Nowy Dwór Mazowiecki

Treść strony

Nowodworska Liga Koszykówki

W sobotę 15 stycznia rozegrano 6 kolejkę w Nowodworskiej Lidze Koszykówki. Kolejne zwycięstwo odniósł zespół Z kapustą i grzybami, który pokonał 4 zespół poprzedniego sezonu – GZP. W meczu kolejki Top Ten wygrał z Drink Team, a młodzi adepci koszykówki z AND1 pokonali Flashback.

Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Z kapustą i grzybami oraz GZP. Młodzi gracze z Jabłonny od początku grali odważnie, przyjmując taktykę szybkich ataków. Okazała się ona bardzo skuteczna, ponieważ obrona GZP nie nadążała nad błyskawicznymi akcjami przeciwników. Słaba skuteczność i gra na tablicach to główne mankamenty ostatnich meczy zawodników z Pomiechówka, którzy wygrali tylko jeden z czterech meczy w tym sezonie. Dla drużyny Z kapustą i grzybami była to druga wygrana i można śmiało powiedzieć, że zespół ten wyrasta na „czarnego konia” tej edycji. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 53:32. Najlepszymi zawodnikami zwycięzców okazali się Adam Skulimowski oraz Tomasz Wołosiewicz, którzy zdobyli po 18 punktów. W zespole przegranych wyróżnili się Daniel Ciesielski oraz Tomasz Klusiewicz, którzy zdobyli odpowiednio 11 i 10 punktów.
W kolejnym meczu na boisku wybiegli zawodnicy zespołów AND1 oraz Flashback. W pierwszej kwarcie inicjatywę przejęli zawodnicy Flashback i wydawało się, że dzięki długiej ławce rezerwowych będą oni szybko prowadzić gry, by przeciwnicy opadli z sił. Jednakże w drugiej kwarcie gracze AND1 ruszyli do ataku i na koniec I połowy wygrywali już 21:16. Trzecia kwarta była przełomowa. Pod koniec tej części gry za nie sportowe zachowanie wykluczeni zostali Tomasz Listwoń oraz Radosław Rutkowski, natomiast chwilę później za 5 fauli opuścił boisko kapitan Flashback – Rafał Listwoń. Osłabiona drużyna, z osamotnionym w ataku Arkiem Świątkiem, traciła punkty za sprawą skutecznych ataków zawodników AND1. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 51:27 dla AND1. Najskuteczniejszymi zawodnikami zwycięzców okazali się Przemek Salamucha (20 punktów) oraz Patryk Tomaszewski, który zdobył 18 punktów oraz miał aż 25 zbiórek! Jest to nowy rekord ligi. Poprzedni rekord należał do Michała Fabisiaka, który w zeszłym roku w meczu z Młodymi Orłami zanotował 23 zbiórek. Gratulacje! Najskuteczniejszym zawodnikiem przegranych okazał się Arkadiusz Świątek, zdobywca 7 punktów i 12 zbiórek.
W meczu kolejki zmierzyły się jedne z najlepszych drużyn poprzedniego sezonu – mistrz, AS-BUD Top Ten oraz brązowi medaliści, Drink Team. Od początku inicjatywę przejęli zawodnicy najlepszej ekipy poprzednich rozgrywek, ale mądra gra przeciwników nie pozwalała na rozstrzygnięcie meczu już w pierwszej połowie. Przede wszystkim w zespole Drink Team wyróżnił się nowy rozgrywający, Jarosław Romańczuk, który nadzwyczaj łatwo radził sobie z obrońcami Top Ten dryblując i celnie podając do kolegów z drużyny. Na dziś dzień jest to objawienie tego sezonu. W meczu jak zwykle taktyka mistrzów opierała się na szybkich atakach i podaniach piłki do skrzydłowych, którzy zdobywali punkty z dwutaktów. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 86:41. Najlepszymi zawodnikami zwycięzców okazali się: Dariusz Rosiak (27 punktów) oraz Tomasz Wiśniewski (25 punktów). Na wyróżnienie zasługują również Łukasz Kubicki (16 zbiórek) oraz Sebastian Sieniakowski (11 asyst). W zespole przegranych wyróżnili się: Jarosław Romańczuk, który w debicie zdobył 10 punktów oraz Jakub Śmieszny, zdobywca 8 punktów.
Kolejne mecze juz 29 stycznia. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja trzeciej drużyny obecnego sezonu – ZBOWID z rewelacją sezonu, młodą drużyną z Jabłonny – Z kapustą i grzybami. Zapraszamy do Gimnazjum nr 1 od godziny 14. Więcej informacji oraz statystyk na stronie internetowej www.nlka.nowodworum.pl.

sekretariat@nowydwormaz.pl

pracuje w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek: od godz. 8.00 do 16.00.

Kancelaria Burmistrza oraz Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego pracują w czwartki w godz. 8.00-20.00.

Urząd Stanu Cywilnego w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00-15:00.

Wydział Spraw Obywatelskich w Nowym Dworze Mazowieckim przyjmuje interesantów:

• poniedziałek: 8:00-16:00
  • wtorek: dzień wewnętrzny
  • środa: 8:00-16:00
  • czwartek: 8:00-20:00
  • piątek: 8:00-16:00

W poniedziałki, środy i piątki ostatni interesant przyjmowany jest o godzinie 15:45.

W czwartki ostatni interesant przyjmowany jest o godzinie 19:45.