dystans równy czterokrotnej odległości z Ziemie do Księżyca;
7. gr. historyczna stworzyła i ciekawie przedstawiła taśmę czasu i życia naszego Patrona;
8. gr. taneczna samodzielnie ułożyła i zaprezentowała interesującą choreografię tańca na rozpoczęcie Mszy Św. do piosenki : „We are the Word”;
9. gr. muzyczna wystąpiła na koniec ze swoim własnym repertuarem;
10. gr. liturgiczna przygotowała oprawę Mszy Św.;
11. gr. dziennikarska napisała artykuły opisujące prace każdej z poszczególnych grup.

Mamy nadzieję, że te rekolekcje zapadną nam na długi czas w pamięci.

  • autor: Hanna Twardowska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Dzień Teatru

Światowy Dzień Teatru, obchodzony jest 27 marca. W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień  pod hasłem „O czym szumi las”, gdyż rok 2011 ONZ ustanowiła Międzynarodowym Rokiem Lasów. Zadnia teatralne, które przygotowywały wszystkie klasy miały uświadomić uczniom, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego człowieka. Pełnią bardzo istotne funkcje: produkcyjne, społeczne i ekologiczne.
Na początku uczniowie ze szkolnego koła teatralnego wstąpili z przedstawieniem pt. „Iskierka”. Spektakl przestrzegał przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami ludzi w lesie, które mogą być przyczyną pożaru, a jednocześnie uczył wrażliwości na los roślin i zwierząt. Po inscenizacji kolejne klasy prezentowały swoje zadania: klasa 0 i klasy I - zaprezentowały leśne scenki pantomimiczne przy muzyce, klasy II - wykonały kukiełki recyklingowe (z odpadów), klasy III - przygotowały piękne plakaty teatralne o tym „Co słyszało leśne echo”, klasy IV - doskonale poradziły sobie ze scenkami dramowymi „Rozmowy w lesie” klasy V - wykonały maski leśnych zwierząt, zaś szóstoklasiści mieli napisać scenariusz przedstawienia o lesie. Najciekawszy scenariusz został umieszczony na szkolnej stronie internetowej, a jego autorką jest uczennica klas VI d - Klara Drzewicka.
Wszyscy uczniowie doskonale sobie poradzili z przygotowaniem zadań, a po prezentacjach aktorskich chyba nikt już nie miał wątpliwości, że  las to największy skarb, o który powinniśmy dbać.

  • autor: Iza R.
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Brązowy Krzyż zasługi dla Przewodniczącego Rady Miejskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim – Krzysztof Bisialski został uhonorowany przez Prezydenta RP brązowym krzyżem zasługi. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 11 kwietnia br. w Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

Odznaczenia nadane zostały przez Prezydenta RP. W imieniu Prezydenta wręczał je osobiście wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski. Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Bisialski został odznaczony brązowym krzyżem zasługi. Medal ten nadawany jest m.in. za ofiarną działalność publiczną, niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.
Na uroczystości w dniu 11 kwietnia wojewoda wręczył 7 złotych (dwie osoby otrzymały to odznaczenie po raz drugi), 13 srebrnych oraz 11 brązowych krzyży zasługi. 13 osób otrzymało złoty medal za długoletnią służbę. Wśród odznaczonych znaleźli się m.in. byli i obecni samorządowcy, członkowie Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi oraz działacze Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Wędkarskiego.

  • autor: Aneta Pielach – Pierścieniak, foto: www.mazowieckie.pl
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • Odznaczony w towarzystwie delegacji z miasta i wojewody...
  • -

Więcej niż kino

W piątkowy wieczór, 8 kwietnia 2011 roku, sympatycy dobrego kina spotkali się po raz trzeci w cyklu "Więcej niż kino".  Bohaterem wieczoru był wybitny polski reżyser Wojciech Jerzy Has. Autor takich filmów jak Pętla, Pamiętnik znaleziony w Saragossie, Sanatorium pod Klepsydrą, Wspólny pokój, Szyfr, Złoto i in. Gościem wieczoru, który jak zwykle poprowadził red. Stanisław Zawiśliński była druga żona reżysera, aktorka, poetka, dziennikarka Jadwiga Has. Na wstępie kinomani obejrzeli ciekawy dokument wspomnieniowy o Wojciechu Hasie pt. ”Najważnieszy” St. Zawiślińskiego i Sł. Rogowskiego. Stanowił on znakomity wstęp do rozmowy z Panią Jadwigą Has. Zebrani z dużym zainteresowaniem wysłuchali wspomnień o Wojciechu Hasie, nie tylko reżyserze, ale także o człowieku. Zwieńczeniem, bardzo interesującego spotkania była projekcja, uznawanego za jeden z najlepszych polskich filmów psychologicznych, wielokrotnie nagradzanego na międzynarodowych festiwalach filmowych, filmu "JAK BYĆ KOCHANĄ" z Barbarą Krafftówną i Zbyszkiem Cybulskim w rolach głównych.

Spotkania w cyklu Więcej niż kino  to kopalnia wiedzy o kulisach tworzenia obrazów filmowych, możliwość poznania  wielkich polskiego kina od drugiej, nie afiszowanej strony, kopalnią wiedzy  o znaczeniu polskiej kinematografii na świecie, i wreszcie zajmującą i ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Zapraszamy na kolejne Wieczory  Filmowe.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Lifting

Sobotni wieczór 9 kwietnia 2011 r. nowodworska publiczność spędziła wraz z bohaterką monodramu Alice Burt  LIFTING wyreżyserowanego przez Andrzeja Jakimca, w wykonaniu Jolanty Żółkowskiej przy  akompaniamencie Piotra Golli, który jest także autorem muzyki do tekstów piosenek,  napisanych do spektaklu przez Ewę Zelenay.

„Lifting” –  to znakomity rzut oka na małżeństwo z punktu widzenia kobiety po pięćdziesiątce, właśnie porzuconej przez męża. Niby ostry życiowy zakręt, kłopoty związane z wiekiem, krótko mówiąc „klima” i rozstanie z mężem, który, „kiedy prysły zmysły” znalazł sobie młodszy model. Na szczęście w całej tej historii bohaterka odnajduje się znakomicie, wspominając dotychczasowe małżeńskie życie, (oj panowie wypadliśmy w nim bardzo blado) dochodzi do wniosku, że właściwie, nareszcie czuje się wyzwolona. Może oddychać pełną piersią, nie jest od nikogo zależna, przeprowadza „lifting” zewnętrzny, ale nie on jest najważniejszy. Powróciła do niej młodzieńcza miłość i to jest prawdziwy napęd. Miłość nie zna wieku, zawsze jest piękna, pożądana i tylko ona może spowodować prawdziwą odmianę. 
Opowiedziana przez Jolantę Zółkowską, z dużą werwą i wielkim poczuciem humoru, historia, podparta znakomitymi piosenkami Ewy Zelenay z muzyką Piotra Golli bardzo spodobała się nowodworzanom, nie obeszło się bez bisów i owacji na stojąco.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Jan Paweł II - wspomnienia

5 kwietnia 2011 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury odbył się wspaniały występ poetycko – muzyczny w wykonaniu zespołu śpiewaczego seniorów „Marzyciele” pod kierunkiem artystycznym mgr sztuki Marka Tomczaka. Tematem spotkania były wspomnienia związane z Janem Pawłem II. Program występu był bardzo różnorodny, bo znalazły się w nim utwory poetyckie naszych wielkich polskich poetów, ale też teksty napisane przez członków zespołu. Wzruszające wspomnienia zawarte w tekstach poetyckich przeplatane były pieśniami, w które z wielką radością włączała się również publiczność. Koncert zakończył się wykonaniem ulubionej pieśni Papieża – „Barki”. Publiczność opuszczała salę w nastrojach może nieco refleksyjnych, ale też radosnej zgody i wzajemnej serdeczności.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Wystawa Psów

W dniach 9-10 kwietnia 2011r. na terenie Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się XX Wiosenna Wystawa Psów Rasowych.
Best In Show poprowadził sędzia Andrzej Brabletz.
Tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy zdobyła suczka p. Małgorzaty Supronowicz, mops  MARYNIKA Sasquehanna FCI, 
II lokata - Bokser, pies - DIAMANT Nordom,  hod. E.V. Shipachev, wł. Anna Bogucka.
III lokata - American staffordshire terrier, suka  NIGHT WISH Sentinel, hod. Anna, Jarosław Żero, wł. Paweł Smoleński, Martyna Rosiak.
IV lokata - Szpic miniaturowy, pies -  Caletto ENERGIZER, hod. Marcin Wilczek, wł. Marcin Wilczek.

  • autor: Bogdana Janowska-Nowaczyk
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
    fot. www.kolorytrzy.pl
  • -

Poranek z teatrem

  • -

Łada Gorpienko

Nowodworski Ośrodek Kultury

zaprasza
15 kwietnia 2011 r. o godz. 19:00

na koncert
Łady Gorpienko

w ramach spotkań ze sceną Zaułek

Tym razem gospodarz sceny, znakomity bard, kompozytor, poeta Wojtek Gęsicki zaprosił do koncertu ŁADĘ GORPIENKO - ukraińską piosenkarkę, aktorkę, tancerkę i choreografkę, od dwunastu lat mieszkającą na Opolszczyźnie. Łada Gorpienko  ukończyła Wyższą Szkołę Teatralną i Filmową w Kijowie, zaś w 1994 roku przyjechała do Polski na zaproszenie krakowskiego kabaretu Loch Camelot, którego artystką pozostaje do dziś. Współpracuje z też Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym. Śpiewa tradycyjne pieśni Ukrainy, oraz kompozycje artystów pokroju Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. Koncertowała w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych. Zdobyła główną nagrodę ukraińskiego festiwalu „Obering”, grand prix międzynarodowego festiwalu „Słowiańskie Żagle”, oraz nagrodę specjalną na festiwalu rockowym „Taras Bulba”. Występowała w programie telewizyjnym „Spotkania z balladą”, oraz polskich i ukraińskich filmach. Istotnym w jej folkowej karierze akcentem była rola w filmie „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana, gdzie zagrała rolę druhny na ukraińskim weselu i zaśpiewała piosenkę „Ruta miata”.

 

Karty Wstępu w cenie 10 zł do nabycia w kasie Nowdoworskiego Ośrodka Kultury (ul. Paderewskiego 1A).

  • Łada Marija Gorpienko

W Twierdzy piłka w grze

Wzorem ubiegłych lat Uczniowski Klub Sportowy „Reduta” zorganizował wiosenną , amatorską ligę „szóstek” piłkarskich o puchar prezesa UKS. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów: LEGIA, SRTM, ZIMNY BRONEK, OCB, SKANSKA, LEWKOWICZ TEAM, TWIERDZA, BRONX. Rozgrywki toczą się systemem „każdy z każdym”. A oto wyniki pierwszej kolejki:

Legia – SRTM  3:2
Bramki zdobyli:
dla zespołu Legia: Michalak T. – 2, Słodkowski M. – 1;
dla zespołu SRTM:Banasewicz – 1, Krzeczkowski P. -1.

Zimny Bronek – OCB 3:2
Bramki zdobyli:
dla zespołu Zimny Bronek:Grycz D. -1, Zakrzewski K. -1, Dobrosz P. -1;
dla zespołu OCB: Wudecki Ł.- 1, Miklewicz K. -1.

Skanska – Delta  2:4
Bramki zdobyli:
dla zespołu Skanska: Komendowski M. -1, Liberski A. – 1;
dla zespołu Delta: Lewkowicz K. – 2, Chumicki D. – 1, Sochacki K. -1.

 

9.04. rozegrano drugą kolejkę amatorskiej ligi „szóstek” w Twierdzy. Spotkały się zespoły:

Twierdza – Bronx  2:6
Bramki zdobyli:
dla zespołu Bronx: Ćwikliński – 4, Tarnacki -1, Chyliński -1;
dla zespołu Twierdza: Barciński – 1, Dereniowski -1.

Legia–Zimny Bronek  2:1
Bramki zdobyli:
dla zespołu Legia: Michalak- 2;
dla zespołu Zimny Bronek: Kube K.

Srtm – OCB   1:3
Bramki zdobyli:
dla zespołu OCB: Kozerewicz- 1, Miklewicz- 1, Bujała-1;
dla zespołu SRTM: Pepłoński- 1.

 


Tabela

Miejsca Zespoły Mecze Punkty  Bramki
I LEGIA 2 6 5:3
II BRONX 1 3 6:2
III DELTA 1 3 4:2
IV OCB 2 3 4:6
V ZIMNY BRONEK 2 3 3:4
VI SRTM 2 0 3:6
VII SKANSKA 1 0 2:4
VIII TWIERDZA 1 0 2:6

Najlepsi strzelcy:
- Michalak T.  - 4;
- Ćwikliński Ł. - 4;
-  Miklewicz K. - 2;
- Lewkowicz K. - 2;
- Słodkowski M.  - 1;
- Banasewicz  S. - 1;
- Krzeczkowski Pa. - 1;
- Grycz D.  - 1;
- Zakrzewski K. - 1;
- Dobrosz   -1;
- Wudecki    -1;
- Komendowski M. - 1;
- Liberski A.  - 1;
- Chumicki D.  - 1;
- Sochacki K.  - 1;
- Tarnacki K.  - 1;
- Chyliński M, - 1;
- Barciński D.  - 1;
- Dereniowski M. - 1;
- Kube K.  - 1;
- Pepłoński  K. - 1;
- Bujała P.  - 1;
- Kozerewicz M. - 1;

  • autor: Sławomir Krzeczkowski
  • -

Wiolinowy Klucz

Dziewiąta edycja Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Wiolinowy Klucz” składała się z dwudniowych przesłuchań wokalistów oraz finału konkursu.
Pierwszego dnia festiwalu – 31.03, zaprezentowało się 26 wykonawców. Byli to reprezentanci szkół podstawowych z terenu powiatu nowodworskiego (SP w Dębinkach, SP w Budach Siennickich, ZS nr 2 w Starych Pieścirogach, ZS w Cząstkowie Mazowieckim, SP w Pomiechówku, SP nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim, SP nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim, ZS w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza, SP w Zakroczymiu) oraz reprezentanci ośrodków kultury z terenu powiatu. Kolejnego dnia jury przesłuchało 25 podmiotów wykonawczych w dwóch osobnych kategoriach – gimnazjum – 11 solistek i jeden duet oraz szkoły średnie – 13 wykonawców. Niezależne jury w składzie: Piotr Łapiński, Ryszard Imbor, po burzliwych obradach, wyłoniło zwycięzców, choć na pewno nie było to łatwe zadanie. Wyniki zostały ogłoszone 2.04 w czasie finału konkursu.

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce – Karolina Krzemińska, reprezentująca SP w Zakroczymiu;
II miejsce –Daria Malinowska ze SP w Dębinkach;
III miejsce – Patrycja Winniak, reprezentująca SP w Pomiechówku.

Wyróżnienia:
Martyna Kaźmierska, uczennica ZS w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlin Twierdza – za wykonanie piosenki „Modelka”;
Klaudia Kobuszewska, reprezentująca SP nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim – za wykonanie piosenki „Cud w szafie”;
Alicja Żegocka, ze SP w Zakroczymiu – za wykonanie piosenki „Matoł”.

W kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Paulina Letkiewicz, reprezentantka PG nr 1 w Zakroczymiu;
II miejsce – Aleksandra Majewska, reprezentująca Nowodworskie Centrum Artystyczne „Tęcza”;
III miejsce – Sylwia Astran z PG nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wyróżnienia:
Aleksandra Kopeć, uczennica PG nr 1 w Zakroczymiu;
Kaja Paczuska, reprezentująca Nowodworski Ośrodek Kultury.

W kategorii szkół średnich:
I miejsce – Patrycja Antosiewicz, reprezentantka ZS nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim;
II miejsce – Paweł Ziółkowski, reprezentant Nowodworskiego Ośrodka Kultury;
III miejsce – Oliwia Rychcik, uczennica ZS nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Wyróżnienia:
Ewelina Adamska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pomiechówku;
Milena Trzaskoma reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących w Nasielsku;
Dorota Żurkowska z ZS nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, wyróżnieni dyplomy. Zebranej podczas finału publiczności zaprezentowały się laureatki pierwszych miejsc wszystkich trzech kategorii, a następnie wystąpił zespół Lemon Grass, który wprowadził wszystkich w bardzo radosny nastrój i rozkołysał słuchaczy w rytmie reggae.
Gratulujemy nie tylko laureatom, ale wszystkim uczestnikom, bo już sam udział w Przeglądzie kosztował ich wiele godzin prób i przygotowań. Gratulujemy również rodzicom i instruktorom, bo to również dzięki ich wysiłkom dzieci mogły się zaprezentować.
Już dzisiaj zapraszamy na kolejną edycję Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Wiolinowy Klucz”.

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Rekordowy 6 Półmaraton Warszawski

Półmaraton warszawski, rozegrany w niedzielę 27 marca w centrum Warszawy należał do rekordowych. Ukończyło go aż 4705 uczestników czyli o 1200 więcej niż w roku ubiegłym.
Wynik zwycięzcy, zawodnika z Kenii okazał się nowym rekordem trasy. Kilka rekordów ustanowili też zawodnicy JOGGERA z Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, których sześciu wystartowało w tegorocznej edycji biegu.
Doskonale wypadł debiut na 21 kilometrowej trasie najmłodszej zawodniczki Półmaratonu, 17 letniej Pauliny Ślusarczyk, która w kat. K-25 zajęła 12 miejsce. Jej czas to 1:47,52 sek. Byłoby jeszcze lepiej, gdyż najlepsza nowodworska zawodniczka uzyskała czas netto 1:43,54 sek., przebiegając linię startu po przeszło 4 minutach po strzale startera gdyż ogromna liczba uczestników nie pozwoliła jej zająć miejsca bliżej linii startu. Bardzo dobrze wypadł drugi debiutant - 18 letni Tomasz Lewandowski, który z czasem 1:33,19 sek zajął wysokie 455 miejsce.
Najlepiej wypadł w zespole doświadczony Krzysztof Jastrzębski, który z czasem 1:29,50 zajął 328 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki: Hubert Liberadzki - 1:36,17 (w ub. roku 1:45,36), Robert Chojnacki - 1:49,29 i Zdzisław Zarzycki - 1:52,59 sekundy.

  • autor: emka
  • -

III Otwarty Turniej Szachowy

9 kwietnia 2011 r. w Nowodworskim Ośrodku Kultury rozegrany został Otwarty Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia. W trzecim z comiesięcznych spotkań szachowych wzięło udział 26 młodych szachistów z Chotomowa, Warszawy, Jabłonny, Adamówka, Łomianek, Legionowa i Nowego Dworu Mazowieckiego. Największa grupę zawodników, co bardzo cieszy, stanowili najmłodsi do 9 r.ż. (18 szachistów).
Wyniki końcowe turnieju pokazują, że rywalizacja była bardzo zacięta. Nikomu nie udało się zebrać kompletu punktów, a wśród dziesięciu sklasyfikowanych w pierwszej dziesiątce różnice punktowe były minimalne (szczegółowy przebieg turnieju można prześledzić na stronie www.jablonna.mzszach.pl).
W efekcie po pięciu rozegranych partiach wyłoniono niżej wymienionych zwycięzców:
w kat do 9 r.ż.:
I miejsce Jan Kokoszyński
II miejsce Wiktor Topolski
III miejsce Szymon Poziomkowski

w kat do 12.r.ż.:
I miejsce Michał Szturmak
II miejsce Eryk Kruk
III miejsce Wiktor Bułka

w kat. do 16 r.ż,
I miejsceBartosz Cheda
II miejsce Mateusz Krawczyk
III miejsce Michał Poleszak

Sędzią Głównym zawodów był Pan Leszek Bałda.
Zwycięzcy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatora turnieju Nowodworski Ośrodek Kultury.

Zapraszamy na kolejny turniej 28 maja 2011 roku.

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Powiatowy Konkurs Krasomówczy w PG2

Po raz kolejny młodzież gimnazjalna udowodniła nam, że mówić potrafi i robi to w dodatku bardzo dobrze. Co więcej, jest kreatywna, mądra i skłonna do refleksji. I szczególnie dba o piękno mowy ojczystej.

O tym mogliśmy się przekonać 9 marca br. podczas piętnastej już edycji Konkursu Krasomówczego organizowanego prze Publiczne Gimnazjum nr 2 w Nowy Dworze Mazowieckim. Kandydatki, bo tym razem na scenę wkroczyły same dziewczyny, zaprezentowały bardzo wysoki, a zarazem wyrównany poziom. Tematyka, jak co roku, była dowolna, więc mieliśmy przyjemność wysłuchania tekstów o katastrofie górniczej w Chile i odwadze górników, portalu społecznościowym Facebook, zazdrości, młodszym rodzeństwie, prawdzie absolutnej i miłości.
Komisja oceniała: płynność, czystość mowy i dykcję; interpretację tekstu; opanowanie pamięciowe; długość tekstu, jego spójność i sens: atrakcyjność tematyczną i walory literackie.
Szanowne jury w składzie: pani Violetta Rzeszot, pani Elżbieta Płonkowska, pani Małgorzata Pawełas i pani Marta Rączkowska, nie miało łatwego zadania, bo krasomówczynie w sposób mistrzowski władały słowami.
A oto zwyciężczynie XV edycji Powiatowego Konkursu Krasomówczego
I miejsce - Anna Zielińska i Kaja Paczuska
II miejsce – Małgorzata Kowalczyki Magdalena Kielar
III miejsce Karolina Walczak
Wyróżnienie – Karolina Kurowska
Życzymy powodzenia i sukcesów.

  • autor: B.Majewska
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Pierwsza pomoc przedmedyczna

  • -

Artur Barciś „Siódemce”

„Witamy wybitnego aktora polskiego Pana Artura Barcisia” - tymi słowami Nina i Karol uczniowie klasy V D w imieniu całej społeczności szkolnej powitali naszego gościa w murach Szkoły Podstawowej nr 7. Znakomity aktor jednocześnie wesoły i ciekawy człowiek spotkał się z nami 28 marca podczas obchodów Dni Teatru w szkole zorganizowanych przez p. Ewę Ładniak, p. Wandę Kępską i p. Izę Ryńską-Pieluchowską.

Gromkie brawa przywitały naszego gościa, który z uśmiechem wkroczył na scenę, króciutko opowiedział o sobie i zaczął odpowiadać na pytania przygotowane przez dzieci. Dowiedzieliśmy się, że od zawsze lubił występować. Czuł się na scenie ważniejszy i wyższy od tych, którzy go na co dzień bili, a podczas występu nagradzali brawami. Popularność przyniosła mu rola dla dzieci w „Okienku Pankracego”. Nasi uczniowie nie pamiętają aktora z tej roli ale znają pana Artura Barcisia jako Norka z „Miodowych lat”, Czerepacha z „Ranacza” czy Janka z „Doręczyciela”. Aktor znany jest z różnorodnych ról. Zagrał w ponad stu filmach (nie licząc odcinków seriali) i wielu przedstawieniach teatralnych, rolach dubbingowych, występował również w programie „Taniec z gwiazdami”. Obecnie możemy go zobaczyć w teatrze Ateneum, Polonia i Capitol oraz w serialu „Ranczo”.
Pan Artur jest bardzo zapracowany ale lubi to co robi. Ciężko pracował na to aby zostać aktorem, dlatego też nigdy nie myślał o innej pracy. Na pytanie : Jakie cechy powinien posiadać zawodowy aktor? Odparł, że 1. Talent – bo bez talentu nic nie ma; 2. Cierpliwość – potrzebna zwłaszcza przy nauce tekstu lub czekaniu na role; 3. Upór- w dążeniu do otrzymania roli. Pytań dotyczących życia zawodowego i osobistego było bardzo dużo. Aktor odpowiedział tylko na niektóre z nich. Dowiedzieliśmy się , że bardzo lubi podróżować ale też lubi spędzać wolny czas w swoim domu z rodziną, kotem Pędzlem i suczką Lurą. Korzystając z okazji poprosiliśmy naszego gościa o próbkę jego talentu. Pan Artur zaśpiewał nam piosenkę i przeczytał wiersz. Interpretacja obydwu utworów wywołała zachwyt zgromadzonej publiczności. Spotkanie z panem Arturem Barcisiem dostarczyło nam wielu wrażeń i emocji. Niezmiernie miło było nam gościć tak znakomitego aktora. Jesteśmy wdzięczni, że znalazł on czas i zaszczycił nas swoją obecnością pomimo licznych obowiązków (wiemy, że w tym dniu odwiedził Bydgoszcz i wieczorem wystąpił na żywo w programie Tomasza Lisa). To spotkanie, na długo pozostanie w naszej pamięci, a autograf i zdjęcia w kronice szkolnej.

  • autor: E. Ładniak
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -

MFQuintet i Mack Goldsbury w NDM

To nie był kawał prima aprillisowy, ale prawdziwa gratka dla fanów jazzu. W piątkowy wieczór 1 kwietnia 2011 roku w Nowodworskim Ośrodku Kultury zagrał znakomity Maciej Fortuna Quintet, zespół w skład którego wchodzą młodzi absolwenci wrocławskiej Akademii Muzycznej. Zaproponowali nowodworskiej publiczności potężną dawkę dobrej, świetnie i ciekawie brzmiącej muzyki. Wraz z młodymi muzykami na estradzie wystąpił jeden z największych tuzów muzyki jazzowej saksofonista Mack Goldsbury, który w świecie muzycznym słynie z wielkiej charyzmy i pięknych melodyjnych kompozycji oraz potężnego brzmienia. Mogliśmy się o tym przekonać podczas piątkowego koncertu. W programie koncertu znalazły się między innymi utwory z niedawno wydanych płyt SALT MINERS BLUES w wykonaniu MACK GOLDSBURY & THE POLISH CONNECTION, oraz LOST KEYS w wykonaniu formacji MACIEJ FORTUNA QUARTET, płyty nominowanej do nagrody FRYDERYKA 2011. Wspaniała muzyka, wirtuozerskie partie solowe i bardzo atrakcyjne brzmienie zespołu na długo pozostaną w pamięci nowodworzan.
 

  • autor: NOK
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Specjalnych

W Zespole Szkół Specjalnych w Nowym Dworze Mazowieckim od kilku lat istnieje koło taneczno - teatralne „Perfect Dance”, którego uczestnicy tańczą, przygotowują spektakle teatralne, ćwiczą choreografię do przedstawień muzycznych. Zajęcia oferują również kontakt z ciekawymi formami sztuki teatralnej: praca z ciałem i głosem, elementy pantomimy, zapoznanie z najnowszymi trendami w sztuce. Dzieci z koła biorą udział w konkursach, przeglądach teatralnych oraz festiwalach muzycznych.
W tym roku uczestnicy wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie, pt. ”Narodziny świata” i razem z 13 innymi drużynami z województwa mazowieckiego wzięli udział w przeglądzie teatralnym „Feta 2011” w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie.
Festiwal organizowany jest już po raz XIV i gromadzi uczestników z wielu szkół i ośrodków specjalnych z całego Mazowsza. Poziom występów jest bardzo wysoki, a grę aktorską, choreografię i przygotowanie przedstawień oceniają profesjonalni aktorzy i animatorzy kultury.
Młodzi aktorzy z Zespołu Szkół Specjalnych przygotowywali swoje przedstawienie z wielkim zaangażowaniem. Wraz z opiekunkami koła paniami Joanną Istygniejew i Kingą Sierzputowską – Wolszczak projektowali i szyli kostiumy, układali choreografię, kształtowali zdolności recytatorskie i wzajemnie motywowali się do pracy. Trud i wysiłek został nagrodzony. Z konkursu młodzi aktorzy przywieźli wyróżnienie oraz nagrodę dla szkoły. Otrzymali również ogromne brawa oraz mnóstwo pochwał za wspaniałą grę. Emocje udzieliły się wszystkim, jury doceniło pracę i profesjonalne przygotowanie przedstawienia.
Taki sukces jeszcze bardziej mobilizuje do pracy. Młodzi artyści przygotowują kolejny spektakl. Rozpoczynają próby, które są dla nich jednocześnie pracą i zabawą , a także w wielu przypadkach przekraczaniem własnych słabości.

 

wyświetl galerię w Cooliris
  • Koło teatralno – taneczne w pełnym składzie
  • Scena z przedstawienia "Narodziny świata"
  • Scena z przedstawienia "Narodziny świata”

Sukces nowodworskiej zapaśniczki

Dagmara Dominiak, zawodniczka UKS Jedynka i uczennica PG 1, zajęła 3. miejsce na Mistrzostwach Mazowsza w zapasach (kat. wag. 44 kg), które odbyły się 27 marca br. w mieście, w którym zapasy cieszą się szczególnie dużą popularnością wśród dziewcząt – Siedlcach. To kolejny sukces nowodworskiej zapaśniczki. Rok wcześniej na tych samych zawodach także zajmowała wysokie miejsce na podium.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne medale, a UKS Jedynka zaprasza wszystkie dziewczęta, które chciałyby trenować zapasy. Warto!

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -

Policjant – zawód niezbędny w społeczeństwie

Pod takim hasłem odbyło się ostatnio spotkanie policjantów z nowodworskiej komendy z uczniami klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 4 w Twierdzy Modlin.

Dzieci nie tylko słuchały opowieści o pracy funkcjonariuszy, ale same mówiły czym zajmują się policjanci oraz jak bardzo są nam wszystkim potrzebni. Obejrzały także różne umundurowania funkcjonariuszy, legitymację policyjną, sprzęt, środki przymusu bezpośredniego oraz radiowozy.
Podczas spotkania policjanci zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa i pracy funkcjonariuszy, a za prawidłowe odpowiedzi dzieci były nagradzane naklejkami ze SpongeBobem. Radości i uśmiechom nie było końca. Największą atrakcją cieszyły się oczywiście kajdanki, które niemal każde dziecko chciało mieć na rękach. Na widok radiowozu zaczęły się piski i od razu uczniowie wsiadali to za kierownicę, to znowu na miejsce zatrzymanego, używając przy tym sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej. Niewątpliwie będzie to niezapomniane przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla policjantów.

http://kppnowydwor.policja.waw.pl
 

wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Pierwsze miejsce dla Laury Cędrowskiej

To już kolejny sukces małych plastyków z „Piątki”. Od trzech lat uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Nowym Dworze Mazowieckim zdobywają czołowe miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” organizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie.
Zaczęło się od II miejsca w województwie, potem było I miejsce w województwie mazowieckim, a w tym roku Laura Cędrowska uczennica klasy III d zajęła I miejsce w Polsce.
Laurka od trzech lat uczęszcza na zajęcia koła plastycznego prowadzone przez panią Irenę Malec. Właśnie na tych zajęciach przygotowała pracę plastyczną na tegoroczną edycję konkursu. W tym roku tematem był „Fascynujący świat przyrody”. Smutny jeżyk Laurki ukryty wśród jesiennych liści pomógł jej zdobyć najwyższe miejsce w kraju. W czerwcu Laurka pojedzie do Warszawy na uroczyste rozdanie nagród.
Gratulujemy małej plastyczce i życzymy wielu dalszych sukcesów.

  • autor: I.Z.
  • -
    Laura Cędrowska

Fort III - Miejsce Pamięci Narodowej

Oddział PTTK w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin zapraszają miłośników historii Twierdzy Modlin na spotkanie historyczno-turystyczne pt. „Fort III - Miejsce Pamięci Narodowej”.
Zwiedzanie fortu w godzinach 10.00-13.00 zorganizowaną grupą z przewodnikiem.
Zbiórka dnia 10 kwietnia o godz. 10.00 przed głównym wejściem na Fort III w Pomiechowie.
Wejście na Fort za opłatą 3 zł.
Telefon kontaktowy: Władysław Wyruch (606 - 715 - 358), Tadeusz Kanarek (508 - 584 - 020).

71. rocznica zbrodni Katyńskiej

3 kwietnia 2011 r. władze samorządowe Nowego Dworu Mazowieckiego oraz Okręg Mazowiecki Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego byli organizatorami uroczystości Katyńskich w 71 rocznicę tej zbrodni.

Przybyłych na uroczystości powitał burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski. Na uroczystości przybyły rodziny pomordowanych oficerów, w tym córka mjr. Piotra Dybaczewskiego – Maria Dybaczewska, przedstawiciele Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska” w Warszawie, poseł Jadwiga Zakrzewska – wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Maria Kowalska – radna wojewódzka - reprezentująca marszałka Adama Struzika, starosta nowodworski - Krzysztof Kapusta, przewodniczący Rady Miejskiej – Krzysztof Bisialski, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu nowodworskiego i Starych Babic, przedstawiciel dowódcy Wojsk Lądowych – płk Bogusław Bębenek, z-ca dowódcy 2 Mazowieckiej Brygady Saperów - płk Adam Przygoda, z-ca dowódcy 3 Warszawskiej Brygady Rakietowej OP - płk Mirosław Bodnar.
Przed mszą św. krótki program artystyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim. Homilię wygłosił ks. dziekan Bogdan Sankowski.
Po mszy św. na skwerze przed Urzędem Miejskim posadzono „Dąb Pamięci” dla uhonorowania pamięci mjr. Piotra Dybaczewskiego – oficera Batalionu Elektrotechnicznego. Jak podkreśliła Ewa Malasiewicz - dyrektor ZS nr 2, jest to już trzeci „Dąb Pamięci" posadzony w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Zabierając głos Maria Dybaczewska z wielkim wzruszeniem podziękowała szkole, burmistrzowi i płk. rez. Alfredowi Kabacie, który od 20 lat podejmuje wysiłki dla upamiętnienia oficerów Batalionu Elektrotechnicznego zamordowanych w Katyniu i Charkowie. Kuzynka pani Marii odczytała wspomnienie, jakie przygotowała ona o swoim ojcu.
Po apelu poległych i salwie honorowej głos zabrały poseł Jadwiga Zakrzewska i radna wojewódzka Maria Kowalska, która odczytała list od marszałka Adama Struzika.
W imieniu organizatorów wszystkim uczestnikom uroczystości podziękował prezes Okręgu Mazowieckiego ZOR RP płk rez. Alfred Kabata. Na zakończenie uroczystości pod nowo posadzonym „Dębem Pamięci” złożono białe tulipany.
Podczas spotkania z rodzinami pomordowanych oficerów i zaproszonych gości płk rez. Alfred Kabata w asyście por. rez. Sławomira Łazora wręczył M. Dybaczewskiej Srebrny Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej nadany przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Odznaczył również srebrnymi Medalami Zasługi dla ZOR RP panie: Ewę Malasiewicz – dyrektor ZS nr 2 i Marię Możdżyńską – nauczycielkę tej szkoły.

  • autor: Sławomir Łazor, Sebastian Bańbura
wyświetl galerię w Cooliris
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Kontakt

Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Zakroczymska 30 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki
Tel. (22) 51-22-000, (22) 51-22-222
Fax (22) 51-22-101
sekretariat@nowydwormaz.pl

Pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

[obiekt mapy] Lokalizacja Nowego Dworu Mazowieckiego na mapie

Newsletter