Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

O krok od siatkarskiej ekstraklasy. LOS wicemistrzem I ligi siatkówki kobiet

LOS Nowy Dwór Mazowieckie zakończył sezon w siatkarskiej I lidze siatkówki kobiet. Nowodworski zespół po rundzie zasadniczej zajął trzecie miejsce i zwyciężając w fazie play-off nad Solną Wieliczka awansował do turnieju finałowego rozgrywanego w Mielcu. Drużyna trenera Bartosza Kujawskiego z Podkarpacia przywiozła srebrne medale.

Miniony sezon dla nowodworskiego klubu na parkietach I ligi siatkówki kobiet rozpoczął się źle, bowiem od kontuzji dwóch kluczowych zawodniczek – rozgrywającej i libero. Na szczęście szybko udało się znaleźć zastępstwo. Do gry powróciła wychowanka nowodworskiej siatkówki – Dominika Balcerowicz, a na rozegraniu w barwach LOS-u zagrała Katarzyna Maj. Zespołowi chwilę zajęło, aby zgrać się z nową rozgrywającą, ale w końcówce rundy zasadniczej gra drużyny wyglądała naprawdę dobrze, a LOS zakończył ją na podium. W fazie play-off Biało-Niebieskie mierzyły się z Solną Wieliczka. W pierwszym meczu wyjazdowym musiały uznać wyższość rywalem, ale w dwóch kolejnych w hali przy Sportowej 66 odniosły dwa przekonujące zwycięstwa i awansowały do turnieju finałowego.

Mielecki turniej rozgrywany był w specyficznym miejscu – hali Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu. Bliskość kibiców i ogromny hałas były zatem nieuniknione. To jednak nie przeszkodziło nowodworskiej drużynie, bowiem jest przyzwyczajona do dopingu kibiców we własnej hali, którzy również są bardzo głośni i tworzą niesamowitą atmosferę.

Pierwszy mecz turnieju nie rozpoczął się po myśli nowodworzanek, bowiem po dwóch pierwszych setach to drużyna Płomienia Sosnowiec prowadziła 2:0. LOS pokazał jednak charakter, wolę walki i prezentowane w poprzedniej części sezonu umiejętności i odmienił przebieg meczu doprowadzając do tie-breaka. W piątym secie ponownie lepsze były podopieczne trenera Kujawskiego i odniosły zwycięstwo 3:2.

W drugim spotkaniu nowodworzanki mierzyły się z gospodyniami turnieju, które były zdecydowanym faworytem rozgrywek ligowych jeszcze przed ich rozpoczęciem. W dwóch pierwszych setach tego spotkania drużyna z Mielca zdecydowanie wygrała. W trzecim nowodworzanki nawiązały walkę, ale doświadczenie zawodniczek z Mielca zaprocentowało i wygrały one spotkanie 3:0, niemal zapewniając sobie awans do siatkarskiej ekstraklasy.

Trzeci mecz turnieju dla nowodworzanek rozpoczął się punktualnie w niedzielne południe. Jego stawką był medal I ligi siatkówki kobiet. Cel udało się zrealizować, a nowodworzanki wygrały z zespołem BAS-u Białystok. Mimo tego, że w pierwszym secie minimalnie lepsze były Białostoczanki, to w kolejnych lepsze były już zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego, które wygrały pewnie cały mecz 3:1 i zagwarantowały sobie medal rozgrywek. Jego kolor był jednak uzależniony od ostatniego spotkania pomiędzy zespołami z Mielca i Sosnowca. Ta rywalizacja rozpoczęła się od zwycięstwa w pierwszej partii przez Płomień. W kolejnym secie gra długo toczyła się na przewagi, ale ostatecznie górą była stal zwyciężając 30:28. Ostatecznie mielczanki wygrały 3:1, a tym samym na szyje nowodworzanek trafiły srebrne krążki.

LOS Nowy Dwór Mazowiecki poprawił swój wynik z zeszłego sezonu i do brązu dołożył srebro rozgrywek I ligi siatkówki kobiet. Tym samym nowodworzanki znalazły się o krok od siatkarskiej elity w Polsce. Bowiem pierwsze miejsce w turnieju dawało promocję do Tauron Ligi, czyli siatkarskiej ekstraklasy.

• autor: Michał Kulesza
  • Siatkarki i trenerzy LOS Nowy Dwór Mazowieckim wraz z kibicami świętują zdobycie wicemistrzostwa 1. ligi kobiet.