Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Kolejny sukces w biegach

Rozegrane w Poznaniu w dniach 1-3 czerwca Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację były bardzo udane dla zawodników PUKS Młode Orły. Juniorzy młodsi i juniorzy zdobyli dwa tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski. Mistrzostwo Polski wywalczyła Zuzanna Wańczyk w biegu sprinterskim oraz sztafeta w składzie Justyna Selwon, Dagmara Dominiak, Zuzanna Wańczyk, srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w biegu sprinterskim zdobył Wojciech Dudek.
Mistrzostwa Polski były jednocześnie 5 i 6 rundą eliminacyjną do Mistrzostw Europy Juniorów (MEJ), które odbędą się w dniach 28.06.-01.07.2012 r w Bugeat (Francja).
Poprzednie rundy eliminacji odbyły się podczas Klubowych Mistrzostw Polski w dniach 18-19 maja w Tomaszowie oraz 25-26 maja podczas Pucharu Bałtyku w Wejherowie.
Warunkiem podstawowym kwalifikacji do MEJ po przebrnięciu sześciu rund eliminacji był test biegowy na bieżni, 3000 m dla juniorek młodszych i 5000 m dla juniorów.
Zuzanna Wańczyk i Wojciech Dudek spełnili wszystkie warunki i decyzją Zarządu Polskiego Związku Orientacji Sportowej zostali powołani do Reprezentacji Polski na MEJ.
Polska będzie reprezentowana w MEJ przez 12 zawodników.
Gratulujemy kwalifikacji i liczymy na medale na Mistrzostwach Europy Juniorów.

• autor: Józef Kmieciński